Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Fidelity Investments začne nabízet penzijní spoření v Bitcoinu

Fidelity Investments začne nabízet penzijní spoření v Bitcoinu

Fidelity Investments začne nabízet penzijní spoření v Bitcoinu
Zdroj: marketwatch.com

Adopce kryptoměn prostupuje celým světem. Asi nejzajímavější novinkou poslední doby je, že jedna z největších finančních institucí na světě umožní svým klientům spořit na důchod v Bitcoinu.

Důchodové spoření v kryptoměnách?

Z řad kryptoměnových nadšenců se jistě najde velká skupina těch, kteří si už na důchod v kryptoměnách spoří. Avšak pokud se na tuto zprávu podíváme z pohledu služeb poskytovaných podniky, jedná se o, zatím, naprostý unikát, který získá s největší pravděpodobností světové prvenství.

Spoření bude umožněno pro klienty využívající program 401(k). Jde o obdobu doplňkového penzijního spoření, do kterého může přispívat zaměstnavatel a vlastník, přičemž peníze je možné umístit do několika druhů produktů. 401(k) je produkt specifický pro trh USA.

Fidelity umožní svým klientům alokovat do Bitcoinu až 20 % veškerého kapitálu, který do investic umístí. Pro spoustu lidí by se tak mohla otevřít možnost, jak do kryptoměn investovat, aniž by museli řešit jejich úschovu či samotné fungování. V tomto případě by Bitcoin figuroval jako čistokrevné investiční a spekulativní aktivum. Vzhledem k tomu, že Fidelity zaujímá více než třetinu trhu na poli 401(k), je zde jistě velká skupina potenciálních investorů a možných zájemců.

"Jako leader na poli digitálních aktiv jsme nadšení, že budeme první, kdo nabídne zaměstnavatelům možnost investovat do Bitcoinu v rámci důchodových programů 401(k). Tento krok reflektuje naše odhodlání uspokojit stále se vyvíjející požadavky a naši víru v blockchainovou technologii ve finančním průmyslu.

Je zde rostoucí zájem zaměstnavatelů o plány, jež jim umožní poskytovat zaměstnancům přístup k digitálním aktivům v investičních programech, a samozřejmě pak individuálních investorů, kteří chtějí zapracovat kryptoměny do své osobní dlouhodobé investiční strategie," sdělil Dave Gray, vedoucí úseku Zaměstnaneckých důchodových výhod a platforem ve Fidelity Investments.

Z pohledu poplatků se nejedná o nic šíleného, i když to se samozřejmě nedá soudit bez porovnání s konkurencí (která však zatím neexistuje). Účty, jež budou investovat do Bitcoinu, budou mít poplatky pohybující se od 0,75 % do 0,90 %. Pravděpodobně bude záležet i na postoji zaměstnavatelů a je velmi pravděpodobné, že se objeví poplatky za obchody.

MicroStrategy jako první zájemce

Na oficiální zprávu Fidelity v podstatě okamžitě zareagoval dnes asi největší propagátor Bitcoinu, Michael Saylor, se svou společností MicroStrategy.

Jednoznačně oznámil, že zaměstnancům své firmy umožní investice do Bitcoinu v programu 401(k).

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,05%
Aktuální cena
$27 222
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+3,41%
Aktuální cena
$1 773
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+1,69%
Aktuální cena
$313,1

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo