Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak investovat do kryptoměn bezpečněji? Zauvažujte nad těmito 3 akciemi!

Nepřímé investice do kryptoměn charakterizuje nižší riziko než přímé investice, ale stále značný růstový potenciál. Které tři akcie mohou vyletět vzhůru s dalším býčím trhem?

Publikováno
Jak investovat do kryptoměn bezpečněji? Zauvažujte nad těmito 3 akciemi!
Zdroj: Midjourney.com

V neúprosných a dynamických vlnách kryptoměnového trhu je podstatou růstu hodnoty odolnost a přizpůsobivost klíčových hráčů.

Z kryptoměnových akcií jsou zajímavá díky svým strategickým krokům a provozní zdatnosti zejména tři výrazná jména. Tyto společnosti, symbolizující dynamiku krypto průmyslu a vykazují pozoruhodné trajektorie růstu.

Jejich nedávné výkony, popsané na následujících řádcích, odhalují rozhodující strategie, které tyto společnosti využívají, aby v oblasti kryptoměn uspěly.

1. Riot Platforms jeden z největších těžařů na trhu

Tato společnost se předvedla 21% nárůstem produkce bitcoinů od října 2023 do listopadu 2023. Konzistentní růst značí vysokou efektivitu společnosti v těžebních operacích.

Riot Platforms přitom zvýšila svou produkci i navzdory 9% nárůstu obtížnosti sítě. Efektivita společnosti se opírá o vylepšený hardware, inovace v algoritmech a optimalizaci těžební systematiky.

Prudký růst ceny Bitcoinu v říjnu a listopadu 2023 navíc vedl k podstatnému nárůstu čistého zisku společnosti. Významný nárůst příjmů z prodeje bitcoinů však podtrhuje schopnost Riot Platforms využít tržní příležitosti. Ze stejného důvodu si společnost také ponechává až 7 % vytěžených bitcoinů, které posléze prodává v rámci vlastních obchodních strategií.

Působivý nárůst průměrné čisté ceny za prodaný bitcoin o 28 % od října 2023 signalizuje schopnost Riotu maximalizovat příjmy z prodeje bitcoinů. Tento úspěch se zakládá právě na strategickém načasování prodejů, což umožňuje Riot Platforms inkasovat vyšší cenu za své bitcoiny a dosahovat růstu tržního ocenění.

Aktuální cena akcií Riot Platforms

Načítání
Načítání
Kupte si akcie RIOT Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Bitfarms rozšiřující infrastrukturu

Další těžební společnost, Bitfarms, využívá pozitivního růstového trendu pro strategické investice do rozšiřování vlastní infrastruktury. Bitfarms strategicky alokoval své kapitálové investice, aby optimalizoval výnosy a získal výhodnou pozici pro halving Bitcoinu, který bude následovat na jaře příštího roku.

Jaké konkrétní kroky společnost podnikla? Především jde o rozšíření těžební kapacity z 6,1 na 6,3 exahash za sekundu (6,3 kvadrilionů hashů). Nešlo přitom o první rozšíření a společnost tak letos dosahuje 32% nárůstu provozní kapacity ve srovnání s předchozím rokem.

Společnost se zaměřuje i na snižování přímých nákladů na vytěžený bitcoin. Společně se smlouvami na levnou energii, a dohodou o akvizici menších paraguayských vodních elektráren, Bitfarms také rozšířila kapacitu stávajících energetických zařízení v Argentině.

Nízké náklady na těžbu Bitcoinu, by přitom měly být primární cílem každého těžaře a Bitfarms se daří. Odhadované náklady se pohybují pod 0,03 dolaru za kilowatthodinu, jejich zařízení tak má potenciál stát se jedním z provozů s nejnižšími náklady v oboru.

Aktuální cena akcií Bitfarms

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Bitfarms Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. Cipher Mining budující vlastní impérium

Třetí do party je těžební společnost Cipher Mining, která se soustředí především na investice do vlastního růstu. Během třetího kvartálu letošního roku rozšířila vlastní těžební kapacitu na 7,2 exahash za sekundu. S nákupem nového vybavení od Bitmain by pak těžební kapacita mohla dosahovat až 8,4 exahash za sekundu. Po akvizici Black Pearl v Texasu by pak potenciální hashrate mohl do roku 2025 vystoupat až na 23,5 exahash za sekundu.

Nárůst těžební kapacity se kryje s rostoucí cenou bitcoinů. což pro společnost představuje strategickou výhodu při směně kryptoměny za fiat peníze. Společnost spravuje svou bitcoinové zůstatky tak, že měsíčně prodává dostatečné množství mincí na pokrytí provozních nákladů a stávajících závazků.

Kromě těchto prodejů společnosti další bitcoiny zbývají, které může využít za účelem expanze nebo je zkrátka držet a spekulovat na růst ceny největších kryptoměny.

Aktuální cena akcií Cipher Mining

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Cipher Mining Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.