Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jeff Bezos po 27 letech opouští pozici CEO Amazonu. Jak na to budou reagovat akcie společnosti?

Publikováno
Jeff Bezos po 27 letech opouští pozici CEO Amazonu. Jak na to budou reagovat akcie společnosti?

Akcie Amazonu zaznamenaly ve středu mírný pokles poté, co Jeff Bezos oznámil svůj plán na odstoupení z pozice CEO. Učinil tak po 27 letech, které na této pozici strávil od roku 1994.

Na jeho místo by měl usednout Andy Jassy, který významně napomohl k růstu společnosti v posledních několika letech.

Jak se povede akciím Amazonu a jak se staví investoři k připravovaným změnám ve vedení?

Jeff Bezos opustí místo CEO Amazonu

Zdroj: BusinessInsider.com

Andy-Jassy-budoucí-CEO-Amazonu

Jeff Bezos začal budovat svoji kariéru již v roce 1994, kdy založil společnost Amazon (původně Cadabra). Během několika let se mu podařilo z malého online knihkupectví vytvořit miliardový business. Po 27 letech v křesle CEO se však rozhodl posunout dál a předat svůj post Andymu Jassy.

Ten sám již několik let ve společnosti pracuje jako CEO jedné z nejvýdělečnějších divizí Amazon Web Services (AWS). Podle posledních informací si Bezos naplánoval svůj odchod na třetí čtvrtletí tohoto roku, načež se chce přesunout na místo předsedy představenstva Amazonu.

Akcie Amazonu po oznámení klesly jen nepatrně

Kromě odchodu svého postu CEO, který byl oznámen ve středu 3. 2., překvapil Amazon i svými výsledky za čtvrté čtvrtletí, kdy jeho výnosy vzrostly o 44 % na 125,5 miliardy dolarů. Tím úplně poprvé ve své historii překonal hranici 100 miliard dolarů. I přesto akcie společnosti zaznamenaly ve středu pokles o 2 % (viz graf níže). Je patrné, že akcie Amazon stále mají své katalyzátory v růstu pevně v rukou.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ve skutečnosti by se ale nemělo jednat o nic vážného. I když je možné očekávat, že se společnost v některých ohledech vydá jinou cestou, než plánoval její zakladatel, hodnotí většina odborníků a investorů změnu ve vedení pozitivně.

Akcie Amazonu v posledních letech zaznamenaly růst přibližně o 70 %. Od října minulého roku však cena vzrostla pouze o 6 %. Na nástupce Jeffa Bezose nicméně čeká hned několik výzev v podobě připravovaných antimonopolních zákonů a stále se zvyšujícímu tlaku ze strany aktivistů bojujících za posilování práv zaměstnanců.

Nejdůležitějším aspektem je podle odborníků především růst služby Amazon Prime, kterou v září minulého roku využívalo v USA již 126 milionů předplatitelů. Jejich počet by se měl navíc během příštího desetiletí přinejmenším zdvojnásobit, čímž se zákonitě zvýší i cena akcií.

Co říkáte na odstoupení Jeffa Bezose z pozice CEO Amazonu? Jedná se o správný krok, nebo naopak?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎