Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Česká zbrojovka Group SE poprvé ve své historii vstoupila na Pražskou burzu

Česká zbrojovka Group SE poprvé ve své historii vstoupila na Pražskou burzu

Česká zbrojovka Group SE poprvé ve své historii vstoupila na Pražskou burzu
Zdroj: depositphotos.com

Česká zbrojovka Group SE neboli zkráceně CZG poprvé ve své historii vstoupila na Pražskou burzu. Společnost chce tak být více transparentní a posílit tím i svoji důvěru u svých obchodních partnerů v České republice ale především v zahraničí.

CZG prozatím nenabízí veřejnou nabídku akcií

Česká zbrojovka Group SE (CZG) se právem řadí mezi přední výrobce palných zbraní v Evropě a za svoji historii trvající déle, než osmdesát let si ve světě dokázala vybudovat silné postavení na trhu. Společnost má tak pod svým vedením několik výrobních závodů na území ČR ale i USA. Momentálně však nezahálí a pracuje i na dalším rozvoji například v podobě nového sídla zabývající se výrobou ale i distribucí v Arkansasu.

Není tak divu, že si chce své postavení upevnit i na finančních trzích a s účinností od 1. června tohoto roku byly její akcie přijaty k obchodování na Pražské burze v Prime Marketu. Momentálně jde však pouze o technický listing bez nabídky akcií veřejnosti.

Samotná společnost však v budoucnosti plánuje veřejnou nabídku akcií uskutečnit, ale není jisté, kdy k ní opravdu dojde. Podle posledních informací však společnost pracuje s plánem provést veřejnou nabídku mezi třetím čtvrtletím tohoto roku až druhým čtvrtletím toho příštího.

Vše však záleží na výkonnosti nejen samotných akcií České zbrojovky, ale i na vývoji trhu. Cena akcií CZG na BCPP byla stanovena na základě ocenění poskytnutého Společností.

Česká zbrojovka není jediné zajímavé plánované IPO.

Na IPO se chystá i Warner Music Group

Třetí z největších světových hudebních vydavatelství Warner Music Group se chystá na své IPO pod předem oznámeným tickrem WMG. Celkově tak společnost plánuje vydat 70 milionů akcií s cenou mezi 23 až 26 americkými dolary. Pokud tedy bude prodej úspěšný mělo by vydavatelství prodat akcie za zhruba 1,8 miliardy dolarů a zvýšit své celkové ohodnocení přibližně na 13 miliard dolarů.

Prodej akcií by se měl týkat všech současných akcionářů, mezi kterými je i miliardář Len Blavatnik, který společnost koupil v roce 2011 za 3,3 miliardy dolarů. Momentálně má Warner Music Group pod svými křídly taková jména jako je Bruno Mars, Cardi B anebo Ed Sheeran a není tak divu, že její tržby meziročně rostou.

V minulém roce tak celkově její tržby dosáhly 4,48 miliardy dolarů. Předpokládá se však, že by samotná společnost měla i nadále prosperovat, a to především kvůli rozšíření streamovacích služeb jako je Spotify nebo Apple Music.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo