Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte levné růstové akcie se značným potenciálem? Tyto 2 akcie si nemůžete dovolit ignorovat!

V tomto článku si představíme 2 růstové akcie vykazující značný meziroční růst tržeb s ještě pozitivnějšími predikcemi. Další plus? Obchodují se za dobrou cenu.

Hledáte levné růstové akcie se značným potenciálem? Tyto 2 akcie si nemůžete dovolit ignorovat!
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří se výhradně zajímají o kapitálové zhodnocení, musejí na akciovém trhu vyhledávat takové akcie, které růst své hodnoty nabízejí. To vytváří tlak na pořizovací cenu, která může být buď nízká vůči skutečné hodnotě akcie – akcie je podhodnocená, nebo je skutečná hodnota akcie oproti aktuální ceně nižší – akcie je tedy nadhodnocená.

V tomto článku si představíme 2 akcie, které vypadají zajímavě jak z pohledu fundamentální, tak z pohledu technické analýzy.

Korelační graf akcií Palantir a StoneCo

Aktuální cena
Změna
Palantir Technologies / PLTR
Načítání
Načítání
Načítání
StoneCo / STNE
Načítání
Načítání
Načítání

První společností, kterou si představíme, je Palantir. Tato společnost těží především z vládních zakázek, což jí dává možnost čerpat z “neomezeného” zdroje kapitálu.

Množství zakázek z vládního sektoru vzrostlo v posledním kvartálu o 10 % a odpovídají hodnotě 308 milionů USD. Komerční sektor roste ovšem o něco rychleji a vykazuje kvartální nárůst 23 %. Palantir může v budoucnosti těžit z AI boomu, protože se jedná o společnost vyhodnocující velké množství dat.

Druhou společností je StoneCo, která je přední poskytovatel finančních technologických řešení specializující se na brazilský trh. Akciový pokles této společnosti byl způsoben problémy s určováním bonity žadatelů o půjčku. Ovšem v segmentu poskytování plateb se společnosti daří, přičemž vykázala čistý zisk 89 milionů dolarů.

Pojďme se nyní již blíže podívat na obě růstové akcie.

1) Palantir

Tato společnost provozuje software pomáhající složkám USA v boji s terorismem. Tržby této společnosti mají růstovou tendenci, přičemž vykazují meziroční nárůst 16,13 %. V roce 2024 by tržby měly i nadále růst a očekává se dosažení hodnoty 2,66 miliard dolarů. Management společnosti vlastní více než 10 % akcií. Zbytek je rozdělen mezi instituce 38 % a spekulanty 51 %. Společnost nevyplácí dividendy.

Akcie Palantir otestovaly rezistentní zónu, díky čemuž se dostaly do prodejní korekce. Nicméně růstový trend přerušen nebyl, protože nejbližší support se nachází na hodnotě 14 USD. Pokud by ovšem trh tento support prorazil, může cena akcií klesnout až na hodnotu největšího volume na ceně 9 USD za akcii. Průraz nad 23 USD by naopak znamenal pokračování up trendu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Palantir
Týdenní akciový graf společnosti Palantir

2) StoneCo

Tato společnost provozuje technologii elektronických plateb především pro koncové uživatele. I tržby StoneCo mají rostoucí tendenci a to s meziročním růstem 17,17 %. V roce 2024 by tržby měly dále růst až na hodnotu 2,69 miliard USD. Akcie vlastní ze 66 % institucionální investoři a StoneCo nevyplácí dividendy.

Akcie StoneCo se od roku 2022 obchodují na svých minimálních hodnotách, ovšem s tendencí k cenovému růstu. Tento růst je sice velmi mírný, ale signalizuje postupně sílící nákupní tendenci. Trh v současné době otestoval nejbližší rezistenci, tvořenou cenovými highs, čímž si otevřel cestu k vyšším hodnotám. Pokud trh prorazí nad 20 USD nejbližší překážka v růstu bude až na hodnotě 30 USD v podobě 23,6 % Fibonacciho retracementu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti StoneCo
Týdenní akciový graf společnosti StoneCo

Závěr

Růstové akcie pomáhají investorům generovat zisk díky kapitálovému zhodnocení. Aby ovšem mohly akcie růst, musí o ně mít investoři zájem. To znamená, musí být akcie buď za dobrou cenu, nebo musí nabízet určitou přidanou hodnotu.

V tomto článku jsme si představili 2 akcie, které je možné pořídit za nízkou cenu a navíc vykazují stabilní růst tržeb s přetrvávající růstovou tendencí.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.