Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena Bitcoin Cash prudce roste. Halving má dříve než Bitcoin

Zatímco celý kryptosvět očekává halving Bitcoinu, jeho mladší bratr Bitcoin Cash si jím už prošel a z reakce trhu je význam události více než patrný.

Publikováno
Cena Bitcoin Cash prudce roste. Halving má dříve než Bitcoin
Zdroj: depositphotos.com

Cena Bitcoinu Cash zažila v tomto týdnu dramatické pohyby. Hlavním důvodem byl halving, jehož očekávání v posledních měsících vyhnalo cenu nahoru.

Halving je mechanismus zabudovaný do blockchainu mnoha kryptoměn, které se těží, včetně Bitcoinu (BTC), Bitcoinu Cash (BCH) nebo třeba Litecoinu (LTC).

Snižuje odměnu za těžbu nových bloků a má za cíl kontrolovat inflaci snížením nabídky nových mincí. S poklesem odměn pro těžaře se zvýší vzácnost kryptoměny, což vede k růstu její hodnoty.

Tato událost, k níž došlo již podruhé v historii měny, vedla ke snížení odměn za těžbu z 12,5 BCH na 6,25 BCH.

Poznámka

Bitcoin Cash vznikl odštěpením od Bitcoinu po neshodách v kryptokomunitě, kdy část těžařů a vývojářů nebyla spokojena s rostoucími poplatky na blockchainu Bitcoinu.

Skupina požadovala zvětšení velikosti bloku na 8 MB, aby bylo v každém bloku potvrzeno větší množství transakcí. Odpůrci ale namítali, že by tím těžaři získali přílišnou kontrolu nad kryptoměnou a došlo by k narušení decentralizace Bitcoinu, která je jeho základní charakteristikou.

A protože nebylo možné dosáhnout shody, došlo k hard forku a Bitcoin se rozdělil na dvě měny, Bitcoin a Bitcoin Cash.

Divoké cenové pohyby

Za poslední 3 měsíce se právě kvůli blížícímu se halvingu výrazně zvýšil počet otevřených pozic a open interest BCH futures poprvé v historii pokořil hranici 700 milionů USD, čímž stanovil nový rekord.

Tento růst spekulativního zájmu vyhnal cenu z cca 300 USD během března na více než dvojnásobnou hodnotu na hranici 700 USD za minci.

Se začátkem nového měsíce došlo ke korekci, kdy BCH ztratil cca 15 %. Pokles způsobil likvidace dlouhých pozic v hodnotě zhruba 3,3 milionu USD.

V pátečních ranních hodinách už ale znovu prolomil hranici 700 USD a nyní se obchoduje pár desítek dolarů pod ní.

Halving BCH ovlivnil také hash rate sítě, který výrazně klesl. Mnozí si pokles vysvětlují tím, že řada těžařů se přesunula k těžbě Bitcoinu, který halving čeká až 20. dubna.

Důsledky půlení odměn Bitcoin Cash se teprve plně projeví, ale okamžité oživení ceny naznačuje silnou reakci trhu a napovídá tak, co by mohl zažít samotný Bitcoin již za několik dní.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.