Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin zdolal hranici 4 000 USD a dále roste

Redakce Finex
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Bitcoin zdolal hranici 4 000 USD a dále roste

Když Bitcoin zdolal v únoru letošního roku hranici 4 200 dolarů, znamenalo to nárůst o 4 % za posledních 24 hodin. Následoval sice prudký propad, ale teď opět atakuje hranici 4 tisíc.

Někteří obchodníci přisuzují tento růst stále zvyšujícímu se dennímu objemu transakcí v síti Bitcoinu, který dosahuje 11 miliard dolarů, což je zatím nejvíce od loňského dubna, kdy se ale jeho hodnota pohybovala kolem 8 000 USD! Se současným vývojem se ale výrazně pozměnil i tzv. Fear&Greed indikátor, který nyní indikuje fázi greed (hamižnost).

Spolu s Bitcoinem na ceně vzrostlo také Ethereum, XRP nebo Litecoin, společně navýšili svou hodnotu o více než 6 miliard dolarů. Přesto zůstává Bicoin největší kryptoměnou na světě, o kterou vzhledem k vývoji investoři neztrácí zájem. Poptávka se každopádně výrazně snížila, ačkoliv by teď zase mohla stoupat – ještě začátkem února 2019 byla totiž cena Bitcoinu 3 400 USD, a během jediného měsíce vzrostla o 11 %.

4 největší kryptoměny na trhu dle jejich kapitalizace

Graf BTC
Změna za 24h
+0,56 %
Aktuální cena
$63 180
Graf ETH
Změna za 24h
+1,14 %
Aktuální cena
$3 394
Graf USDT
Změna za 24h
-0,04 %
Aktuální cena
$1
Graf BNB
Změna za 24h
+0,89 %
Aktuální cena
$566,7

Že Bitcoin rozhodně není mrtvý ukazuje i počet transakcí na burze BitMex, kde se denně protočí i více než půl miliardy dolarů. Někteří investoři už se zase pustili do obchodování, i když jsou tentokrát velmi opatrní. V době psaní článku se na Coinbase obchoduje BTC/USD za 3 980 dolarů, na Binance 4 040 BTC/USDT.

Metrika pro faktor Fear&Greed, tedy faktor strachu, se v případě Bitcoinu zvýšila ze 17 na 57, což naznačuje zvýšenou chamtivost obchodníků. V posledním měsíci se rovněž změnila dominance bitcoinu z 52,65 na 50,65 procenta. Když je trh ve strachu, dominuje bitcoin považovaný za “bezpečné východisko”, zatímco v opačném případě dávají invetoři přednost altcoinům, které zpravidla mívají vyšší procentuelní zhodnocení.

Jaký bude další vývoj není jasné, na hodnotu Bitcoinu má vliv tisíce faktorů, a názory analytiků jsou zatím protichůdné. Určitě však doporučujeme podívat se na náš odhad budoucnosti bitcoinu v roce 2019.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jirka Bohacek

Už aby bylo ATH :D