Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 22. 5. 2020 – Medvědi u kormidla – je propad opravdu tak jasný?

Ahoj tradeři, pojďme se jako vždy nejprve podívat na argumenty z analýzy minulého týdne – v té jsem psal, že Bitcoin se nachází na potenciálním vrcholu, když prorazil akcelerovanou trendovku a viděli jsme slabý retracement zpět nahoru.

Analýza byla psaná při ceně BTC kolem 9700 USD.

Poté Bitcoin pokračoval většinu týdne v rangi mezi 9 900 a 9 400 USD, ale cenový vrchol 10 067 již překonat nedokázal. Včera jsme dokonce viděli denní pád o 7 % až na minimum kolem 8 800 USD.

Jde o potvrzení vrcholu?

Ve zkratce – ne. Ikdyž je nyní spousta analytiků na Bitcoin bearish, podle mého názoru na to není úplně vhodná doba.

Jak jsem psal v minulém článku, vrchol by se definitivně potvrdil při průrazu základní supportní linie růstového kanálu. Jak vidíme na obrázku níže, toto se zatím nestalo.

Hlavní trend BTC/USD
Hlavní trend BTC/USD

Může se stát, že cena půjde pod tuto trendovku? Rozhodně – a až se to stane, bude konečně prostor na to být bearish

Do té doby ale platí, že kdykoliv jsme se během posledních měsíců dostali na tento support, byl obhájený. Jestli se to stane i nyní nebo ne, nevíme.

Kdo čte mé analýzy pravidelně, tak se možná diví – již delší dobu jsem bearish a ve chvíli, kdy se scénáře začínají potvrzovat, najednou přepínám?

Nebojte, nepřepínám. Stále se kloním spíše k poklesu, ale cena je nyní na supportu a my dopředu neznáme výsledek. Proto chci navrhnout oba scénáře a ucelený pohled.

Cena BTC je uzavřená mezi dvě trendovky 
Cena BTC je uzavřená mezi dvě trendovky

Jak vidíte na grafu výše, Bitcoin sedí na supportu dlouhodobého trendu, ale pokud by se vydal nahoru, opět narazí na již vytvořenou rezistenční trendovku.

Vytvoření takového trianglu je v této chvíli asi nejpravděpodobnější a pokud se potvrdí, budeme se v analýze příští pátek dívat na Bitcoin v podobných cenách, jako je dnes.

Primární je pro mě tedy s výhledem do dalšího týdne právě vyznačený trojúhelník a pohyb ceny v něm. Raději ale proberu i možnost propadu:

Obrázek níže je scénářem z minulé anaýzy – je jasně patrné, že Bitcoin má pod aktuální cenou velké množství neotestovaných levelů, které budou působit jako supporty.

Pokud tedy zamíříme ihned dolů, nečekám nějaký obrovský dump, ale pravděpdobněji postupné klesání, jak je vyznačeno na obrázku. Všechny důležité úrovně jsou na grafu.

Důležité supporty pod aktuální cenou
Důležité supporty pod aktuální cenou

Negativní zprávy

Po dlouhé době se nám začínají objevovat negativní zprávy – Vyšetřování Bitmexu kvůli praní špinavých peněz, hack blockfi, a další.

Nemyslím si, že tyto zprávy jsou příčinou poklesu, ale často downtrend účelně doprovází, šíří FUD a podporují odprodeje.

Například BitMEX byl již vyšetřován v červenci 2019 – na konci uptrendu, během kterého si Bitcoin připsal 260%.

Závěr této analýzy

Technicky se na Bitcoinu stále díváme na korekci v rámci uptrendu. Jak jsem ale zmínil už minule – tentokrát je to jiné. Již se díváme na vyrýsované nižší low a nižší high. 

Může jít o finální vrchol, anebo budování trojúhelníkové formace – reálně nikdo neví, jak se to vyvine. Hlavní je, že trendový pohyb nastane buď po proražení základní supportní trendline, anebo lokální rezistence.

V takové chvíli můžeme očekávat další pohyb o cca 1-2 tis. USD daným směrem.

Líbil se vám tento článek?
14
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.