Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

ČEZ se stále řadí mezi výhodné investice na Pražské burze

Publikováno
ČEZ se stále řadí mezi výhodné investice na Pražské burze
Zdroj: Depositphotos.com

Akcie ČEZu se již dlouhou dobu řadí mezi jedny z nejoblíbenějších titulů na Pražské burze. Právě proto se stále častěji objevují otázky, zda je dobré do nich investovat i přes nastalou situaci a její tvrdé dopady na českou ekonomiku.

Podle analytiků se však ČEZ i tak řadí mezi stabilní společnosti a nynější stav by ji neměl nějak výrazně ohrozit.

ČEZ je stále dobrou a stabilní investicí

Nastalá situace nutí investory upouštět od investování do akcií většiny společností a není tak divu, že se objevují i otázky, zda se vyplatí investovat i do největšího energetického gigantu na našem trhu. Například ve čtvrtek jsme na Pražské burze mohli vidět akcie ČEZu mezi ztrátovými tituly s cenou 496,50 Kč a propadem o půl procenta.

Podle analytiků se však ČEZ stále řadí mezi výhodné investice na našem trhu, a i přes nepříznivé ekonomické podmínky a další vlivy se mu vede dobře. Českému energetickému gigantu se totiž daří hospodařit se svými prostředky tak, že stále tvoří dostatečné volné cashflow, které mu zajišťuje i velmi příznivý investiční rating mezi BBB až A.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ČEZ Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Podle analytiků se ČEZ těší dobrému finančnímu zdraví

Podle všech běžně používaných ukazatelů finanční analýzy se ČEZu daří velmi dobře a těší se i velmi dobrému finančnímu zdravý. Není se tak potřeba obávat, že by nastalá situace nebo i další výkyvy měly na společnost nějak výrazný vliv.

Vše tak naznačuje tomu, že investice do ČEZu je i nadále výhodná a investoři se nemusí obávat investování do tohoto titulu. Navíc ČEZ i přes nastalou situaci vyplácí dividendy, přičemž zisk za rok 2019 chce mezi akcionáři rozdělit s částkou 34 Kč na jednu akcii.

Chystáte se investovat do akcií ČEZu nebo věříte jiným titulům? Napište nám svůj názor do komentářů.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.