Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum co nevidět překoná 4 000 USD a poroste dál, říká analýza | Finex Coin Week

V minulém týdnu se objevilo několik analýz, které předpokládají nárůst ceny Etherea nad 4 000 USD. Uniswap odložil důležité hlasování a Changpeng Zhao nastoupil do vězení.

Publikováno
Ethereum co nevidět překoná 4 000 USD a poroste dál, říká analýza | Finex Coin Week
Zdroj: dailyhodl.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

3 signály, že se cena ETH dostane přes 4 000 USD

Ethereum (ETH) od začátku letošního roku 2024 posílilo o skoro 70 % a řada odborníků na základě fundamentů předpokládá, že poroste i dál.

Podle čeho tak usuzují? Na to se podíváme jako první v dnešním vydání Finex Coin Week, pravidelného shrnutí nejdůležitějších zpráv z týdne ve světě kryptoměn.

  • Technická analýza

Na denním grafu vstoupilo ETH do fáze průlomu tzv. klesajícího klínového vzoru. “Klíny” se v technické analýze používají k určení obratu trendu. Tvoří je dvě linie – support a rezistence. Mezi nimi se nachází aktuální cena aktiva.

Pokud cena aktiva prorazí klesající klín zespoda, jedná se o signál k otevření dlouhé pozice. Právě to se aktuálně na grafu ETH stalo.

  • Chování velryb

Velcí investoři na poli kryptoměn dále investují do ETH. Podle on-chain datových zdrojů se od 20. května setrvale zvyšuje zásoba ETH u subjektů, které drží velké množství kryptoměn. Naopak subjekty s menší držbou mincí v poslední době ETH prodávají, což může znamenat vybírání zisků po posledním nárůstu.

  • Dřívější spuštění Ethereum ETF

Zatímco dosud se předpokládalo, že ETFs na Ethereum bude spuštěno až během letních prázdnin, nyní se začínají objevovat spekulace, že by to mohlo být i dříve.

Například společnost BlackRock aktualizovala formulář S-1, který zaslala ke schválení Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Podle analytiků je reálné, že by nový fond mohl být k dispozici pro investice do konce měsíce, případně na začátku července.

Cena ETH by tak nejspíše dostala další impuls, jak jsme psali v jednom ze článků:

Uniswap odložila hlasování o stakingu

Uniswap Foundation, organizace, která dohlíží na decentralizovanou burzu Uniswap, odložila dlouho očekávané hlasování o odměnách za staking a delegování svého nativního tokenu Uniswap (UNI).

Uniswap Foundation to oznámila prostřednictvím sociální sítě X:

Podle představitelů Uniswap Foundation vyžaduje navrhovaná aktualizace důslednou kontrolu. Hlasování by totiž mohlo posunout burzu k aktivaci nových poplatků. Novinky byly však vždy pozastaveny kvůli obavám z možného porušení amerických zákonů o cenných papírech.

Token UNI v minulém týdnu na zrušení hlasování reagoval mírným poklesem ceny.

Zakladatel Binance nastoupil do vězení

Zdroj: bwbx.io
Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Changpeng Zhao alias CZ se přihlásil do kalifornského vězení Lompoc, které se nachází severozápadně od Los Angeles. V nápravném ústavu s nízkou ostrahou si odpyká svůj čtyřměsíční trest. Stal se tak nejbohatším vězněm země.

Zhao byl odsouzen ke čtyřměsíčnímu odnětí svobody a pokutě 50 milionů USD potom, co v listopadu 2023 přiznal, že kryptoměnová burza Binance neimplementovala dostatečná opatření proti praní špinavých peněz.

Věznice Lompoc i řada vězeňských konzultantů se domnívá, že pobyt ve vězení bude pro Zhaa nepříjemným, nicméně žádné větší nebezpečí by mu za mřížemi hrozit nemělo. Lompoc je totiž místem, kde si často odpykávají svůj trest pachatelé finanční kriminality – například Reed Slatkin, který provozoval jedno z největších Ponziho schémat v historii.

Držitel peněženky se po 11 letech konečně dostal ke svým mincím

Anonym, který si říká Michael, si v roce 2013 založil kryptoměnovou peněženku. Pomocí RoboFormu vytvořil své jedinečné heslo. Jenže kvůli obavám o ztrátu kryptoměn se rozhodl, že ho v RoboFormu nebude držet. Jím zašifrovaný soubor se však poškodil a Michael tak ztratil přístup ke svým 43,6 bitcoinům (BTC).

Co je Roboform?

RoboForm je správce hesel, který uživateli umožňuje mít jedinečná hesla pro každou webovou stránku, na kterou přistupuje.

Nyní dva výzkumníci využili existující chybu v generátoru hesel RoboForm. Zjistilo se totiž, že generátor náhodných čísel, který byl používán k vytváření hesel byl zranitelný. Chyba sice byla v roce 2015 opravena, ale stále ovlivňuje hesla vytvořená před touto dobou.

Generátor totiž připojoval heslo ke konkrétnímu datu a času v počítači uživatele. Výzkumníci tak otestovali systém pomocí specifických časových parametrů a našli správné heslo. Michael se tak dostal ke svým bitcoinům, které mají nyní hodnotu kolem 3 milionů USD.

Plus a mínus týdne

Co se týče cenových pohybů, byl minulý týden relativně klidný. Jasným premiantem byl však token Notcoin (NOT), který byl uveden na trh v polovině dubna. V minulém týdnu téměř ztrojnásobil svoji cenu!

A z druhé strany o tokenu Uniswap (UNI) již v textu byla řeč. Ten odepsal přes 15 %.

Aktuální cena
Změna
Notcoin / NOT
Načítání
Načítání
Načítání
Uniswap / UNI
Načítání
Načítání
Načítání

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.