Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete odejít do důchodu jako milionáři? Zvažte nákup těchto 3 akcií

Strategické investování může výrazně zvýšit vaše důchodové úspory. Níže naleznete tři akciové tituly, které nabízejí rozmanité příležitosti pro dlouhodobý růst vašeho bohatství.

Publikováno
Chcete odejít do důchodu jako milionáři? Zvažte nákup těchto 3 akcií

Máte-li volné finanční prostředky, je potřeba je nějakým způsobem zhodnocovat, aby jejich hodnota neklesala vlivem inflace. Nabízí se samozřejmě spoření. Spořící produkty však s mírou inflace prohrávají, proto je třeba z dlouhodobého hlediska peníze investovat.

Investice jsou sice rizikovější než spoření, za vyšší podstoupené riziko však můžete také očekávat vyšší návratnost. O jakých investicích lze uvažovat, pokud chcete odejít do důchodu jako milionář?

Berkshire Hathaway – nastavit a zapomenout

Přijmout investiční strategii, která by vás dovedla až k milionovému důchodu není jednoduché. Berkshire Hathaway v čele s Warrenem Buffettem radí “nastavit a zapomenout”. Tedy strategii zevrubného průzkumu, přesného nastavení cílů a následné dlouhodobé držby. Stejná strategie je vhodná i pro operace s akciemi Berkshire Hathaway.

Díky rozmanitému portfoliu a významným investicím do společností s nejvyšším podílem na trhu má Berkshire Hathaway v současné době hodnotu téměř 800 miliard dolarů. Její značné hotovostní rezervy ve výši 157 miliard dolarů poskytují jak záchrannou síť, tak možnost rychle využívat různých investičních příležitostí.

Existují dva druhy akcií, které společnost vydává a přičemž dostupné jsou zejména ty s označením B. Typ A jsou originální akcie společnosti, které si drží ceny v řádech stovek tisíc dolarů. Akcie typu B se obchodují za stovky dolarů a jsou tedy dostupné i drobným investorům. Poskytují vyšší flexibilitu a poprvé byly vydány až v roce 1996.

Aktuální vývoj ceny akcií Berkshire Hathaway typ A a typ B

Aktuální cena
Změna
Berkshire Hathaway / BRK
Načítání
Načítání
Načítání
Berkshire Hathaway (B) / BRK-B
Načítání
Načítání
Načítání

Visa – desetiletí růstu dividend

Dividendové akcie, zejména pokud jsou dividendy reinvestovány, nabízejí další možnost, jak v průběhu času vybudovat značné bohatství. Visa, přední světová platební síť, vyniká jako slibná dividendová akcie i přes svůj skromný současný výnos 0,8 %. Silný volný peněžní tok společnosti a nízké náklady na dividendu v poměru k jejímu peněžnímu toku naznačují potenciál pro významné výplaty dividend pro dlouhodobé investory.

Masivní velikost sítě a lukrativní obchodní model dělají ze společnosti stroj na peníze. Visa generuje téměř 20 miliard dolarů ročně ve volném peněžním toku a převádí 0,6 dolaru z každého dolaru příjmů na hotovost. Společnost dosud rostla s tím, jak lidé na celém světě přecházejí od hotovosti k digitálním platbám a to bude i nadále pokračovat – zejména v méně rozvinutém světě.

Dividendy společnosti Visa stále představují pouhých 19 % peněžního toku, který společnost vytváří. To zakládá společnosti na potenciálně desetiletí přiměřeného růstu dividend. Při dlouhodobé investici se tak může i malý vklad proměnit v solidní zisky.

Aktuální vývoj ceny akcií společnosti Visa

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

SoFi Technologies – pro investory, kteří chtějí růst

Pro ty, kteří mají vyšší toleranci k riziku a zaměřují se na růst, představuje SoFi Technologies zajímavou příležitost. Jako digitální banka bez fyzických poboček SoFi přilákala mladou spotřebitelskou základnu a po získání národní bankovní licence na začátku roku 2022 výrazně zvýšila své čisté úrokové výnosy. I přes současnou volatilitu může být budoucnost společnosti slibná.

Banka začala se studentskými půjčkami, což jí pomohlo vybudovat si reputaci mezi mladou generací. Celkově balíček online bankovních služeb SoFi u uživatelů rezonoval pozitivně. Na začátku roku 2020 měla společnost něco málo přes milion uživatelů, ale nyní klientská základna přesahuje 7 milionů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

 

Líbil se vám tento článek?
8
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎