Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Podcasty ze světa investování » 8. díl podcastu Kryptokec: Těžba kryptoměn pro pokročilé

8. díl podcastu Kryptokec: Těžba kryptoměn pro pokročilé

8. díl podcastu Kryptokec: Těžba kryptoměn pro pokročilé

V osmém dílu podcastu Kryptokec se okolo jednoho mikrofonu znovu sešli Vladimír Vencálek, Josef Tětek a Dan Tržil. A podobně jako v minulém díle, i tentokrát se diskuze točila okolo těžby kryptoměn a témat s těžbou spojených.

Z celého dílu je znát, že diskutující se těmto problémům věnují a s těžbou mají bohaté praktické zkušenosti. Kromě obecných informací se tak dozvíte i konkrétní informace a tipy ze života těžaře.

Podcast si přehrajete níže:

Hned na začátku se doslechnete, proč to všechno vlastně těžaři dělají a jakou vůbec mají motivaci. Dozvíte se také, jak těžaři můžou v září prodávat mince vytěžené v červenci, a přesto většinu mincí prostě musí prodat, aby zabezpečili chod firmy.

Josef se zmíní, že lidé neumí pracovat s transakčními poplatky a jak by se to mělo dělat. Odkaz na jeho článek týkající se této problematiky naleznete na konci tohoto článku. Můžeme ale rovnou prozradit, že se vám budou hodit stránky jako BitcoinFees nebo MempoolSpace.

Kromě toho také nastíní, že v budoucnu mohou být bitcoinové poplatky klidně v řádech 1 000 dolarů za transakci. Místo v blockchainu se totiž pomalu stává více a více vzácným, a přesto je to v naprostém pořádku, protože naprostá většina transakcí bude zpracovávána na tzv. side chainech.

Bežný uživatel Bitcoinu dříve či později ani pravděpodobně nebude muset s blockchainem přicházet do styku. V rámci podcastu to bylo vysvětleno tak, že běžní lidé také nepřichází do styku s ropou. Řidiči neví, jak vypadá barel ropy ani kolik stojí. Přijdou ale běžně do styku s produktem ropy – benzínem. Kupují ho a používají ho běžně.

Další témata, na která se v tomto díle můžete těšit:

  • Může cena bitcoinů a dalších kryptoměn stoupat do nekonečna?
  • Jak se dívat na cenu bitcoinu z pohledu nabídky a poptávky. (Viz článek stock to flow ratio, na který naleznete odkaz níže. Tento model předpovída tržní kapitalizaci bitcoinu na $1 bilión po snížení odměn těžařům (halving) v květnu 2020, což odpovída ceně $55 000 za jeden bitcoin.
  • Bitcoin je nejzabezpečenější a zároveň nejprivátnější možnost, jak si převádět vysoké monetární hodnoty – je to uchovatel hodnoty

Na konci dílu vás Vladimír s Josefem tak trochu namlsají tím, co vše by ještě v rámci podcastu Kryptokec rádi probrali. V následujících dílech se tedy pravděpodobně můžeme těšit na konkrétní čísla od těžařů, nebo přiblížení DeFi projektů, jakými jsou např. Maker DAO.

Přejeme příjemný poslech!

Poslechněte si 8. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo