Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česká zbrojovka Group SE poprvé ve své historii vstoupila na Pražskou burzu

Publikováno
Česká zbrojovka Group SE poprvé ve své historii vstoupila na Pražskou burzu
Zdroj: depositphotos.com

Česká zbrojovka Group SE neboli zkráceně CZG poprvé ve své historii vstoupila na Pražskou burzu. Společnost chce tak být více transparentní a posílit tím i svoji důvěru u svých obchodních partnerů v České republice ale především v zahraničí.

CZG prozatím nenabízí veřejnou nabídku akcií

Česká zbrojovka Group SE (CZG) se právem řadí mezi přední výrobce palných zbraní v Evropě a za svoji historii trvající déle, než osmdesát let si ve světě dokázala vybudovat silné postavení na trhu. Společnost má tak pod svým vedením několik výrobních závodů na území ČR ale i USA. Momentálně však nezahálí a pracuje i na dalším rozvoji například v podobě nového sídla zabývající se výrobou ale i distribucí v Arkansasu.

Není tak divu, že si chce své postavení upevnit i na finančních trzích a s účinností od 1. června tohoto roku byly její akcie přijaty k obchodování na Pražské burze v Prime Marketu. Momentálně jde však pouze o technický listing bez nabídky akcií veřejnosti.

Přečtěte si také: Které 4 akciové tituly tvoří 68 % portfolia Warrena Buffetta?
Přečtěte si také: Které 4 akciové tituly tvoří 68 % portfolia Warrena Buffetta?

Samotná společnost však v budoucnosti plánuje veřejnou nabídku akcií uskutečnit, ale není jisté, kdy k ní opravdu dojde. Podle posledních informací však společnost pracuje s plánem provést veřejnou nabídku mezi třetím čtvrtletím tohoto roku až druhým čtvrtletím toho příštího.

Vše však záleží na výkonnosti nejen samotných akcií České zbrojovky, ale i na vývoji trhu. Cena akcií CZG na BCPP byla stanovena na základě ocenění poskytnutého Společností.

Česká zbrojovka není jediné zajímavé plánované IPO.

Na IPO se chystá i Warner Music Group

Třetí z největších světových hudebních vydavatelství Warner Music Group se chystá na své IPO pod předem oznámeným tickrem WMG. Celkově tak společnost plánuje vydat 70 milionů akcií s cenou mezi 23 až 26 americkými dolary. Pokud tedy bude prodej úspěšný mělo by vydavatelství prodat akcie za zhruba 1,8 miliardy dolarů a zvýšit své celkové ohodnocení přibližně na 13 miliard dolarů.

Přečtěte si také: Zelené akcie jsou investiční příležitostí budoucnosti – Investujte zodpovědně
Přečtěte si také: Zelené akcie jsou investiční příležitostí budoucnosti – Investujte zodpovědně

Prodej akcií by se měl týkat všech současných akcionářů, mezi kterými je i miliardář Len Blavatnik, který společnost koupil v roce 2011 za 3,3 miliardy dolarů. Momentálně má Warner Music Group pod svými křídly taková jména jako je Bruno Mars, Cardi B anebo Ed Sheeran a není tak divu, že její tržby meziročně rostou.

V minulém roce tak celkově její tržby dosáhly 4,48 miliardy dolarů. Předpokládá se však, že by samotná společnost měla i nadále prosperovat, a to především kvůli rozšíření streamovacích služeb jako je Spotify nebo Apple Music.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎