Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnové aktuality – Velký hack Twitteru, Bitcoin již nelze zakázat a další

Publikováno
Kryptoměnové aktuality – Velký hack Twitteru, Bitcoin již nelze zakázat a další

Pojďme se bez dlouhých řečí podívat na to, co nám minulý týden ve světě kryptoměn přinesl.

Hackeři útočili na sociální síť Twitter

Sociální síť Twitter minulý týden zažila opravdu krušné chvíle. Kryptoměnovým podvodníkům se totiž podařilo odhalit slabinu systému a díky tomu se dostali k největším účtům na celém Twitteru.

Vznikla tak situace, kdy například ověřený účet bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy nabízel svým sledujícím kryptoměny v podstatě “zadarmo”.

Jednalo se o klasický, kryptoměnový scam, který používá velmi triviální taktiku.

Podvodný Tweet "Baracka Obamy"
Podvodný Tweet “Baracka Obamy”

Tento princip podvodu je ve světě kryptoměn poměrně známý. Podvodníci se vydávají za různé osobnosti či instituce a jejich jménem uživatelům nabízí možnost poslat finance na jejich adresu s příslibem vrácení dvojnásobného množství.

To se samozřejmě nikdy nestane a důvěřivci přijdou o své finance, aniž by kdokoliv poslal určenou částku zpět. Tento druh scamu je momentálně nejrozšířenějším způsobem, jak obírat majitele kryptoměn o své coiny.

Mezi další napadené účty patřil např. Elon Musk, prezidentský kandidát Joe Biden, společnosti Amazon a Apple nebo třeba známý americký miliardář a evangelista Bill Gates.

Podvodníci ale nedosáhli na zlatý grál Twitteru, což je účet Donalda Trumpa, který má přidaná speciální bezpečnostní opatření, protože se v minulosti stal terčem více útoků.

Podvodníkům se podle odhadů podařilo ukrást pouze 120 000 USD, což je ve světě kryptoměnových podvodů zanedbatelná částka. Twitter situaci velmi rychle napravil a příspěvky byly krátce po své publikaci staženy.

Zdroj: depositphotos.com

paypal

Paypal potvrzuje spolupráci s Paxos

Spekulace o tom, že se společnost Paypal chystá vstoupit na kryptoměnový trh, se nadále potvrzují. Nejnovější informace přinesl server Coindesk, který získal interní informace o spolupráci mezi Paypalem a společností Paxos.

Podle Coindesk se Paypal rozhodl využít brokerských služeb firmy Paxos. Společnost Paxos je ve světě kryptoměn primárně známa jako operátor Paxos stablecoinů. Paxos nabízí stablecoiny reprezentující cenu dolaru a zlata.

A je to právě společnost Paxos, která v červenci oznámila spuštění  kryptoměnových brokerských služeb pro finanční instituce. Momentálně se tak dá předpokládat, že Paxos bude primárním poskytovatelem infrastruktury pro Paypal.

Paypal má přibližně 325 milionů aktivních uživatelů a počet majitelů kryptoměn se odhaduje na přibližně 80 milionů. Vstup Paypalu do světa kryptoměn by byl velkým milníkem a umožnil by jednoduchý přístup pro stovky milionů lidí.

Informace o tom, kdy by měla být nová služba spuštěna, zatím nejsou veřejné. Vzhledem k tomu, že služba společnosti Paxos již funguje, můžeme se dočkat kryptoměn na Paypalu poměrně brzy.

Grayscale: Bitcoin již nelze zakázat

Grayscale patří mezi největší institucionální investory do kryptoměn. Společnost Grayscale přes své fondy umožňuje obchodovat kryptoměny (zatím jen Bitcoin a Ethereum) na klasických burzovních trzích.

Právě Grayscale je často povážována za indikátor institucionálního zájmu. Čím více Grayscale nakupuje, tím spíše nakupují pomocí jejich fondu právě institucionální hráči.

CEO Grayscale, Barry Silbert, v hovoru s investory vyjádřil velmi optimistické stanovisko ve vztahu k budoucnosti kryptoměn. Podle něj jsme již za bodem, ze kterého není návratu, a kryptoměny s námi jednoduše zůstanou navždy.

“Poprvé v historii jsme se dostali za bod, kdy již není možné zakázat Bitcoin”, řekl Silbert a dodal: “V DC je již dostatek podpory ze strany politiků a regulátorů. Podle nich má Bitcoin právo na existenci a to nakonec znamená, že jej již nelze vypnout.”

Podle Silberta se o to zasadili primárně poradní a lobbistické skupiny. Ty tlačí na férové regulace kryptoměn, které umožní rozvoj technologie a dají účastníkům v tomto odvětví jasná a srozumitelná pravidla. Jedná se primárně o Blockchain asociaci a Coin Centre.

Jako odvětví si vedeme ve vztahu s DC o mnoho lépe než kdy předtím. Tyto dvě skupiny vzdělávají politiky o výhodách nové technologie. Risk katastrofální regulační politiky je tak již za námi.” řekl CEO Grayscale Barry Silbert.

Hashrate BTC na novém historickém maximu

Podle serveru Coinmetrics se hashrate (výkonnost těžařů) v síti Bitcoinu znovu dostal na své historické maximum. V rámci 14denního průměru dosáhla výpočetní síla celé bitcoin sítě až na hodnotu 124,5 EH/s.

Vývoj výkonnosti sítě Bitcoinu
Vývoj výkonnosti sítě Bitcoinu

Dosažení nových ATH značí, že zájem o těžbu BTC je nadále na vzestupu a to i přes nedávný halving, kdy došlo ke snížení odměny za vytěžený blok z 12,5 na 6,25 BTC za blok. Spousta kritiků před halvingem vykřikovala, že snížení odměny těžařů na polovinu bude znamenat smrt Bitcoinu, ale nestalo se tak.

Hashrate je pravděpodobně nejdůležitějším sekundárním indikátorem v rámci cenové predikce BTC. Rostoucí hashrate signalizuje zájem těžařů, kteří jsou ochotni investovat do nových těžebních strojů a zároveň očekávají vzestup ceny BTC.

Z dlouhodobého hlediska se tak nadále ukazuje, že fundamentální kvality sítě BTC jsou na vzestupu. Pro investory je to dobrá známka pro budoucí vývoj ceny.

V době, kdy Bitcoin dosáhl svého cenového ATH, byl hashrate sítě “pouze” 13 EH/s. Od dosažení cenového topu se tak na těžbě BTC podílí přibližně desetkrát více výpočetní síly.

To má na svědomí větší počet těžařů, ale také velmi rychlý rozvoj technologie ASIC minerů. Pro Bitcoin a jeho majitele je to nicméně dobrá zpráva, protože díky rostoucím hashrate je síť prakticky nenapadnutelná zvenčí. Pohled do budoucnosti BTC je tak stále velmi optimistický.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám jako nezávislý žurnalista. Má to jednoduchý důvod. Je to převratná technologie, která přivede digitální svět na novou úroveň. Všichni budou moci obchodovat se všemi. Žádné hranice, žádná centrální vláda a hluboká změna paradigmatu finančního světa.

Pokud chce člověk rozumět kryptoměnám, je podmínkou pochopit i nynější finanční systém a na něm je postavena vlastně celá společnost.

Mé primární zaměření je analýza jednotlivých kryptoměnových projektů a schopnost vyhodnotit ty, které mají cenu a naopak varovat před těmi, kterými se investoři pravděpodobně spálí.

Svět kryptoměn je Divokým západem financí. Slibuje obrovské zisky a děsivé ztráty. Ale ztrátám se dá předejít díky dostatku informací. I proto je důležité podávat kvalitní informace investorům, kteří následně mohou dělat rozumná rozhodnutí. A o to se snažím.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.