Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 9. 4. 2021 – Nová maxima na dosah!

Publikováno

Ahoj tradeři! Pokud si ještě pamatujete, v minulém článku jsem se přikláněl k pravděpodobnosti, že Bitcoin se během následujícího týdne podívá na support 55600 USD a případně, při nějaké hlubší korekci, až na 54 tis. USD.

Během středy se BTC dotknul našeho prvního supportu a vidíme z něj velmi silnou bullish reakci, kdy od dna vyrostl už o 3000 USD (cca o 5 %).

Reakce na support z minulé analýzy
Reakce na support z minulé analýzy

Myslím si, že je velká šance pro to, aby cena BTC na 56 tis. USD opravdu vytvořila dno a strukturu, která podpoří pohyb na nové ATH.

Pokud Bitcoin bude mít dostatek síly se opět vrátit až na weekly level 59 000 USD, myslím si, že toto bude téměř potvrzené, nicméně finální krok bude hrát právě proražení tohoto levelu.

Nemusí se to stát hned na první pokus – Bitcoin může ještě chvíli setrvat v rangi. Můj scénář pro další týden se všemi důležitými úrovněmi, je na grafu níže.

Scénář pro vývoj BTC
Scénář pro vývoj BTC

Samozřejmě – dokud není proražený level 59 tis. USD, je velmi těžko soudit a stále může proběhnout pokračování korekce až na 54 tis. USD. Z aktuální struktury je to ale spíše nepravděpodobné.

Aktuální analýza altcoinů

Velmi zajímavý je ale trh altcoinů – už několik týdnů zpět jsem psal o tom, že očekávám pokračování bitcoinové dominance směrem dolů, a tedy opět další zisky na altech. Toto se zatím potvrzuje a dominance se posouvá stále blíže k levelu 53 %, což je další zásadní support. S tím ale souvisí i to, že na altech vznikají další a další příležitosti.

Minule jsme se dívali na Synthetix v páru s USDT, který od vyznačené support zony v analýze zatím vyrostl o pěkných 9 % za poslední dva dny. Dnes mám příležitost pro obchodníky, kteří se dívají na coiny v páru s Bitcoinem.

YFI/BTC

YFI neboli Yearn.Finance upoutalo v létě obrovskou pozornost tím, že jako jeden z De-fi projektů raketově rostlo až na hodnotu přes 4 BTC. Od jeho vrcholku však vidíme korekci téměř 90 % a nyní po dlouhé době konečně náznaky obratu trendu.

Graf YFI na vysokém časovém rámci
Graf YFI na vysokém časovém rámci

Když se podíváme na denní graf, evidentně se minimálně krátkodobý trend obrací a YFI bude pravděpodobně mířit na minimum na úrovni cca 0,9 BTC, ale i target 1,34 BTC se zdá v dalších týdnech velmi pravděpodobně dosažitelný.

V dlouhodobém horizontu ale i daleko vyšší částky.

Obchodní příležitost na YFI/BTC
Obchodní příležitost na YFI/BTC

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin setrvává v neutrálně-bullish postavení. Celý trh vyčkává, až překoná 59 tis. USD, protože právě poté můžeme očekávat potvrzený vstup do dalšího bullish cyklu.

To zajímavé ale stále probíhá a dále bude probíhat na altcoinech. Nakupovat dipy na altcinech stále zůstává ta nejjednodušší a nejefektivnější strategie. Jeden konkrétní altcoin, na kterém se to v dalších týdnech velmi vyplatí, je YFI, který má krásnou strukturu připravenou na obrat dlouhodobého trendu. Buďte však opatrní.

Graf YFI
Změna za 24h
-1,9 %
Aktuální cena
$6 299
Líbil se vám tento článek?
15
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Lenka Pletichova

Prosím vás jsem začátečník mám nakoupené Bitkomy a nevím jak se snimi obchoduje mohli být jste mi poradit děkuji Pletichova lenka

Redakce Finex

Dobrý den, Lenko. Začátečníkům můžeme obecně rozhodně doporučit kryptoměny pouze držet (HODL), popřípadě využívat metodu DCA. Není třeba s nimi nijak obchodovat a i tak můžete své finance zajímavě zhodnotit (v případě, že trh roste).