Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

7. díl podcastu Kryptokec: Jak funguje těžba kryptoměn?

7. díl podcastu Kryptokec: Jak funguje těžba kryptoměn?

V dalším díle podcastu Kryptokec si stálí účastníci Dan Tržil, Vladimír Vencálek a Josef Tětek povídají o miningu, neboli těžbě kryptoměn.

Konverzace začíná odpovědí na otázku: proč těžba vůbec existuje a jak funguje? Dozvíte se, co je to problém byzantských generálů a jak souvisí generálové a jejich války s blockchainem a kryptoměnami.

Zajímá vás, proč se kryptoměny těží, proč je to tak energeticky náročné nebo jak je to s útoky na Bitcoin a jiné kryptoměny? Poslechnéte si už 7. díl tohoto podcastu!

Podcast si přehrajete níže:

Celé třičtvrtěhodinové povídání je pojato hodně technicky. Nebojte se ale, argumenty a vysvětlivky, které zazní, by měl pochopit úplně každý, kdo už o kryptoměnách něco málo ví.

A aby taky ne. V celém díle je znatelné, že Vladimír i Josef kryptoměnám opravdu rozumí a znají i nejmenší detaily, jako jsou tzv. obtížnost (difficulty), security budget, typy těžařských strojů a historie jednotlivých měn.

Kromě jednoduše zodpovězených detailů se v podcastu ale dozvíte i to, jak proběhl útok na síť Etherea a proč to pro velké těžaře znamenalo předčasného Ježíška.

Poslechněte si 7. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (7 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

David

Dobrý den,
chci se zeptat, když si přes brokera zakoupím ETF, která chci držet třeba 30 let, co se stane, když broker ukončí činnost, zkrachuje? Akcie budou držena na moje jméno, ale kde budou „uložena“, když už nebude daný broker, přes kterého byly koupeny?
Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. V takovém případě byste měl mít možnost nechat si své ETF či akcie převést k jinému brokerovi.

Lukáš

Dobrý den, jak zjistím že se jedná o skutečnou akcii, nikoliv ADR? Jak jsou skutečné akcie označeny?

Pavel

DOBRÝ DEN,
CHTĚL BYCH SE ZEPTAT, KDYŽ KOUPÍM AKCIE A CHCI JE DRŽET DÉLE DOSTANU NĚJAKÉ POTVRZENÍ ,TŘEBA PO URČITÉ DOBĚ O DRŽENÍ AKCIÍ ? MYSLÍM TÍM PAPÍROVOU FORMU,NEBO NĚCO TAKOVÉHO. DĚKUJI PAVEL

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Bohužel klasické „papírové“ akcie již se moc nepoužívají. Můžete si ale u svého brokera stáhnout potvrzení o držení akcií či o jejich nákupu. :-)

Martin

Dobrý den,

rád bych se zeptal jak funguje propad u ceny akcií v tom ohledu jak se řeší ztráty. Kdybych dejme tomu investoval 30 tis. Kč, cena akcií by se propadla a já se například dostal do mínusu 20 tis. Kč, tak by mě zajímalo jak se řeší případně taková ztráta, vyloženě záporná hodnota, zda když se dostanu do mínusu, tak mi prodají akcie a budou vymáhat peníze zpět nebo mohu akcie držet i když jsem v takovéto ztrátě?
Doufám, že jsem otázku formuloval srozumitelně.

Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Záleží zda chcete koupit opravdové akcie a ty držet na neurčitou dobu, nebo zda chcete obchodovat jako CFD. Je to trochu složitější téma, které nelze vysvětlit v jednom komentáři, proto bych doporučoval ještě si to trochu nastudovat a ujasnit si, co vlastně chcete – zda obchodovat nebo investovat. Ve zkratce: při držení akcií po Vás nikdo nic vymáhat nemůže. Nemůžete se tak dostat pod 0 Kč na účtě, jednoduše Vámi držené akcie jen mají menší hodnotu, za kterou půjdou prodat, ale to je vše. V případě CFD obchodování byste se vyloženě do mínusu teoreticky dostat mohl – ale brokeři se snaží dělat vše pro to, aby se to klientům nestávalo.