Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Bitcoin se veze na pozitivní vlně, Solana překonala další rekord a Telegram má se světem kryptoměn další plány. Tolik týdenní shrnutí z kryptoměn.
Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.
Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.
Pokles ceny nejpopulárnější kryptoměny Bitcoin (BTC) až k hranici 53 tisíc USD znamenal největší realizované ztráty pro držitele digitálních aktiv v roce 2024. Celkové ztráty dosáhly výše 2,5 miliardy USD za dva dny. Analytici CryptoQuant dění komentovali jako známku kapitulace prodávajících spojenou s cenovým dnem.
To se odrazilo v minulém týdnu, kdy si BTC připsal téměř 12 %. Pozitivní vývoj ukazují i konkrétní data – index bitcoinových zisků a ztrát (P&L) překonal svůj 365denní klouzavý průměr a indikátor cyklu Bull-Bear Market překonal svůj 30denní klouzavý průměr.
Optimisté doufají, že BTC právě nastoupil na svoji růstovou trajektorii, která skončí v roce 2025 cenovkou 100 nebo i více tisíc USD.
Během několika posledních týdnů byl zaznamenán výrazný nárůst aktivity na blockchainu Solany (SOL). Sedmidenní klouzavý průměr denních transakcí dosáhl 46 milionů, což je nejvyšší úroveň od ledna 2022. To znamená téměř dvojnásobek oproti konci dubna 2024.
Trvale vysoká aktivita na síti je také důkazem zlepšení infrastruktury SOL, která nyní již bez problémů zpracovává velké množství transakcí. To nebývalo vždy samozřejmostí, v minulosti síť často zaznamenávala přetížení a výpadky.
Bezproblémový provoz Solany a zájem o ni se projevuje i na nativní minci SOL. Jen za poslední měsíc si SOL polepšila o více než 30 %. Za poslední týden to bylo cca 25 %.
Generální ředitel společnosti Telegram Pavel Durov oznámil, že firma má plány na velké věci, které se týkají blockchainu. Podle něj vejde rok 2024 do dějin jako rok, ve kterém se stovky milionů lidí seznámili s touto technologií.
Telegram a s ním spojená síť The Open Network s nativní mincí Toncoin (TON) jsou v poslední době známy hlavně díky tap-to-earn hrám Hamster Kombat nebo Notcoin (NOT). Tyto hry umožňují uživatelům vydělávat kryptoměny.
Již během následujícího měsíce by měl být navíc v aplikaci Telegram představen obchod s miniaplikacemi. Tedy s takovými aplikacemi, které fungují v rámci samotného Telegramu. Další na řadě by měl být integrovaný prohlížeč, který umožní přístup do světa Web3.
Minulý týden zažila značná část světa výpadek informačních systémů, který vznikl kvůli chybě v aktualizaci bezpečnostního systému CrowdStrike (CRWD). Ten oživil opět jedno zajímavé téma, které se týká blockchainů.
Blockchain funguje na principu, že data jsou v bezpečí v decentralizované účetní knize, nikoli na centralizovaném serveru. V případě lokálního výpadku elektrického proudu zůstává účetní kniha v bezpečí, dokud jsou v provozu jiné uzly.
Co když ale přijde totální blackout? Nebo proud vypadne navždy? Zní to jako sci-fi, ale kryptoměnová komunita se těmto tématům skutečně věnuje a po událostech poslední dní se znovu zabývá otázkou, jak uchovat data pro budoucí generace, aniž by k tomu byl potřeba elektrický proud.
Jedním z možných řešení by mohla být tzv. úložiště s nulovou energií. Hovoříme o technologii “Ceramic Nano Memory”, která ukládá data na keramické nanovrsty. Ta sice nebyla vytvořena přímo pro blockchain, ale umožňuje uložení potřebných informací bez nutnosti napájení. Technologie je zatím v testovací fázi.
V tomto týdnu by mělo proběhnout zalistování Ethereum ETF na americké burzy. Jedním z úspěšných žadatelů je i Bitwise. Ten se vytáhl s televizním spotem.
V něm si správce fondů dělá legraci ze světa tradičních financí a upozorňuje na to, že na Ethereu se aktiva v hodnotě miliard dolarů obchodují bez přestávky, 24/7.
Na celý televizní šot se můžete podívat v našem článku:
Z nejpopulárnějších kryptoměn si nejlépe vedly dogwifhat (WIF), který vzrostl z ceny 1,7 USD na 2,75 USD, Injective Protocol (INJ) a Avalanche (AVAX). Tyto smartchainy si oba připsaly kolem čtvrtiny své hodnoty.
Naopak se příliš nedařilo poskytovateli půjček Aave (AAVE), ten klesl o téměř 10 % a Toncoinu (TON), který svůj několikaměsíční růst zkorigoval o 5 %.
Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.
Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!
Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.