Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

8. díl podcastu Kryptokec: Těžba kryptoměn pro pokročilé

8. díl podcastu Kryptokec: Těžba kryptoměn pro pokročilé

V osmém dílu podcastu Kryptokec se okolo jednoho mikrofonu znovu sešli Vladimír Vencálek, Josef Tětek a Dan Tržil. A podobně jako v minulém díle, i tentokrát se diskuze točila okolo těžby kryptoměn a témat s těžbou spojených.

Z celého dílu je znát, že diskutující se těmto problémům věnují a s těžbou mají bohaté praktické zkušenosti. Kromě obecných informací se tak dozvíte i konkrétní informace a tipy ze života těžaře.

Podcast si přehrajete níže:

Hned na začátku se doslechnete, proč to všechno vlastně těžaři dělají a jakou vůbec mají motivaci. Dozvíte se také, jak těžaři můžou v září prodávat mince vytěžené v červenci, a přesto většinu mincí prostě musí prodat, aby zabezpečili chod firmy.

Josef se zmíní, že lidé neumí pracovat s transakčními poplatky a jak by se to mělo dělat. Odkaz na jeho článek týkající se této problematiky naleznete na konci tohoto článku. Můžeme ale rovnou prozradit, že se vám budou hodit stránky jako BitcoinFees nebo MempoolSpace.

Kromě toho také nastíní, že v budoucnu mohou být bitcoinové poplatky klidně v řádech 1 000 dolarů za transakci. Místo v blockchainu se totiž pomalu stává více a více vzácným, a přesto je to v naprostém pořádku, protože naprostá většina transakcí bude zpracovávána na tzv. side chainech.

Bežný uživatel Bitcoinu dříve či později ani pravděpodobně nebude muset s blockchainem přicházet do styku. V rámci podcastu to bylo vysvětleno tak, že běžní lidé také nepřichází do styku s ropou. Řidiči neví, jak vypadá barel ropy ani kolik stojí. Přijdou ale běžně do styku s produktem ropy – benzínem. Kupují ho a používají ho běžně.

Další témata, na která se v tomto díle můžete těšit:

  • Může cena bitcoinů a dalších kryptoměn stoupat do nekonečna?
  • Jak se dívat na cenu bitcoinu z pohledu nabídky a poptávky. (Viz článek stock to flow ratio, na který naleznete odkaz níže. Tento model předpovída tržní kapitalizaci bitcoinu na $1 bilión po snížení odměn těžařům (halving) v květnu 2020, což odpovída ceně $55 000 za jeden bitcoin.
  • Bitcoin je nejzabezpečenější a zároveň nejprivátnější možnost, jak si převádět vysoké monetární hodnoty – je to uchovatel hodnoty

Na konci dílu vás Vladimír s Josefem tak trochu namlsají tím, co vše by ještě v rámci podcastu Kryptokec rádi probrali. V následujících dílech se tedy pravděpodobně můžeme těšit na konkrétní čísla od těžařů, nebo přiblížení DeFi projektů, jakými jsou např. Maker DAO.

Přejeme příjemný poslech!

Poslechněte si 8. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.