Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zákon přitažlivosti – Jak funguje ve vztahu k penězům a jak správně s penězi pracovat?

Publikováno
Zákon přitažlivosti – Jak funguje ve vztahu k penězům a jak správně s penězi pracovat?

Věděli jste, že existuje přírodní zákon, který ovlivňuje dění okolo nás? Dokonce si pomocí tohoto zákona můžeme přitáhnout více peněz, nebo pokud jej neumíme správně používat, peníze si od sebe také snadno odlákáme. Tento zákon se nazývá zákon přitažlivosti, a ne, nejedná se o science fiction, ač to tak může znít.

Zákon přitažlivosti totiž skutečně funguje, přičemž to potvrzuje mnoho bohatých a úspěšných, ale i obyčejných lidí. Na jaké podstatě tedy zákon přitažlivosti funguje a jak správně pracovat s penězi?

Základy zákonu přitažlivosti ve světě peněz

 • Zákon přitažlivosti spočívá v tom, že podobné věci, názory nebo lidé přitahují podobně zaměřené věci, názory nebo lidi. Funguje na principu: “Na co se soustředíme, to roste”.
 • Klíčovým prvkem zákona přitažlivosti je vizualizace, při níž je třeba prožívat budoucí pocity v přítomnosti. To zahrnuje prožívání radosti a naplnění z dosažení toho, po čem toužíme, jako by se to již stalo.
 • Aby člověk mohl účinně využívat zákon přitažlivosti k dosažení finanční hojnosti, měl by začít pozitivně myslet na hojnost, ovládat tok svých myšlenek, omezit negativní emoce, zaměřit se na to, co skutečně chce, a podnikat kroky, které jsou v souladu s jeho přáními.

Obsah článku

Co je to zákon přitažlivosti?

Odhoďme nyní na chvíli veškeré pochybnosti a nedůvěru. Zákon přitažlivosti sice nelze vědecky dokázat, ale vzhledem k tomu, že funguje na jednoduchém principu, prakticky jeho účinnost není možné ani vyvrátit.

A ačkoliv jsou lidé v tomto tématu rozděleni na dva tábory (jedni v něj věří a druzí jej považují za “ezo”), nelze popřít jedno: podobné věci, názory či lidé přitahují stejně založené věci, názory či lidi. A na tomto základu funguje právě zákon přitažlivosti. Také jej lze definovat takto: “Na co se zaměřujeme, to roste.”

Pokud se tedy budeme v případě financí soustředit na hojnost, snižujeme tím pravděpodobnost, že budeme chudí. Pokud ovšem nespatřujeme hojnost v něčem jiném, než je bohatství. Zákon přitažlivosti je totiž velmi citlivá energie, kterou musíme nejprve správně pochopit, abychom ji mohli následně dobře aplikovat ve svém životě.

Gravitace, která nás ovlivňuje

Zákon přitažlivosti si můžeme také představit jako určitý druh síly či gravitace, která nás ovlivňuje. Jakou energii vysíláme, taková se k nám vrací. Můžeme si princip fungování ukázat i na českých příslovích:

 • “Rovný rovného si hledá.”
 • “Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.”
 • “Vrána k vráně sedá.”

Tato přísloví spíše vyjadřují pravidlo: jací jsme, takové osoby k sobě přitahujeme. Zákon přitažlivosti ale působí v mnoha aspektech našeho života a dokáže ovlivnit nejen naši finanční situaci, ale také vztahy, zdraví a životní výzvy. To nejlepší na tom však je, že závisí pouze na nás, co si k sobě tedy nakonec přitáhneme.

jak vydelat penize na internetu

Jak zákon přitažlivosti funguje ve vztahu k penězům?

Jak jsme zmínili, zákon přitažlivosti funguje ve všech aspektech našeho života, tedy i v oblasti financí. Pokud se správně naladíte k hojnosti, skutečně k vám hojnost přijde.

Možná si ale říkáte, jak to udělat, aby k vám peníze proudily a jak následně poznáte, že tento zákon skutečně funguje? Někteří lidé dokonce tvrdí, že zákon přitažlivosti ve svém životě aplikují a nefunguje jim. Stále jsou prý chudí. Jak je to možné?

Vše začíná myšlenkou

Zde je důležité uvědomit si, že vše začíná samotnou myšlenkou, pokračuje slovy, přenáší se na činy a končí “vypuštěním” přání.

Pokud si tedy budete neustále v hlavě omílat, že jste chudí a zákon přitažlivosti vám nefunguje, vlastně tuto myšlenku posíláte do onoho pomyslného vesmíru a dále si tak předurčujete chudobu.

Pocit chudoby a veškeré naladění s tím související totiž prožíváte natolik, že není možné se z tohoto “sevření” uvolnit. Nevysíláte tak nic pozitivního a hojnost k sobě tímto způsobem určitě nepřitáhnete. Lidé, kteří jsou chudí a nemohou se z této situace vymanit, obvykle neustále tvrdí, že nemají peníze, že si nemohou toto koupit, že mají dluhy a že nikdy peníze mít nebudou. A veškerá tato tvrzení vysílají do vesmíru, přičemž zákon přitažlivosti stejnou měrou odpovídá.

S těmito myšlenkami jdou ruku v ruce i zoufalé pocity a často i nešťastné činy. Chudí lidé tak okolo sebe doslova vytváří auru chudoby, kterou hojnost není nikdy schopna překonat a přijít až k nim.

Poslední kapkou v celém sledu událostí pak je, že tímto způsobem chudí lidé přitahují další chudé a nešťastné lidi, kteří jim samozřejmě nejsou schopni pomoci dostat se z jejich situace nebo jim poskytnout zajímavou příležitost. Dokud tedy nezměníme své myšlení, chování a činy, nebudeme k sobě přitahovat zajímavé a inspirativní lidi. A právě takové lidi pro hojnost v životě potřebujeme.

Vizualizace – Tajemství zákonu přitažlivosti

Hlavním prvkem celého principu zákonu přitažlivosti je naučit se prožít budoucí pocity v přítomnosti. Jedná se o zvláštní umění nazývající se vizualizace, které se postupně naučíte zcela běžně používat. Základem je umět si prožít v přítomnosti pocity naplnění a radosti, které v budoucnu ucítíte, až se vám splní to, co si přejete.

Hojnost nemusí znamenat bohatství

Důležité je také uvědomit si, že hojnost nemusí vždy znamenat bohatství. Někteří lidé jednoduše nechtějí být bohatí, protože mají bohatství spojené se stresem, závistí a nespokojeným způsobem života.

Ale když se jich zeptáte, co by opravdu chtěli, odpoví obvykle: zdravou a šťastnou rodinu, mít dostatek času na sebe a své záliby, mít střechu nad hlavou a co jíst. Pokud nemáte dluhy, jste schopni vše potřebné zaplatit, a ještě vám zbývá něco navíc, lze v podstatě říci, že žijete v hojnosti. A i v takovém případě můžete aplikovat zákon přitažlivosti, pouze stačí vyslovit vaše přání – a nutně to nemusí být bohatství.

O čem pojednává kniha a dokument Tajemství?

Zákon přitažlivosti se stal obecně známým v roce 2006, díky knize a dokumentu Tajemství. Tato dvě díla doslova strhla lavinu názorů a pochybností. Lidé se rozdělili na dva tábory: na ty, kteří zákon přitažlivosti považovali za “ezo” nesmysl a na ty, kdo si jej vyzkoušeli na vlastní kůži a věřili v něj.

Knihou Tajemství vše začalo

V knize Tajemství Rhonda Byrne shromáždila vědění dávných mistrů a duchovních učitelů. Tajemství štěstí, zdraví, bohatství – tajemství celého života je obsaženo v jednoduchém principu, který se nazývá zákon přitažlivosti.

Základní myšlenkou knihy je, že každý může dosáhnout všeho, čeho chce – pokud dokáže svou myšlenku zhmotnit a proměnit ji v realitu. Celý proces je velmi snadný, pokud v zákon přitažlivosti věříme a umíme s ním pracovat.

Kniha Tajemství v mnoha lidech probudila pocity jako je naděje, víra a snaha. Bylo prodáno více než 9 milionů výtisků po celém světě. Na základě úspěchu knihy poté vznikl také dokument Tajemství.

Úkolem nás, lidských bytostí, je držet se myšlenek na to, po čem toužíme, a zcela si tyto své myšlenky ujasnit. Tím začneme používat jeden z největších zákonů vesmíru – Zákon přitažlivosti.

Staneme se tím, o čem nejvíc přemýšlíme, ale zároveň to, o čem nejvíc přemýšlíme, přitáhneme.

Citace z knihy Tajemství.

Dokument Tajemství vyvolal pozdvižení

Dokument tajemství také vyvolal velké pozdvižení, protože zasáhl i populaci, která není nakloněná čtení tohoto typu knih. S takovým úspěchem jako kniha se však již nesetkal. Důvodem mohl být způsob jeho ztvárnění, který byl mnohými lidmi považován spíše za dramatickou komedii.

Avšak lidé, kteří si chtěli z dokumentu to podstatné odnést, si to také odnesli. Myšlenka, kterou dokument měl za cíl předat, totiž předána byla. Audioverzi knihy si můžete poslechnout třeba zde: 

https://www.youtube.com/watch?v=KTSykhqDyAc

Jak zákon přitažlivosti aplikovat na přísun peněz?

Určitě se tedy ptáte, jak lze zákon přitažlivosti využít k hojnosti.

Je to zcela jednoduché. Začněte jej používat v běžném životě po malých krůčcích. Musí se z celého procesu stát rutina, které automaticky věnujete pozornost a berete ji jako běžnou součást svého života.

Jak postupovat?

Pozitivně se nalaďte a především věřte, že dostatek peněz již máte. Považujte tento pocit za samozřejmý a zcela se do něj vžijte. Když si chcete něco konkrétního přitáhnout, nikdy neříkejte, že byste danou věc chtěli mít a jak by bylo skvělé, kdybyste ji vlastnili.

Vždy se vyjadřujte tak, že ji již máte a představujte si ten pocit, jaké to je. Pokud byste totiž uplatnili ten první způsob, většinou zůstane jen u toho přání. Budete-li ale myslet a chovat se tak, že již danou věc máte, opravdu si ji přitáhnete.

Můžete začít na něčem velmi snadném, například si přejte získání dobrého parkovacího místa, rychlé vyřízení reklamace, výborný oběd v jídelně. Postupně své nároky zvyšujte a nebuďte skromní.

Jednoduchý příklad z praxe

Pojďme si způsob přání ukázat na jednoduchém příkladu. Zítra máte jednání se zaměstnavatelem a měli byste podepsat novou pracovní smlouvu. Požádal jste o zvýšení výplaty o 10 % a netrpělivě čekáte, jak vše nakonec dopadne.

Zkuste si představit, jak skvělé by bylo, kdyby vám šéf na schůzce oznámil, že máte nyní o 10 % vyšší plat. Jaký to je pocit, co si za odměnu koupíte, kolik zvládnete měsíčně navíc ušetřit? To vše si můžete představovat a těšit se na to, protože to tak opravdu bude.

Uvidíte, že budete celý den v práci aktivní a na schůzku půjdete tak skvěle naladění, že vašeho šéfa ani nenapadne vám plat nenavýšit. A pokud to náhodou neklapne, považujte to za znamení a důvod k hledání lepšího zaměstnání nebo k dalšímu jednání se šéfem.

Konkrétní kroky, jak si přitáhnout peníze

 • Začněte ve svém životě myslet na hojnost a dostatek
 • Korigujte tok svých myšlenek a tvořte si tak svou realitu
 • Kroťte negativní myšlenky a emoce, jinak se vrátí zpět k vám
 • Zaměřujte se v životě na věci, které skutečně chcete
 • Rozhodněte se dělat věci, ze kterých máte dobrý pocit

Jaké jsou nejčastější chyby, které děláme ve vztahu k penězům?

Možná jste působení zákonu přitažlivosti zkoušeli několikrát, ale vždy se stejným negativním výsledkem. Ale co když děláte jednu z těchto chyb, které právě k tomu negativnímu výsledku vždy směřují?

 • Závidíte ostatním lidem úspěch, bohatství a spokojenost
 • Vaší mantrou je: “nemám a nebudu mít peníze”
 • Stavíte se do role oběti svého osudu (přitom si jej tvoříte sami)
 • Máte špatný vztah k penězům, jsou dle vás špinavé a nosí smůlu
 • Když peníze máte, nechcete je pustit dále do oběhu
 • Nejste na peníze připraveni a vlastně je ani nechcete

Všechny tyto předsudky a špatná nastavení mysli blokují přísun peněz a neumožní vám vpustit do svého života hojnost. Nejprve je tedy důležité uzdravit svůj vztah k penězům, přát ostatním jejich úspěch a uvědomit si, že pouze my jsme tvůrcem svého života a jedině my můžeme ve svém životě něco změnit.

Pokud se stavíme do role oběti, stáváme se pouze obětí svých vlastních myšlenek a činů, nikdo jiný není za tento stav odpovědný.

Poznámka

TIP: Otázce nastavení mysli se ve svých knihách věnuje také Robert Kiyosaki – přečtěte si o této zajímavé osobnosti více informací.

Jak správně pracovat s penězi, abychom měli dostatek?

Kromě snění a představování si, že máte to, co si přejete, je třeba také přistoupit k jednotlivým činům.

Zákon přitažlivosti totiž nefunguje jako mávnutím kouzelného proutku a určitě se vám vše nesplní při snění doma na gauči.

Po vizualizaci jednejte tak, abyste šli svému snu neustále naproti. Nebuďte však příliš úzkostliví a soustředění pouze na váš sen. Dejte mu čas a prostor. Ať to zní jakkoliv zvláštně, vesmír sám určí, kdy si k sobě danou věc skutečně přitáhnete. Můžete to být až za nějakou delší dobu, kdy s tím již vůbec nepočítáte a přes veškeré úsilí své přání vypustíte z hlavy. Vše k vám ale přijde v ten pravý čas.

Mezitím pracujte s financemi, jak nejlépe umíte. Vzdělávejte se a rozvíjejte svou finanční gramotnost. Učte se od zkušených, inspirujte se a pracujte na sobě. Buďte otevření zajímavým setkáním a pamatujte: každý člověk, kterého potkáte, vás má něco naučit.

Poznámka

TIP: Přečtěte si článek v rubrice osobní finance, kde se dozvíte, jak se starat o své peníze v roce 2021.

Snažte se také zbavit se dluhů a spořte si. Až získáte potřebný finanční základ a budete mít peníze navíc, vzdělávejte se v oblasti investování, rozmnožujte své peníze a nenechte je požírat inflací. Nabízí se mnohé možnosti, od investování do akcií, zlata, investičních podílových fondů, dluhopisů, kryptoměn a dalších nástrojů.

Nezapomínejte sledovat výsledky a být vděční

Práce se zákonem přitažlivosti je celoživotní proces, stále se budete učit nové a nové věci a poznávat další zajímavé principy.

Nezapomínejte však sledovat výsledky, podle který můžete nejlépe vidět, jak vám zákon přitažlivosti funguje, a jaký způsob je pro vás ten nejlepší.

Další důležitou věcí je také vděčnost, kterou můžete aplikovat hned od začátku. Zejména, máte-li pocit, že jste stále ještě negativně naladěni (ať již ve vztahu k penězům, tak i pokud se jedná o jiné aspekty života), vděčnost je prvním krokem, jak dosáhnout spokojenosti a šířit okolo sebe pozitivní naladění.

Pravidelně si proto sedněte k diáři nebo si vezměte do ruky papír a napište si, za co nebo za koho jste v životě vděční. Mohou to být pro někoho možná samozřejmosti, ale v celosvětovém měřítku není náš životní standard zcela určitě samozřejmý. Můžete si psát například: Jsem vděčná za střechu nad hlavou, jsem vděčná za zdravou rodinu, jsem vděčná za to, že mám co jíst.

Postupně budete přicházet na další a další věci a uvědomíte si, že hojnost ve svém životě vlastně již máte, a to vše ostatní, co si přejete, k vám také brzy přijde.

Další zdroje informací:

 • Tajemství – Rhonda Byrne
Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Eric Brooks

Dobrý den No rád bych se také vyjádřil. Taky jsem ten z těch který se nechce nechat napálit hlavně v době všech letadel pyramid a dalších věcí. Ale film jsem viděl i knihu a různá videa a cviky zkusil a musím říci že stále nejsem bohatý ale.co semi jednou vážně podařilo, a to bylo to když jsem si to zkoušel jak všichni rádi na menších věcech si něco manifestovat. A to byLo přání
vidět záměrně ne vůbec časté auto. A co.je nutné podotknout od té doby už jsem ho znovu na ulici nepotkal nikdy a to žiji v Ženevě. To auto bylo Lamboghini Diablo 1990 . Samostatná manifestace trvala asi 14 dní až 3 týdny neustáleho opakování že toto auto potkám. Jak bude vypadat barvu atd. A jiná věc od té doby když jsem tu začínal jsem vydělával zcela základní plat 3700chf a tehdy jsem si přál a měl i často napsané na zdi jako cíl atd. Zkrátka jak radí samotný film, a to bylo mít 10000 chf měsíčně a nyní toto opravdu je. Mám firmu a tyto peníze tenkrát pro mě byly neuvěřitelné. Jelikož před pár lety to byl průměrný roční český plat. Tak asi tolik. (Myslím že v souvislosti s tím se hodí uplatnit pravidlo 17 sec. Až 68sec. Kdy je pevně dán start působení tohoto zákonu. Myslím že v tom hraje roli víra, koncentrace, houževnatost, pozitivní myšlení,disciplina.

Martin

Dobry den, tuto knihu i jeji pokracovani jsem precetl nekolikrat. Dale i nekolik knih jak byt uspesny. Bud informace nechapu nebo neumim pouzit. Je to spis jen dobry byznis.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.