Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 29. 5. 2020 – Bitcoin v trojúhelníku – přetahování může začít

Publikováno

Ahoj všichni. Dnes začnu větou z minulé analýzy:

Vytvoření trianglu je v této chvíli nejpravděpodobnější a pokud se potvrdí, budeme se v analýze příští pátek dívat na Bitcoin v podobných cenách, jako je dnes.

(Psáno při ceně asi 9 100 USD/BTC).

Ano, trojúhelník, na jehož možné vytvoření jsem poukazoval minulý týden, se nám dále potvrzuje. Nyní je cena celkem jasně uzavřená do následujícího range:

Aktuálně nejdůležitější trendové linie BTC/USD
Aktuálně nejdůležitější trendové linie BTC/USD

Jak bylo psané i v minulém týdnu, po proražení supportu/rezistence nás čeká větší pohyb (1 000 – 2 000 USD). Do té doby ale máme pravděpodobně ještě nějaký čas, protože trojúhelníkové formace se většinou tvoří pomocí aspoň pěti vln. Měli bychom tedy očekávat něco takového:

Analýza bitcoinu: možné scénáře
Analýza bitcoinu: možné scénáře

Pohled na krátkodobý graf

Jako nejdůležitější technická rezistence se mi nyní zdá zóna mezi 9680-9791 (ceny z Binance). Tato zóna je zároveň v podobných úrovních, jako rezistenční trendovka trianglu.

Vzhledem k předchozím scénářům bychom odtud měli uvažovat pohyb dolů, minimálně zpět k 9 tis. USD.

Předpokládaný pohyb BTC během dalších dní
Předpokládaný pohyb BTC během dalších dní

Pohled na stav orderbooku potvrzuje, že vrchol jsme pravděpodobně ještě neviděli – velké objednávky (vyznačené barevnými řádky) stále čekají na vyplnění nad aktuální cenou a jsou rozmístěné až k 10 000 USD.

Data z platformy Tensorcharts
Data z platformy Tensorcharts

Měsíční graf

Uzávěr tohoto týdne bude velmi důležitý, protože nejde pouze o týdenní svíci, ale neděle je zároveň posledním květnovým dnem. Dění o víkendu tedy bude znamenat hodně pro další vývoj.

Jako hlavní považuji cenovku 9 352 USD, což je cena, na které uzavřela lednová svíce. Zároveň tedy jde o nejvyšší měsíční uzávěr v roce 2020.

Pokud bychom květen uzavřeli výše, bude to rozhodně pozitivní zpráva pro býky a jako primární pohyb z trianglu budu považovat směr nahoru.

Bude tedy hodně zajímavé sledovat, jak se uzávěr svíce vyvine.

Důležitý měsíční level
Důležitý měsíční level

Závěr k této analýze

V této chvíli Bitcoin stále pokračuje v nastaveném plánu, a to budování range. Během toho, co se Bitcoin pohybuje do strany, dostávají více prostoru altcoiny a pravděpodobně tento prostor ještě dostávat nějakou chvíli budou, protože BTC by měl mít ještě minimálně jednu vlnu dolů, směrem k 9 000 USD.

Poté se bude rozhodovat podle toho, která trendová čára bude proražena. Na tu stranu očekávám minimálně 1 000 USD pohyb.

Důležitou roli v tomto sehraje také měsíční uzávěr. Pokud uzavře nad 9352 USD (Binance), tak bych se díval primárně na další pohyb vzhůru. Pokud uzavře pod touto úrovní, pak je trh daleko neutrálnější.

Líbil se vám tento článek?
12
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Andrej Kalvoda

Petře – přesně jak píše Kafi, v té analýze byl nakreslený pohyb k 9500, který se odehrál. Zároveň věřím, že lidé neobchodují podle analýzy, protože ta nemá s obchodováním nic společného :)

Martine – Jestli to vychází nebo ne, asi nebudu komentovat. Ale ty dostáváš tyto analýzy naprosto zdarma, takže je na tobě, jestli je budeš sledovat, nebo ne.
Placené analýzy v premium jsou samozřejmě častější a přesnější. Možná to bude i odpověď na dotaz od Petra – zde jsme otevírali short obchod na ceně 9720, který je nyní v plusu a se staženým SL.

Zatímco tu tedy debatujete, jestli to vychází nebo ne, někdo jiný na základě této práce vydělává peníze.

Petr

Zase strela do neznama asi jako tvoje predpoved poruseni trendivky a jdeme na 7800??? chudaci lidi co podle tehlech vyplodu trejdujou

Kafi

A podíval ses dobře na ten přiložený graf? :) Byl na něm pulback k 9500 cca a ten se uskutečnil … Pohyb dolů z této oblasti rozhodně není nepravděpodobný. ;)

Martin

Je fakt že poslední dobou to moc nedává a bere za to akorát peníze