Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Farcaster bude první kryptoměnovou sociální sítí, která se možná konečně chytne

Farcaster, decentralizovaná platforma sociálních médií, zaznamenala prudký nárůst uživatelů po spuštění funkce Frames.

Publikováno
Farcaster bude první kryptoměnovou sociální sítí, která se možná konečně chytne
Zdroj: farcaster.xyz

Aplikace Farcaster, postavená na Optimismu (OP), druhé vrstvě Etherea (ETH), zaznamenala po spuštění funkce Frames prudký nárůst denních aktivních uživatelů.

Projekt založili roku 2020 bývalí manažeři společnosti Coinbase, Dan Romero a Varun Srinivasan, a klade si za cíl poskytnout necenzurovanou platformu, kde mají uživatelé kontrolu nad svými daty.

Farcaster kombinuje popularitu sociálních médii a sílu blockchainové technologie – především její decentralizované, bezpečné a necenzurovatelné povahy. Není to první takový projekt, ale je bezesporu nejúspěšnější. Stáhnout si jej můžete zde.

Warpcast jako základna projektu

Warpcast, nejpopulárnější aplikace protokolu, funguje podobně jako síť X a má klíčový význam. Tvoří téměř polovinu všech registrací v celém ekosystému Farcaster.

Na Warpcastu uživatelé sdílí své myšlenky ve formě příspěvků, které se jmenují casty. Těch však mají omezené množství. Sice jdou navýšit, ale navýšení je zpoplatněno. Tím se síť snaží zabránit zahlcení spamem ze strany botů a fake účtů, s čímž např. X dlouhodobě bojuje, a to neúspěšně.

Nejpopulárnější účty platformy patří velkým jménům kryptosvěta jako např. Vitaliku Buterinovi, spoluzakladateli Etherea, který se k projektu vyjádřil velmi pozitivně a předpovídá, že nejde o výstřelek, který by skončil v řádu měsíců, nebo za rok.

“Oznamuji předpověď: Farcaster a Lens NEBUDOU opuštěny za 4 měsíce nebo za rok,” vyjádřil se.

Ohlas Frames

Zavedení funkce Frames, která mění standardní příspěvky na interaktivní miniaplikace, se setkalo s velkým ohlasem. Uživatelům umožňuje provádět různé akce jako mintování NFTs, hraní her a nakupování, a to vše bez toho, aby opustili svůj feed a byli přesměrováni do aplikací třetí strany.

Frames je podpořen autentizačním systémem Farcasteru s názvem EdDSA. Ten zajišťuje bezpečné transakce bez rizika hacknutí peněženky, spoofingu a dalších kryptoměnových podvodů.

Spuštění nové funkce vedlo ke značnému nárůstu počtu uživatelů i množství interakcí. Během několika dní vzrostl počet denních uživatelů téměř 14x a počet castů a liků za den vyskočil ze zhruba 100 tisíc na bezmála 2,5 milionu.

Zdroj: dune.com
Nárůst uživatelů Farcasteru v posledních dnech je značný
Nárůst uživatelů Farcasteru v posledních dnech je značný

Zvýšená aktivita v rámci ekosystému Farcaster se promítla i do značných zisků souvisejících NFTs a tokenů. NFT kolekce Farcaster OG zaznamenala 250% nárůst a token DEGEN, původně airdropnutý komunitě kanálu Degen na platformě, zvýšil svou hodnotu přibližně o 800 %.

Plány Farcasteru na rozšíření

Farcaster plánuje do budoucna rozšířit svoji působnost na Solanu, od čehož si slibuje přiblížení se více uživatelům. Růst Farcasteru, který se v současnosti může pochlubit více 2,8 miliony castů navázaných na 30 000 adres Etherea, je tedy pravděpodobně teprve na začátku.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.