Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(14) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Turbulentní květen a jsme znovu nad 10 tis.?

(14) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Turbulentní květen a jsme znovu nad 10 tis.?
Zdroj: Depositphotos.com

V posledních měsících se po obrovském propadu Bitcoin vzpamatoval a pomalu ale jistě míří k letošním maximům. Jak je na tom naše investice 100 000 Kč do kryptoměn a co čekáme dál?

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 1 roce – 110 700 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 13 měsících – 117 850 Kč

Vývoj naší investice

Možná se to nezdá, ale už je to přes rok od našeho nákupu kryptoměn pro tento experiment. A pokud nás sledujete už od začátku, nebo aspoň pár měsíců, určitě víte, že se každý měsíc vracíme se zhodnocením aktuální situace.

A zatím to nevypadá vůbec špatně. Naopak.

Momentálně jsme ve zhruba 18% zisku, naše kryptoměnové portfolio má nyní hodnotu 117 850 Kč. Když pomineme realizovatelné zisky v létě minulého roku a ošklivé ztráty z minulého měsíce, rozhodně to není špatný výsledek.

Důležité je také připomenout, že se tímto seriálem snažíme reflektovat aktuální situaci všech hodlerů na trhu. Do portfolia tedy děláme málo zásahů a to jen tak, abychom vyřadili “staré” a již neaktuální projekty a nahradili je projekty aktuálnějšími, o kterých by noví investoři mohli přemýšlet.

A očividně naše zásahy nesou ovoce. Cardano, které držíme pouze 2 měsíce, zaznamenalo již nárůst ceny o 100 %. Decentraland o více než 40 % za půl roku.

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 37 580 Kč (↑ 88 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč a nyní stále v hodnotě: 80 000 Kč (→ 0 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 28 500 Kč (↑ 41 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

A co se vlastně v květnu stalo?

Bitcoin prorazil hranici 10 000 dolarů

Již po několikáté se Bitcoin dostal nad důležitou hranici 10 000 dolarů. Bohužel to však bylo pouze na pár hodin, protože hned druhý den znovu spadl a od té doby se pouze drží na podobných úrovních.

Co bude dál?

Nikdo neví přesně. A kdo říká, že to ví, lže. Jedno ale jisté je – že vývoj na kryptoměnovém trhu bude ještě zajímavý.

Budete jeho součástí?

Sledujte proto každý pátek zde na Finexu aktuální situaci z pohledu technických analýz, které připravuje Blockspace.

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výhody
  • Nízké poplatky
  • Široký výběr kryptoměn
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.