Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Indické akcie rostou nepřetržitě již osm let. Nově se jedná o sedmý největší akciový trh světa!

Publikováno
Indické akcie rostou nepřetržitě již osm let. Nově se jedná o sedmý největší akciový trh světa!

Národní akciová burza v Indii vyrostla na téměř 4 biliony USD. Tím překonala burzu v Hongkongu a stala se sedmým největším akciovým trhem světa. 

Indický index Nifty 50 poskočil za letošní rok o celých 16 %. Jedná se už o osmý ziskový rok v řadě. Oproti tomu se index Hang Seng v Hongkongu letos propadl téměř o 20 % a jeho tržní kapitalizace se propadla pod 4 biliony USD. Index Hang Seng je zároveň výkonnostně nejhorším z hlavních trhů asijsko-pacifického regionu.

Indický akciový trh překonal ten hongkongský především díky vyšší důvěře investorů, kteří tento stát považují za rostoucí ekonomickou oblast. Akciovému trhu v Indii napomáhá mnoho jevů, od klesajících výnosů amerických státních dluhopisů, přes vyšší domácí zapojení do obchodu s akciemi až po zlepšenou likviditu.

Trh svého maxima dosáhl v úterý, kdy se index Nifty 50 pohyboval okolo hodnoty 21 000 bodů. 

Jaký se očekává od indického trhu vývoj v příštím roce?

V nejlidnatější zemi světa se příští rok pořádají všeobecné volby. Prozatím je favoritem nacionalistická strana Bharatiya Janata Party (BJP – strana indického lidu), která stojí za pozitivním vývojem státu v posledních letech. “Podle všeobecných průzkumů a nedávných státních voleb to zatím vypadá na vítězství stávající BJP. To by mohlo nastartovat bull-run v prvních několika měsících příštího roku, který se poveze na očekávání pokračování dosavadního směru,” uvedli stratégové banky HSBC.

Tento názor se odráží i v dalších doporučeních HSBC, které se týkají držení aktiv. Za nejjistější jsou považovány společnosti, které zajišťují státní infrastrukturu, tedy v oblastech bankovnictví, energetiky a zdravotnictví.

Celkem výhodné startovní pozice do roku 2024 mají i relativně stabilní oblasti telekomunikací, výrobního průmyslu a obchodu s nemovitostmi. HSBC zároveň nedoporučují investovat do oblastí s rychlým obratem jako je spotřební zboží, služby a chemický průmysl.

Pokles hongkongského indexu Hang Seng

Zaostávání Hongkongu

Hongkongská burza zatím zaostává a celkově je na sestupné tendenci. Tamní index Hang Seng klesl již čtvrtý rok po sobě. Agentura Moody’s mu navíc změnila ratingový výhled na negativní. S poukazem na ekonomické a institucionální vazby Hongkongu k pevninské Číně.

Vládní experti v listopadu také snížili odhad růstu místního HDP za letošní rok na 3,2 % oproti původně optimistickému 5% růstu predikovanému v srpnu. Městská vláda také varovala před narůstající geopolitickou tenzí a vlivem, který bude mít na finanční trhy.

Geopolitický i ekonomický tlak pevninské Číny se bude zvyšovat, i díky tomu, že druhá největší ekonomika světa v posledním kvartále udržela růst HDP na 4,9 % a očekává se, že predikovaných 5% do konce roku splní.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎