Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(22) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Rostoucí trend po korekci pokračuje

Publikováno
(22) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Rostoucí trend po korekci pokračuje
Zdroj: Depositphotos.com

Bitcoin (BTC) se během ledna vyšplhal až na hodnotu 42 000 USD, Ethereum (ETH) dosáhlo svého historického maxima a ostatní kryptoměny se probudily ze zimního spánku.

Jak je na tom naše stotisícová investice? Pojďme se na to podívat!

Poznámka

Kdyby Vás zajímaly týdenní technické analýzy ceny bitcoinu a info o tom, co by se mohlo dít dále, podívejte se do naší sekce analýz, kam Blockspace každý pátek publikuje aktuální situaci.

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 21 měsících – 452 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 21 měsících – 452 000 Kč

Vývoj naší investice

Momentálně mají námi koupené kryptoměny hodnotu 452 000 Kč, téměř půl milionu korun. To není vůbec špatný výsledek. Zhodnotit své investiční portfolio za necelé 2 roky o více než 350 % rozhodně nedokáže každý.

Stejně jako jsme říkali v několika minulých článcích za předchozích pár měsíců, i tentokrát se vší vážností zmiňujeme, že si nemyslíme, že by se zde růst měl zastavit.

Ano, nějaké korekce rostoucí ceny přijdou. Konec konců právě v průběhu ledna jsme jednu takovou korekci o 30 % zaznamenali. A ikdyž Bitcoin ještě nepřekonal své maximum, které před korekcí nastavil na úrovni 42 000 USD, vypadá to, že nebude trvat dlouho.

Takové korekce jsou ale úplně normální a pokud chcete vlastnit kryptoměny, nebo už je vlastníte, měli byste si na to zvyknout.

I v průběhu roku 2017, kdy cena BTC vyrostla o 1 000 %, tu a tam padala. Korekcí bylo šest a v každé cena odepsala více než 35 %.

Kdy budeme zhodnocení portfolia považovat za dostatečné? Kdy si budeme myslet, že se již objevil pomyslný vrchol bubliny? Sledujte nás a naše měsíční shrnutí a dozvíte se to!

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 133 700 Kč (↑ 568 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 317 200 Kč (↑ 296 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 27 000 Kč (↑ 33 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

A co čekáme dál?

Před měsícem jsme předpokládali, že leden přinese 30% cenovou korekci. Stalo se tak. Dnes naopak odhadujeme, že již brzy znovu překoná své ATH a zastaví se nejméně na 50 tisících dolarech.

Možné to nebude ihned v únoru, ale do konce března jsme o tom přesvědčeni. Celkově máme pro rok 2021 očekávání ještě stále velmi pozitivní, a to i přes tak velké dosavadní nárůsty.

Rovněž také pracujeme na predikci pro vývoj kryptoměnového trhu v roce 2021. Máte se na co těšit. Vyjít by měla nejpozději koncem prvního týdne února. :-) Nezapomeňte tedy sledovat naše stránky a náš Facebook.

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

PM

čistě ze zvědavosti, jak byste portfolio rozložili (poměr a krypto), kdybyste chtěli provést 100t investice dnes?

Redakce Finex

Dobrý den, PM. Tu a tam naše kryptoměnové portfolio aktualizujeme – některé kryptoměny odebíráme a některé přidáváme, přičemž všechn změny shrnujeme v jednotlivých dílech tohoto seriálu. Portfolio je tedy víceméně aktuální, ale je pravda, že např. XRP, TRON či IOTA bychom již na dlouhodobé držení pravděpodobně nekupovali. To nám připomíná, že bychom brzy měli nějaké změny znovu provést. :-)