Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

ChainLink vystřelil na nová maxima. Co pro nás tato kryptoměna chystá?

Token LINK vzrostl o téměř 30 % za posledních 7 dní. Jeho role v kryptosvětě je klíčová. Chcete se dozvědět více?

Publikováno
ChainLink vystřelil na nová maxima. Co pro nás tato kryptoměna chystá?
Zdroj: easytrade.io

Chainlink (LINK) zaznamenal pozoruhodný vstup mezi 10 největších kryptoměn. Cena tokenu LINK se za posledních 7 dní vyšplhala o téměř 30 % a zastínila tak hlavní hráče Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

Působivý výkon Chainlinku lze přičíst jeho klíčové roli v infrastruktuře kryptoměnového světa. Chainlink propojuje blockchainy s reálnými daty prostřednictvím svých oracles a může se pochlubit širokou škálou partnerství.

Pomáhá tak jednotlivým blockchainům i decentralizovaným aplikacím. Například Uma (UMA) nedávno představila nový systém boje proti front-runningu, k němuž dochází při aktualizaci dat z Chainlink oracles a její hodnota po oznámení prudce stoupla.

Růst ceny kryptoměny jde ruku v ruce s rostoucím významem oracles pro tradiční finanční instituce, u nichž se v tomto roce očekává zaměření na tokenizaci reálných aktiv (RWA).

Tokenizace RWA je rostoucí trend, kdy se aktiva jako zlato, akcie a nemovitosti obchodují jako digitální tokeny na blockchainu. Analytici společnosti K33 Research nedávno vyzdvihli LINK jako nejbezpečnější aktivum z tohoto narativu.

Boston Consultancy Group zase předpokládá, že tokenizované RWA by mohly do roku 2030 dosáhnout hodnoty 16 bilionů USD, což podtrhuje růst tohoto sektoru.

Růst ceny LINK

Růst ceny tokenu LINK dosáhl v neděli 24měsíčního maxima, když se jeho cena vyhoupla téměř k 19,8 USD. To je nejvýš od února 2022.

Tento pozoruhodný nárůst není jen krátkodobým výkyvem. LINK postupně stoupal od svých minim poblíž 5 USD z června 2023, aby pak od poloviny října do poloviny listopadu udělal více než 100% skok na 15 USD. Kolem této ceny pak osciloval až do průlomu začátkem měsíce února.

Prudký nárůst ceny Chainlinku se odráží i na trhu s futures, kde se dolarová hodnota otevřených futures kontraktů vázaných na LINK více než zdvojnásobila na rekordních 490 milionů USD.

Tento nárůst svědčí o výrazném přílivu nových peněz na trh. Navzdory tomu jsou funding rates na derivátovém trhu pozitivní, což znamená, že token více lidí longuje (sází na jeho růst), než shortuje (sází na jeho pokles).

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.