Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 17. 4. 2020 – Býci jsou při síle. Bude to stačit pro uptrend?

Ahoj tradeři.

Analýza z minulého týdne byla hodně pesimistická a když se podíváme na nejdůležitější graf z tohoto článku zpětně, vypadal takto:

Scénář z analýzy 10.4.2020 s aktuálním vývojem
Scénář z analýzy 10. 4. 2020 s aktuálním vývojem

Vidíme, že vše šlo přesně podle scénáře – cena se vrátila otestovat otevírací cenu roku 2020 (7 163 USD z BitMEXu), odkud celkem agresivně padla níž, až na dno kolem 6 450 USD.

Vše šlo podle plánu… až do včerejška.

Po dosažení supportu na 6 575 USD, který je zároveň úrovní 23,6% retracementu celého pohybu nahoru, se cena velmi prudce odrazila nahoru pro opětovný test otevírací ceny roku 2020.

Vidíme, že žádné důležité horizontální rezistence při tomto pohybu nahoru nebyly proraženy, takže scénář je sice stále platný, avšak je možná jeho invalidace. Dnes se tedy zaměříme jak na podrobnosti o tomto bearish scénáři, tak si sestavíme i bullish scénář pro případ invalidace.

Analýza na vyšším časovém rámci

Na 3-denním grafu níže vidíme všechny důležité trendové úrovně:

Aktuální graf Bitcoinu na 3D časovém rámci
Aktuální graf Bitcoinu na 3D časovém rámci

Můžeme zde vidět:

  • že bitcoin se pohybuje ve velkém downtrendovém kanálu vyznačeném bílými trendovkami,
  • aktuálně je nejzajímavější střed tohoto kanálu (žlutá trendovka), která poskytovala celou dobu velmi dobrý support/rezistenci pro cenu a teď ji bitcoin již podruhé testuje zespoda,
  • modře vyznačená krátkodobější trendovka – bitcoin ji také testuje zespoda – na kratších časových rámcích se dá mluvit o breakoutu,
  • 200-denní klouzavý průměr vyznačený modře, zůstává stále jako neotestovaný support pod cenou.

Tyto vyšší časové rámce ukazuji proto, abychom viděli, že ačkoliv včera proběhl velký pohyb nahoru, z hlediska celkového obrázku je celkem nepodstatný.

Dokud zůstáváme pod středem downtrendového channelu a modrou trendovkou, považuji tyto pohyby pouze za šum.

4 hodinový graf

Když to vše převedeme na kratší graf, tak vidíme, že cena se včera dostala nad modrou downtrendovou linii, kde je série velmi nerozhodných svíček.

Aktuální bearish (pesimistický) scénář
Aktuální bearish (pesimistický) scénář

O nějakém potvrzení breakoutu tedy nemůže být řeč. Primárně se tedy stále dívám na scénář s dosažením cen kolem 6 – 5,5 tis. USD.

Plná invalidace tohoto bearish scénáře je nad předchozím high, což je 7 475 USD. Osobně by mi ale stačil i 4h uzávěr nad otevírací cenou tohoto roku, resp. ideálně nad 7 200 USD.

Pokud se 7200 USD ustanoví jako support, velmi pravděpodobně dojde k invalidaci tak jako tak. V takovém případě bude cena mířit k 200-dennímu klouzavému průměru, který se nachází kolem 8 000 – 8 200 USD.

Bitcoin analýza - Aktuální bullish (optimistický) scénář
Aktuální bullish (optimistický) scénář

Závěr k této analýze

Cena bitcoinu se od minulého týdne vyvíjela přesně podle bearish scénáře až na včerejší silný pohyb nahoru. Scénář ním ale zatím nebyl invalidovaný, proto jej stále považuji za nejpravděpodobnější.

K invalidaci je ale poměrně dobře nakročeno a narozdíl od minulých analýz bitcoin již splnil aspoň minimální retracement. Proto si myslím, že teď je nejlepší zůstat s pozicemi mimo trh a čekat, který ze scénářů se potvrdí.

Pokud by se stalo, že si Bitcoin ustaví ecnu 7 200 USD jako support, potom očekáváme další pohyb nahoru vstříc 8 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.