Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(29) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Medvědům dochází pára!

Publikováno
(29) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Medvědům dochází pára!
Zdroj: Depositphotos.com

Léto se pomalu blíží ke konci a kurz bitcoinu se probírá k životu. Všechny ukazatele nám jasně říkají, že dosažení historického maxima na úrovni 64 000 USD už není daleko. Chybí k němu už jen trocha aktivity.

Jak je na tom naše portfolio? A co čekáme dále? Pojďme se na aktuální situaci podívat blíže!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 28 měsících – 1 120 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 28 měsících – 1 120 000 Kč

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 167 600 Kč (↑ 738 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 952 400 Kč (↑ 1 090 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 26 000 Kč (↑ 28 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Co se nyní na kryptoměnovém trhu děje?

Ještě stále jsme svědky pomyslné okurkové sezóny, podobně jako v předchozích dvou měsících. Po rychlém nárůstu cen z období listopad 2020 – duben 2021, kdy velká část tohoto pohybu byla hnaná derivátovými spekulanty, přišlo vystřízlivění. Trh zkorigoval o více než 50 % a to dost pravděpodobně uzavřelo přepákované pozice všem šílencům, kteří se od té doby na trh stále nevrátili v plné síle.

Z grafů níže můžete vyčíst 2 informace. Za prvé je to počet aktivních entit (tedy ne jednotlivých adres, ale jejich majitelů), který od začátku tohoto roku významně poklesl. Spousta lidí sedí s rukama v klíně a čeká, co se bude dít. Tomu nasvědčuje i druhý graf – aktuální situace v mempoolu, která je žalostná.

Proč nám tedy aktuální situace přináší víru v další růst, když jsme si právě ukázali, že Bitcoin v tuto chvíli více méně nikoho nezajímá?

Protože většina hráčů, kteří jsou nyní neaktivní, jsou pouze malé ryby. U velkých investorů je to právě naopak a ti si kupují bitcoiny “ve slevě” jak rychle to jen jde.

Dosvědčíme to záhy, podívejte se na následující grafy:

Na prvním grafu vidíte celkové týdenní objemy transakcí zpracované BTC sítí. V minulém týdnu se toto číslo vyšplhalo na nejvyšší hodnotu v historii, a to o parník – byly provedeny převody v celkovém objemu 8 miliard dolarů.

Na grafu druhém pak vidíte vývoj metriky s názvem hodler net position change, která představuje změnu měsíční pozice dlouhodobých investorů (HODLerů). Udává, kdy hodleři prodávají a kdy naopak akumulují nové mince. Zatímco v březnu/dubnu/květnu hodleři své mince spíše prodávali (a realizovali tak zisk), nyní nakupují.

A co nám říká spojení informací z obou grafů? Nic jiného, než že majetní investoři přidávají bitcoiny do svých peněženek. A to ve velkém.

Aby toho nebylo málo, do třetice zde máme ještě dalších pár metrik. (jak vidíte, Glassnode a jejich statistiky máme opravdu rádi):

První graf už jistě znáte. V té či oné podobě ho ukazujeme téměř každý měsíc. Obecně je možné říci, že čím více bitcoinů lidé drží mimo burzy, tím nižší prodejní tlak může vzniknout. Aby totiž lidé své bitcoiny mohli prodat, což by způsobilo tlak na cenu směrem dolů, museli by je na burzu nejdříve poslat. To se zatím neděje. Naopak počet lidí, kteří by coiny na burzu posílali, stále klesá.

Druhý graf ukazuje počet mincí držených dlouhodobými investory, prakticky se tedy jedná o součet bitcoinů ležících na adresách, které už více než 150 dní pouze bitcoiny přijímají a neodesílají je ven. Prostě hodleři. Z něho je vidět, že bitcoinů, které jejich majitelé drží a zatím nechtějí prodat, už je více než na začátku roku. Proč? Buď čekají na vyšší ceny pro prodej, nebo ani prodej nemají v plánu. Obojí je pro vývoj ceny pozitivní.

A poslední dnešní graf nám ukazuje vývoj funding rate. Funding rate (neboli cena/sazba financování) je ve zkratce výše poplatků, které platí derivátoví futures obchodníci za své otevřené pozice. Pokud je více obchodníků v nákupních long pozicích, platí obchodníkům na druhé straně, a naopak. Tento graf dosvědčuje to, co jsme zmiňovali na začátku článku. Všechno do sebe zapadá. Nyní, v porovnání se začátkem roku, je růst ceny tažen spíše spotovými kupci opravdových bitcoinů, které si posílají do vlastních peněženek. Nejedná se o nákupy spekulantů s přepákovanými pozicemi, které mohou zmizet stejně rychle, jako se objevili.

Co se tedy bude dít dál?

Nebudeme říkat, že máme patent na rozum. Nemůžeme ani říct, že bychom přesně věděli, co se stane. Nevíme to – a neví to vlastně nikdo. O tom je přeci trh.

Kdybychom si ale měli vsadit, rozhodně si vsadíme na to, že v následujících týdnech/měsících uvidíme dosažení cenové úrovně 100 000 dolarů za 1 BTC.

A vždyť my prakticky vsazeno máme. Už jen z principu, že tento článek čtete, víte, že kryptoměny vlastníme a věříme, že budou stále růst.

Ve chvíli, kdy už prostor pro další růst nebude, je rozhodně chceme prodávat. Ale to je ještě daleko.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Informace výše jsou samozřejmě ale jen částí z celé skládanky, kterou na denní bázi sledujeme. Kromě toho samozřejmě monitorujeme i celkový sentiment, chování riskantnějších spekulantů i konzervativnějších institucí, technickou analýzu, atp. Proto, nechcete-li sledováním trhu trávit zbytečně mnoho času, sledujte nás a naše měsíční shrnutí. My tuto práci uděláme za vás.

Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na doporučené kryptoměnové směnárny v tabulce níže. Všechny z nich pravidelně používáme a za kvalitou jejich služeb stojíme.

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, o všechny peníze přijít.

Líbil se vám tento článek?
23
2

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (10 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ludvík Vaculík

Máte tipy na malá neznámá krypta vhodná nyní pro dlouhodobou drobnou spekulaci? Děkuju!

Redakce Finex

Dobrý den, Ludvíku. To by mohlo vydat na celý další článek. Je taky otázka, co považujete za malá krypta. Ale zajímavé jsou např. CAKE, CRO, CLO, MINA nebo třeba ALPACA.

Luk

No stress, já začal letos na začátku dubna v rámci rekonvalescence po kovidosajrajtu a ptz jsem konzervativni typ tak jsem už přežil propad, ale teď už jsem na tom o 10% líp než kdybych sušil love na nějakém na bankovním produktu. Ani si nedovedu představit, že bych zažil >500% ????Můžu se zeptat, kde se dá nakoupit Cardano nebo Polkadot za KČ, € nebo $? Děkuji za odpověď a good luck.

Redakce Finex

Dobrý den, ADA i DOT můžete koupit např. na burzách Binance či v aplikaci Crypto.com. Využít ale také můžete např. českou směnárnu Coinbank.

K

Nejlépe na nějaké burze nebo směnárně. Burz je dost Coinbase, Binance, Finex, Simplecoin. Směnáren je ještě více – pokud si pořídíte peněženku na kryptoměny obvykle nábízí nakoupení krytoměn ze směnáren. Moonpay má vcelku velkou nabídku za na směnárnu malé poplatky

Pavel Procházka

Loni,v první vlně corony breznu jsem zacal koketovat s kryptoměnou kromě BTC jsem měl nakoupený Cardano za celkem 16000 jednotek . V té době se ADA pohybovala kolem 0,60Kč. Jelikož jsem v té době byl věci neznalí a zbrklí,tak když šel kurz dolů,vše jsem prodal,z obavy,že o vše přijdu. Teď,si drbu hlavu,že jsem ADA prodával,už jsem mohl být milionář. No,chybama se člověk učí. Nikdy,neříkej nikdy.????

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. To je velká škoda! ???? My ale (jak asi z našich článků tušíte) vidíme v kryptoměnovém trhu stále velký potenciál. Během pár let bude jeho velikost mnohonásobně větší. Zatím tedy z dlouhodobého hlediska není pozdě do kryptoměn znovu naskočit.

lojza

mluvnice jste taky neznalý

Jiři

Polkadot mi nějak nevychadza :) ???? ten jste kupovali asi nedávno.

Redakce Finex

Dobrý den, Jiří. Máte pravdu, Polkadot jsme do portfolia zařadili teprve 5. 2. 2021. :-) Zmiňovali jsme to v tomto článku.