Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čeká nás zdražení benzinu? Cena ropy roste po incidentech v rudém moři

Ropa uzavřela na třítýdenním maximu. Narušování lodní dopravy v Rudém moři v důsledku řady útoků Hútíů pokračuje.

Publikováno
Čeká nás zdražení benzinu? Cena ropy roste po incidentech v rudém moři
Zdroj: depositphotos.com

Ropa West Texas Intermediate se včera usadila nad hranicí 75 USD za barel poté, co minulý týden vzrostla o 3 %, což je její největší týdenní nárůst od října.

Íránem podporovaní povstalci Hútíové se přihlásili k odpovědnosti za úterní útok na kontejnerovou loď v Rudém moři a přislíbili další údery. Tento incident je posledním z řady útoků hútíjských povstalců sídlících v Jemenu. Již dříve britské námořnictvo oznámilo výbuch a rakety spatřené v blízkosti plavidla u jemenského pobřeží, několik hodin poté, co byly hlášeny výbuchy v blízkosti jiné lodi.

Přestože kontejnerový gigant A.P. Moller-Maersk v neděli uvedl, že se chystá obnovit využívání Rudého moře pod ochranou nové mnohonárodní námořní jednotky, mnoho dalších dopravců se Suezskému průplavu nadále vyhýbá ve prospěch bezpečnějších, ale delších plaveb. Mezitím americké údery v Iráku na Štědrý den zdůraznily riziko, že by se izraelsko-palestinské válka mohla rozšířit v širší regionální požár.

Vývoj ceny ropy WTI za poslední měsíc

Nedávné zisky ropy pomohly zmírnit její roční pokles, přičemž ropa letos ztratí přibližně 6 %.

Týden mezi vánočními a novoročními svátky bude pravděpodobně ve znamení nedostatečné likvidity, přičemž kombinovaný souhrnný otevřený zájem napříč hlavními futures kontrakty na ropu sleduje pokles zhruba od poloviny prosince. Volatilita ropy se v posledních týdnech rovněž snížila.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎