Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitwise, správce Bitcoin ETF, dává schválení Ethereum ETF pouze takovéto šance

Ryan Rasmussen ze společnosti Bitwise se zabývá potenciálním schválením ETF na Ethereum americkou SEC. Vidí šanci na letošní schválení a komentuje oživení kryptotrhu.

Publikováno
Bitwise, správce Bitcoin ETF, dává schválení Ethereum ETF pouze takovéto šance
Zdroj: Depositphotos.com

V pondělním rozhovoru pro Yahoo Finance diskutoval výzkumný pracovník společnosti Bitwise, Ryan Rasmussen, o možném schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) na Ethereum (ETH) Komisí pro cenné papíry (SEC).

Očekávání jsou velká vzhledem k tomu, jak značný zájem vyvolaly v lednu schválené spotové ETFs na Bitcoin (BTC).

Vývoj ceny Bitcoinu od schválení ETF 11. ledna 2024

SEC v minulosti přistupovala ke kryptoměnovým ETFs opatrně a k průlomu došlo až poté, co společnost Grayscale podala žalobu kvůli zamítnutí své žádosti.

Vyvstává otázka, zda bude podobný právní tlak nutný i v případě ETF na Ethereum, ačkoli v této fázi není jisté, zda je některý z žadatelů schopen takovou akci podniknout.

Trh kryptoměn ožil

Společnost Bitwise, které byl rovněž v lednu tohoto roku schválen spotový ETF na bitcoiny, v současné době nemá podanou žádost o spotový ETF na ethery.

Rasmussen vyjádřil spokojenost s výkonností Bitcoin ETF a vyzdvihl významný příliv aktiv do vlastního Bitcoin ETF společnosti Bitwise (BITB), který zatím činí 1 miliardu USD. Celkový příliv do všech ETF pak činí více než 15 miliard USD.

Rasmussen se rovněž věnoval několika faktorům ovlivňujícím dění na kryptoměnovém trhu, včetně očekávanému halvingu Bitcoinu, chystaného upgradu Dencun pro Ethereum nebo růstu objemů obchodů s NFTs.

Tyto události interpretoval jako známky oživení kryptoměn, což naznačuje, že trh se dostává do několikaletého býčího cyklu.

Zmínil také pozoruhodný růst ceny Solany (SOL), která se poslední měsíc pohybuje kolem (a častěji nad) 100 USD, kde byla naposledy v dubnu 2022. Od té doby jsme u Solany byli zvyklí spíše na cenu kolem 30-40 USD.

Rasmussenovy předpovědi

Potvrzujíc předchozí cenové předpovědi společnosti Bitwise, Rasmussen vyjádřil důvěru ve stoupající trajektorii cen kryptoměn a prohlásil, že Bitcoin dosáhne nového historického maxima, přičemž cíl stanovil minimálně na 88 000 USD do konce roku 2024.

Bitwise si zachovává býčí postoj a předpokládá, že zavedení spotových Ethereum ETFs by mohlo katalyzovat prudký růst cen kryptoměn.

Tento sentiment je podpořen očekáváním, že na trh začnou proudit institucionální peníze, tedy peníze investorů, kteří dosud stáli stranou, ať už proto, že nechtěli, nebo nemohli držet přímo kryptoměny.

Podle Rasmussena jsou šance, že dá SEC Ethereum ETF zelenou vyrovnané, řečí procent přesně 50%.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.