Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase se setkala s SEC ohledně Ethereum ETF

Ethereum roste a již překonalo 4 000 USD. Investoři vyhlížejí schválení ETF a v zákulisí se jedná.

Coinbase se setkala s SEC ohledně Ethereum ETF
Zdroj: cryptoslate.com

Coinbase, největší americká kryptoměnová burza, jedná s americkou Komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) o návrhu společnosti Grayscale na spuštění spotových fondů obchodovaných na burze (ETFs) na Ethereum (ETH).

Jednání o Grayscale fondu

Společnost Grayscale, významný správce kryptoaktiv, pracuje na přeměně svého fondu Grayscale Ethereum Trust (ETHE) na spotový ETF na ethery.

To by investorům umožnilo přímou expozici vůči Ethereu, druhé největší kryptoměně podle tržní kapitalizace, prostřednictvím nákupu podílů, které odrážejí cenu ETH.

V prezentaci pro SEC Coinbase zdůraznila silnou korelaci mezi futures na ether a spotovými trhy a naznačila, že odolnost těchto trhů vůči podvodům a manipulacím je srovnatelná s odolností trhů s Bitcoinem (BTC).

Právě náchylností k podvodům a manipulacím argumentuje SEC, když odkládá schválení ETF na ethery.

Vzhledem k tomu, že futures fond Grayscale Ethereum Trust Komisí schválen byl, stejně jako 11 spotových ETF na Bitcoin, vyvstává otázka: V čem je problém u spotových ETF na Ethereum?

Napětí i optimismus

Navzdory zpoždění v rozhodnutí o žádostech o spotové ETF na ethery ze strany dalších finančních gigantů, jako jsou BlackRock a Fidelity reagoval trh na možnost schválení regulačními orgány pozitivně.

V pátek se cena ETH poprvé od roku 2021 vyšplhala nad 4 000 USD za minci, odkud sice klesla, ale v pondělí ráno tuto hranici prudkým růstem znovu prolomila a drží se nad ní. Za poslední měsíc Ethereum připsalo přes 50 %.

Názory analytiků na pravděpodobnost schválení ze strany SEC se různí. Eric Balchunas naznačil, že absence připomínek ze strany pracovníků SEC k emitentům není pozitivním znamením.

Podobně analytik agentury Bloomberg James Seyffart vyjádřil znepokojení nad dosavadní absencí připomínek, ačkoli dříve odhadoval 60% šanci, že SEC dá ETF ETH v květnu zelenou.

To britská nadnárodní banka Standard Chartered ve své aktuální zprávě předpokládá, že ke květnovému schválení dojde.

Optimismus na trhu Etherea ale pramení i z očekávání nadcházejícího upgradu sítě, který je znám pod jménem Dencun a na mainnetu by měl proběhnout už ve středu 13. března.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.