Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Krypto akcie způsobují investorům ztráty v miliardách dolarů!

Publikováno
Krypto akcie způsobují investorům ztráty v miliardách dolarů!
Zdroj: seekingalpha.com

Spekulanti sázející na pokles akcií kryptoměnových firem, jako jsou Coinbase, MicroStrategy nebo Marathon Digital, letos zatím zaznamenali ztrátu více než 6 miliard amerických dolarů. Vyplývá to z reportu, který zveřejnila výzkumná společnost S3 Partners 5. prosince. Shortování krypto akcií se tak letos evidentně nevyplácí. Co je důvodem?

Cena Bitcoinu se letos odrazila ode dna a vydala se na razantní cestu růstu. Od necelých 17 tisíc USD na začátku roku, přes dlouhé období, kdy cena oscilovala mezi pětadvaceti a třiceti tisíci až po současných 43 tisíc USD ( v době psaní článku 1 BTC = 43 363 USD).

Především v posledních dvou měsících je u retailu i institucí vidět silný vliv očekávání ohledně Bitcoinových spotových ETF a cena BTC letí nahoru.

Vývoj ceny Bitcoinu za poslední 2 měsíce

Růst Bitcoinu přirozeně prospívá akciím krypto firem

Nejvíce rostly – tím pádem i největší ztrátu obchodníkům spekulujícím na pokles způsobily – akcie kryptoměnové burzy Coinbase. Na růstu jejích akcií prodělali short selleři 3,5 miliardy USD. Akcie Coinbase od začátku roku téměř ztrojnásobily svou hodnotu, když se v lednu obchodovaly za 35 USD a v době vydání S3 Partners reportu činila cena jedné akcie 140 USD.

Druhý největší příspěvek k ohromným ztrátám patří MicroStrategy (1,4 miliardy USD). Růst ceny akcií MicroStrategy byl v uplynulém roce dokonce více než trojnásobný – ze 145 USD, za které se obchodovaly začátkem roku na 577 USD. Třetí a čtvrtá příčka v žebříčku patří Marathon Digital a Riot Platform, jejichž akcie svým růstem generovaly sázejícím na propad ztrátu kolem půl miliardy dolarů.

Zdroj: bloomberg.com
Kryptoakcie, které nejvíce poškodily shorty
Kryptoakcie, které nejvíce poškodily shorty

I přes tyto ztráty na short pozicích a růst ceny akcií navázaných na rostoucí kryptoměnový trh, věří někteří obchodníci, že znovu vydělají díky spekulaci na pokles těchto aktiv.

Zřejmě se domnívají, že se prudký růst Bitcoinu započatý v polovině září letošního roku brzy vyčerpá a tak za stejné období otevřeli nových shortů za bezmála 700 milionů dolarů.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.