Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Akcie Amazonu zažívají zlaté časy – podařilo se jim prorazit hranici 3 tisíc USD

Akcie Amazonu zažívají zlaté časy – podařilo se jim prorazit hranici 3 tisíc USD

Akcie Amazonu zažívají zlaté časy – podařilo se jim prorazit hranici 3 tisíc USD

Skvěle využít příležitosti vytvořené pandemií koronaviru se podařilo Amazonu. Přesun nakupování směrem do online obchodů a nutnost zavřít fyzické prodejny mnoha obchodníků vyhnala akcie Amazonu po menším březnovém propadu až na úroveň 3 000 USD a zatím stále rostou.

Kdy přijde konec těchto zlatých časů?

Nejen od začátku pandemie se akciím Amazonu velmi daří, avšak s nástupem koronaviru se jejich cena vyšvihla ještě rychleji a nyní dosahuje historických maxim.

Vývoj akcií Amazon za rok 2020
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Nynější cena 3 tis. dolarů (cca 71 tisíc korun) je téměř dvojnásobek toho, kolik stály před pandemií a o 57 % více, než kolik stály na začátku tohoto roku.

Amazon touto cenou akcií vynesl svou tržní kapitalizaci (tj. cena akcí krát jejich počet) na více jak 1 a půl biliónů amerických dolarů. Tímto se společnost dostala mezi 2 další technologické giganty (Apple a Microsoft), jejichž tržní kapitalizace tuto hranici překračuje.

Jak tento růst hodnotí odborníci?

V rozhovoru pro CNBC uvedla Nancy Tanglerová, že i když nyní nejsou tyto akcie levné, nejsou ani nějak zvlášť drahé. Podle ní tento rychlý nárůst pouze dokázal, že technologickým firmám současná situace hraje do karet a akcie mohou i nadále růst.

Lidé přece i přes recesi nemají důvod přestat využívat nákupů na internetu a moderních technologií.

Objevují se ale i negativní zprávy. Podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg byl tento nárůst až příliš rychlý. Údajně jen čtvrtina z nich očekává udržení ceny nad 3 tisíci dolary.

Analytici tak spíše očekávají mírnou korekci na úroveň okolo 2 800 USD/akcii následovanou opětovným růstem. Dlouhodobým investorům většina z nich doporučuje nákup.

Nejbohatší muž světa vlastnící 12 % akcií Amazonu – Jeff Bezos
Nejbohatší muž světa vlastnící 12 % akcií Amazonu – Jeff Bezos (zdroj: cnbc.com)

Amazon vlastní nejbohatší člověk světa – jaké je teď jeho jmění a kolik si vydělal?

Velikou radost z tohoto růstu musí mít právě Jeff Bezos, který vlastní krásných 12 % celé společnosti. Jen od začátku roku mu Amazon vydělal téměř 60 miliard. Jeho majetek tak čítá přibližně 172 miliard dolarů a jedná se o nejbohatšího člověka na Zemi.

Nyní tak opět navýšil svůj „osobní rekord“, který držel před rozvodem se svou (nyní již bývalou) manželkou. S malým odstupem se na 2. místě žebříčku nejbohatších lidí světa umisťuje Bill Gates se jměním v hodnotě 115 miliard USD.

Z velkého růstu těží i exmanželka MacKenzie Bezosová, která při rozvodu získala polovinu tehdy manžely vlastněného podílu na Amazonu, což odpovídá přibližně 4 % (dle Bloomberg Billionaires Index je to okolo 60 miliard dolarů). Ta byla doposud 13. nejbohatší člověk světa, v nedávné době ji předběhl Elon Musk díky své Tesle.

Zda budou akcie Amazonu dále růst či nikoliv může nakonec rozseknout výroční zpráva za druhý kvartál letošního roku, která má být zveřejněna ve druhé polovině července.

Povedlo se vám svést na této vlně? Pokud ano, držíte akcie i nadále, nebo už raději prodáváte? Napište nám svůj názor do komentáře.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo