Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fidelity Investments začne nabízet penzijní spoření v Bitcoinu

Publikováno
Fidelity Investments začne nabízet penzijní spoření v Bitcoinu
Zdroj: marketwatch.com

Adopce kryptoměn prostupuje celým světem. Asi nejzajímavější novinkou poslední doby je, že jedna z největších finančních institucí na světě umožní svým klientům spořit na důchod v Bitcoinu.

Důchodové spoření v kryptoměnách?

Z řad kryptoměnových nadšenců se jistě najde velká skupina těch, kteří si už na důchod v kryptoměnách spoří. Avšak pokud se na tuto zprávu podíváme z pohledu služeb poskytovaných podniky, jedná se o, zatím, naprostý unikát, který získá s největší pravděpodobností světové prvenství.

Spoření bude umožněno pro klienty využívající program 401(k). Jde o obdobu doplňkového penzijního spoření, do kterého může přispívat zaměstnavatel a vlastník, přičemž peníze je možné umístit do několika druhů produktů. 401(k) je produkt specifický pro trh USA.

Fidelity umožní svým klientům alokovat do Bitcoinu až 20 % veškerého kapitálu, který do investic umístí. Pro spoustu lidí by se tak mohla otevřít možnost, jak do kryptoměn investovat, aniž by museli řešit jejich úschovu či samotné fungování. V tomto případě by Bitcoin figuroval jako čistokrevné investiční a spekulativní aktivum. Vzhledem k tomu, že Fidelity zaujímá více než třetinu trhu na poli 401(k), je zde jistě velká skupina potenciálních investorů a možných zájemců.

“Jako leader na poli digitálních aktiv jsme nadšení, že budeme první, kdo nabídne zaměstnavatelům možnost investovat do Bitcoinu v rámci důchodových programů 401(k). Tento krok reflektuje naše odhodlání uspokojit stále se vyvíjející požadavky a naši víru v blockchainovou technologii ve finančním průmyslu.

Je zde rostoucí zájem zaměstnavatelů o plány, jež jim umožní poskytovat zaměstnancům přístup k digitálním aktivům v investičních programech, a samozřejmě pak individuálních investorů, kteří chtějí zapracovat kryptoměny do své osobní dlouhodobé investiční strategie,” sdělil Dave Gray, vedoucí úseku Zaměstnaneckých důchodových výhod a platforem ve Fidelity Investments.

Z pohledu poplatků se nejedná o nic šíleného, i když to se samozřejmě nedá soudit bez porovnání s konkurencí (která však zatím neexistuje). Účty, jež budou investovat do Bitcoinu, budou mít poplatky pohybující se od 0,75 % do 0,90 %. Pravděpodobně bude záležet i na postoji zaměstnavatelů a je velmi pravděpodobné, že se objeví poplatky za obchody.

MicroStrategy jako první zájemce

Na oficiální zprávu Fidelity v podstatě okamžitě zareagoval dnes asi největší propagátor Bitcoinu, Michael Saylor, se svou společností MicroStrategy.

Jednoznačně oznámil, že zaměstnancům své firmy umožní investice do Bitcoinu v programu 401(k).

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.