Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto 2 akcie měly minulý rok nadprůměrné výnosy. Které to byly?

D H
Publikováno
Tyto 2 akcie měly minulý rok nadprůměrné výnosy. Které to byly?

Akcie představují pro investory stále výhodé aktivum. Máme tip na dvě, které byste ve svém portfoliu měli mít!

Akcie Oneok

Roční výnos z dividend v společnosti Oneok současné době činí více než 5 %. Firemní cash flow je založena na stabilních zdrojích. Společnost jej doplňuje konzervativním poměrem výplat dividend a silnou rozvahou.

Díky tomu může investovat do projektů s vyšším výnosem. Předvídatelné cash flow má pak samozřejmě svůj význam také pro investory. Jen v letošním roce se očekává vzestup příjmů o 6 % a v roce 2020 o více než 20 %.

Další predikce také hovoří o tom, že dividendy by do roku 2021 mohly vystoupat až na 9 nebo dokonce 11 %. Byť může dojít i k tomu, že se růst dividend zpomalí na úkor jiných projektů, které společnost v rámci vlastního financování využije k expanzi. Nic to však pravděpodobně nezmění na vysokém růstovém potenciálu, který si Oneok i tak zachová.

Graf vývoje cen akcií společnosti Oneok 2018
Graf vývoje cen akcií společnosti Oneok za rok 2018 (Zdroj: TradingView)

Akcie NextEra Energy

Vývoj akcií Nextera za rok 2018
Vývoj akcií Nextera za rok 2018

Podobně výnosné jsou dividendy NextEra, které v minulém roce dosáhly 2,7 % z průměrné ceny akcie. To je stále vysoko nad průměrnou hranicí, která dle indexu S&P 500 činí 1,9 %. Také americký energetický gigant slibuje u svých akcií silné zázemí. Společnost se věnuje především prodeji zemního plynu a elektřiny a podniká také v oblasti obnovitelných zdrojů. Ty prodává koncovým klientům.

Podle aktuálních předpovědí NextEra očekává roční vzestup dividend o 12-14 %. Tento stav by měl vydržet až do roku 2020, ve skutečnosti to však je pouze mezi 6-8 %.

Že by se tyto předpovědi mohly v budoucnu splnit, to můžeme odvozovat zejména z toho, že obnovitelné zdroje energie patří v současné době k oblastem s výrazným potenciálem. Také u NextEra Energy se tak jednoznačně jedná o společnost s vysokými výnosy v současnosti i s předpokladem jejich následného růstu. O nákupu akcií se vyplatí proto jednoznačně uvažovat.

Nadprůměrné dividendy s potenciálem

ONEOK a NextEra Energy nabízejí zájemcům o dividendu nadprůměrné výnosy, které investoři milují. A jako bonus, obě společnosti očekávají, že v příštích několika letech své dividendy ještě zvýší. Kombinace výnosů a růstu by mohla těmto energetickým společnostem dát sílu generovat vyšší tržní výnosy i v následujících letech. Růstový potenciál činí tyto energetické akcie přesvědčivými možnostmi pro milovníky dividend uvažovat o nákupu.

Kde akcie koupit?

Pokud jste v tomto oboru noví a ještě nemáte s nákupem akcií zkušenosti, nelekejte se. Obecně lze akcie koupit hned u několika firem, ne všechny však nabízí ty samé podmínky. My jsme několik z nich vyzkoušeli za vás a sepsali na ně podrobné recenze, které zahrnují vše včetně poplatků a našich zkušeností.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
 • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
 • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
 • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Co při výběru brokera zvážit?

Vzhledem k tomu, že brokerů dnes existuje opravdu velké množství, není jednoduché najít toho správného. Vždy byste tedy při jeho výběru měli hledět na:

 • zda je to osvědčená firma
 • má dostatečně dlouhou historii na kapitálovém trhu
 • má přiměřené poplatky za zprostředkování obchodu
 • kolik trhů nabízí
 • množství poboček
 • nachází se pobočka brokera v České republice? (výhoda, ale ne nutnost)
 • recenze uživatelů
Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎