Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 13. 3. 2020 – Našel dnes Bitcoin své dno a můžeme se odrazit?

Vítejte u další naší páteční analýzy. Před týdnem se Bitcoin pohyboval na ceně 9 000 dolarů a náš článek směřoval k tomu, že nás velmi pravděpodobně čeká pokles ceny k 7 700 USD, kde by Bitcoin mohl najít své dno.

Jak je vidět, Bitcoin tam na malou chvíli své cenové dno našel, ale následně jsme byli svědky obrovského propadu, kdy jen během včerejší svíce vidíme, že se Bitcoin propadl z hodnoty kolem 8 000 dolarů až na cenu 4 776 dolarů – tedy o 40 %.

Brzy ráno poté propad ještě pokračoval a aktuální dno vidíme na ceně 3 850 dolarů. (Údaje o cenách jsou ze směnárny Bitstamp)

Abychom se dostali do kontextu toho, co se může na trzích dít dále, měli bychom se nejprve podívat na dlouhodobý obrázek.

Na grafu níže konkrétně najdete týdenní graf celého cenového vývoje BTC s vyznačeným logaritmickým trendovým kanálem, ve kterém se BTC po celou svoji historii již od svých prvních obchodních dní pohybuje.

Logaritmický trendový kanál BTC na týdenním grafu
Logaritmický trendový kanál BTC na týdenním grafu

Jak je na první pohled vidět, poprvé v historii se nyní pohybujeme pod supportní linií, což býkům aktuálně moc nepřiidává na jistotě.

Chci zde ale ukázat něco jiného – spousta lidí říká, že za propad může čistě panika z koronaviru.

Ikdyž to může být jeden z faktorů, je zajímavé, že propad začal takto silně přesně ve chvíli, kdy se cena právě pod tuto supportní linii logaritmického kanálu na dlouhodobém grafu dostala.

Níže můžete vidět tu stejnou supportní linii, tentokrát ale na krátkodobějším grafu. Ve chvíli, kdy se prolomila, začal ten opravdový pád.

Reakce ceny bitcoinu na prolomení této linie
Reakce ceny bitcoinu na prolomení této linie více zblízka

Kontext je tedy takový, že abychom se opět mohli bavit o nějakém přechodu do rostoucího trendu, bude se muset cena opět dostat dovnitř tohoto kanálu, což nebude snadné.

Zároveň je dobré mít na paměti, že toto Bitcoin v historii ještě nikdy neudělal. Může tedy jít o přerušení 10-letého býčího trhu?

Ještě je moc brzy soudit, ale potenciálně se to stát může.

Nyní se pojďme podívat na strukturu na lineárním grafu. To, co jsem zmiňoval už ve včerejším článku, byla supportní trendová linie (v následujícím grafu vyznačená přerušovanou čarou) a horizontální úroveň kolem ceny 4 150 dolarů.

A jak můžete vidět na následujícím grafu, obě tyto úrovně cena během posledních 24 hodin otestovala a odrazila se od nich nahoru.

otestování důležitých cenových úrovní
Otestování důležitých cenových úrovní

Pokud má mít Bitcoin naději na přechod zpět do býčího trendu v následujících týdnech, cena se už musí udržet nad touto supportní trendovkou. Což znamená, že nejnižší body celého tohoto pohybu dolů by pravděpodobně mělo být dané.

Když se podíváme na celý obrázek, tak je patrné, že se pohybujeme ve velkém trojúhelníku.

Hlavní rezistence, kterou nyní budeme sledovat, je 6 427 – 6 544 USD. Jednak je to důležitá horizontální úroveň už z roku 2018 a jednak je to zároveň pivotní úroveň tohoto trianglu (= středová linie, kolem které cena osciluje).

Trojúhelníková formace na grafu BTC/USD
Trojúhelníková formace na grafu BTC/USD

V nejbližší době bychom tedy mohli očekávat otestování ceny cca 6 500 USD ze spodní strany.

Další vývoj bude záležet na reakci na tuto cenovou úroveň a na základě toho se nám otevírá mnoho scénářů. Ten, který mi v tuto chvíli připadá nejpravděpodobnější, je vyznačený v grafu níže.

Předpokládaný scénář vývoje BTC/USD - moje predikce
Předpokládaný scénář vývoje BTC/USD – moje predikce

Samozřejmě vše stojí a padá na tom, že BTC bude schopný udržet tuto supportní trendovku.

Shrnutí analýzy momentální situace na BTC

Bitcoin se nachází ve fázi, jakou jsme pravděpodobně v jeho historii ještě nezažili. Do milionkrát zmiňovaného halvingu zbývají pouhé 2 měsíce a Bitcoin se propadl pod support logaritmického trendového kanálu. Jako důsledek jsme viděli odepsání více než 40 % jeho hodnoty během jediného dne!

Je dobré si uvědomit, že po halvingu se budou náklady na vytěžení jednoho Bitcoinu pohybovat kolem 8 tis USD a pokud by v té chvíli byla cena nižší, bude muset spousta těžařů vypnout stroje, což celou síť oslabí.

Už zde tedy nejde jen o čáry na grafu, ale Bitcoin má velmi omezený čas na to, aby se cena dostala aspoň na budoucí těžební náklady, jinak to pro celý ekosystém znamená silné oslabení.

Dle technické analýzy to stále možné je, ale je potřeba aspoň udržet supportní trendovou linii velkého trianglu. Na té bychom v dalších týdnech mohli sledovat akumulaci před pohybem nahoru. Toto je kritické pro udržení dlouhodobého uptrendu.

Otázkou však zůstává nejen vývoj Bitcoinu jako takového, ale také trhů celého světa – akcie, komodity, nemovitosti, trh práce,…

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.