Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 24. 4. 2020 – Vrchol růstu už je na dosah!

Publikováno

Ahoj tradeři. I když jsem tomu v minulém týdnu nedával velké naděje, bullish scénář Bitcoinu se potvrdil a včera cena vystřelila k dosavadnímu maximu na úrovni 7 800 USD.

Pokud se tedy podíváme na co nejčistší graf, vidíme, že na Bitcoinu se tvoří stále vyšší maxima a minima, díky kterým sledujeme uptrendový kanál.

rostoucí kanál na grafu BTC
Rostoucí kanál na grafu BTC

Neměli bychom ale zapomenout, že i když cena šplhá na vyšší úrovně, stále jsme v korekci po obrovském cenovém poklesu z poloviny března.

To nejlepší, co bychom mohli od Bitcoinu čekat, je tedy i tak vytvoření vyššího low, někde kolem 6-4 tis. USD. V dnešní analýze si tedy opět zkusíme specifikovat kde by toto dno mohlo ležet, a zároveň najít cenu, kde by BTC měl najít svůj vrchol růstu.

Kde bude pravděpodobný vrchol?

V minulé analýze jsem říkal, že pokud bude aktivovaný bullish scénář, máme prostor pro růst až k 8 000 USD – toto bylo dané 200denním a 20týdenním klouzavým průměrem.

20týdenní průměr považuji již delší dobu za naprosto klíčový indikátor cyklů BTC. Samozřejmě ale nic nefunguje ve 100 % případů, ale níže můžete vidět, jak dobře tento klouzavý průměr fungoval za poslední 2 roky.

Bullish a bearish cykly na základě 20W klouzavého průměru
Bullish a bearish cykly na základě 20W klouzavého průměru

Oba klouzavé průměry jsou vždy extrémně důležitým supportem nebo rezistencí. Dokud tedy cena zůstává pod nimi, jako primární považujeme, že jsme v bearish cyklu.

Co je zajímavé, tak oba klouzavé průměry se dnes nachází velmi blízko sebe, a to těsně nad aktuální cenou. Konkrétně (ceny z Binance):

  • 200D MA: 7 985 USD
  • 20W MA: 7 861 USD

Společně tvoří velice silnou rezistenční zónu, ale jak vidíte na grafu níže, na stejnou cenovou úroveň vychází také 0,618 retracement celého pohybu dolů, a stejně tak vrchol uptrendového channelu.

Hlavní rezistence aktuálního růstu
Hlavní rezistence aktuálního růstu

Toto nám říká, že bez ohledu na to, co Bitcoin dělá pod těmito cyklickými indikátory, stále nad ním visí neskutečně silná rezistence, kterou nebude jednoduché prorazit a pochybuji o tom, že by se to povedlo na první pokus.

Pokud si tedy specifikujeme zónu, kde pravděpodobně bude ležet vrchol tohoto již 6týdenního růstu, jsou to právě ceny 7 850 – 8 000 USD.

Věřím, že je možné, aby při silném trhu knot šel ještě nad tuto úroveň, ale určitě by zde neměla zavřít denní svíce.

V případě, že by nad 8k USD uzavřela celá týdenní svíce, budeme nejspíš muset kompletně překopat graf, protože na základě toho, co bylo zmíněno výše, by BTC přešel do bullish cyklu.

Do té doby mi ale přijde nejlogičtější tento pohyb:

Zóna pravděpodobného vrcholu BTC
Zóna pravděpodobného vrcholu BTC

Kde bude dno?

Hledání dna je daleko složitější, protože nemáme ještě dokončený ani růstový cyklus, a zároveň nevíme, jestli Bitcoin bude schopný vytvořit vyšší low, anebo bychom teoreticky mohli jít až pod 3 500 USD.

Za předpokladu, že Bitcoin bude hledat vyšší low, bychom se měli dívat mezi 50 a 61,8% retracement celého pohybu nahoru. Předběžně tedy na ceny 5 900-5 400 USD. Konkrétní zónu ale budeme hledat až ve chvíli, kdy Bitcoin potvrdí ukončení bullish cyklu.

Pravděpodobné dno BTC/USD
Pravděpodobné dno BTC/USD

Pohled na objemy

Pravděpodobně nejdůležitějším indikátorem na grafu jsou právě objemy obchodů. Ty nám říkají, jestli je pohyb ceny podpořený zájmem o nákup/prodej dané ceny.

Při pohledu na týdenní graf zjistíme, že ikdyž již 6. týden řadě Bitcoin roste a pravděpodobně uzavře další zelenou svíci, objemy během všech těchto týdnů neudržitelně klesají.

Divergence mezi pohybem ceny a objemů
Divergence mezi pohybem ceny a objemů

Toto nám říká, že ikdyž cena roste, je stále méně lidí, kteří by byli ochotní nakupovat. Růst tedy není podpořený stoupajícím zájmem a proto není udržitelný. Toto je charakterstika korekčních vln.

Závěr k této analýze

Z pohledu objemů je jasné, že aktuální růst nemůže pokračovat moc dlouho, protože není podpořený zájmem lidí. Je tedy jen otázka času, než se vytvoří vrchol.

Určovat přesnou zónu, na které se Bitcoin obrátí, je vždy hodně složité. Můžeme se ale podívat na nejdůležitější odporové úrovně – a tu vůbec nejdůležitější vidíme na cenách 7 850 – 8 000 USD.

Pokud je nějaká zóna, ve které dává smysl vytvoření vrcholu, je to právě tato. Doporučuji tedy všem sledovat chování Bitcoinu při dosažení těchto úrovní.

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.