Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Amazonu zažívají zlaté časy – podařilo se jim prorazit hranici 3 tisíc USD

Ing. Tomáš T
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Akcie Amazonu zažívají zlaté časy – podařilo se jim prorazit hranici 3 tisíc USD

Skvěle využít příležitosti vytvořené pandemií koronaviru se podařilo Amazonu. Přesun nakupování směrem do online obchodů a nutnost zavřít fyzické prodejny mnoha obchodníků vyhnala akcie Amazonu po menším březnovém propadu až na úroveň 3 000 USD a zatím stále rostou.

Kdy přijde konec těchto zlatých časů?

Nejen od začátku pandemie se akciím Amazonu velmi daří, avšak s nástupem koronaviru se jejich cena vyšvihla ještě rychleji a nyní dosahuje historických maxim.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nynější cena 3 tis. dolarů (cca 71 tisíc korun) je téměř dvojnásobek toho, kolik stály před pandemií a o 57 % více, než kolik stály na začátku tohoto roku.

Amazon touto cenou akcií vynesl svou tržní kapitalizaci (tj. cena akcí krát jejich počet) na více jak 1 a půl biliónů amerických dolarů. Tímto se společnost dostala mezi 2 další technologické giganty (Apple a Microsoft), jejichž tržní kapitalizace tuto hranici překračuje.

Jak tento růst hodnotí odborníci?

V rozhovoru pro CNBC uvedla Nancy Tanglerová, že i když nyní nejsou tyto akcie levné, nejsou ani nějak zvlášť drahé. Podle ní tento rychlý nárůst pouze dokázal, že technologickým firmám současná situace hraje do karet a akcie mohou i nadále růst.

Lidé přece i přes recesi nemají důvod přestat využívat nákupů na internetu a moderních technologií.

Poznámka

Amazon takto neroste jako jediný. V rekordně vysokých cenách akcií se nyní pohybují i Netflix (jak jsme nedávno uvedli v našem článku), Tesla, Google, Facebook aj.

Objevují se ale i negativní zprávy. Podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg byl tento nárůst až příliš rychlý. Údajně jen čtvrtina z nich očekává udržení ceny nad 3 tisíci dolary.

Analytici tak spíše očekávají mírnou korekci na úroveň okolo 2 800 USD/akcii následovanou opětovným růstem. Dlouhodobým investorům většina z nich doporučuje nákup.

Nejbohatší muž světa vlastnící 12 % akcií Amazonu – Jeff Bezos
Nejbohatší muž světa vlastnící 12 % akcií Amazonu – Jeff Bezos (zdroj: cnbc.com)

Amazon vlastní nejbohatší člověk světa – jaké je teď jeho jmění a kolik si vydělal?

Velikou radost z tohoto růstu musí mít právě Jeff Bezos, který vlastní krásných 12 % celé společnosti. Jen od začátku roku mu Amazon vydělal téměř 60 miliard. Jeho majetek tak čítá přibližně 172 miliard dolarů a jedná se o nejbohatšího člověka na Zemi.

Nyní tak opět navýšil svůj “osobní rekord”, který držel před rozvodem se svou (nyní již bývalou) manželkou. S malým odstupem se na 2. místě žebříčku nejbohatších lidí světa umisťuje Bill Gates se jměním v hodnotě 115 miliard USD.

Z velkého růstu těží i exmanželka MacKenzie Bezosová, která při rozvodu získala polovinu tehdy manžely vlastněného podílu na Amazonu, což odpovídá přibližně 4 % (dle Bloomberg Billionaires Index je to okolo 60 miliard dolarů). Ta byla doposud 13. nejbohatší člověk světa, v nedávné době ji předběhl Elon Musk díky své Tesle.

Zda budou akcie Amazonu dále růst či nikoliv může nakonec rozseknout výroční zpráva za druhý kvartál letošního roku, která má být zveřejněna ve druhé polovině července.

Povedlo se vám svést na této vlně? Pokud ano, držíte akcie i nadále, nebo už raději prodáváte? Napište nám svůj názor do komentáře.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.