Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato kryptoměna vzrostla o 250 % díky jedinému vylepšení

Nové řešení Oval má za cíl řešit problémy MEV v síti Ethereum. Jeho představení způsobilo prudký nárůst ceny tokenu UMA

Publikováno
Tato kryptoměna vzrostla o 250 % díky jedinému vylepšení
Zdroj: academy.binance.com

Uma (UMA) představila nové řešení nazvané Oval a její cena vyletěla nahoru. Začínala jako DeFi protokol založený na Ethereu a nyní se zaměřuje spíše na svůj oracle produkt, který přenáší data z reálného světa na blockchain.

Oval vytvořila Uma ve spolupráci s Flashbots, což je jedna z předních firem zabývajících se výzkumem MEV, takže asi nepřekvapí, že řešení se zaměřuje právě na MEV neboli “maximal extractable value”.

MEV označuje zisk, kterého lze dosáhnout změnou pořadí, vložením nebo upozaděním transakcí v rámci bloku v síti Ethereum, kde operují automatizovaní roboti schopní MEV využít a narušit tak spravedlivé řazení transakcí.

Uma odhaduje, že běžní uživatelé přijdou na úkor MEV botů o desítky milionů USD ročně.

Jak Oval řeší problémy MEV

Ke vzniku MEV, kterou mohou roboti využít, dochází při různých situacích, např. při aktualizaci externích dat ze strany oracles. Tomuto typu MEV se říká Oracle Extractable Value (OEV). Oval, tedy Oracle Value Aggregation Layer, by měl fungovat jako vrstva mezi protokolem a oracles schopná zachytit OEV a vrátit ji protokolu.

Princip spočívá v aukčním systému. Data z ChainLink oracle jsou zachycena Ovalem a vyhledávači MEV o ně potom soutěží v aukci. Uma tvrdí, že se tímto způsobem na příhozech vrátí až 90 % OEV protokolu, který Oval integruje.

Kryptokomunita reagovala na zprávu o novém řešení pozitivně a odrazilo se to i na ceně tokenu UMA, který během jediného dne narostl ze 2 USD až na ceny přesahující 6 USD. Maximum z úterního rána dokonce atakovalo 7 USD za token, což znamenalo 250% nárůst oproti ceně před oznámením. Nyní se UMA obchoduje za $4,42

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.