Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 2. 4. 2021 – Bitcoin na rezistenci. Prorazí?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze se Bitcoin pohyboval na ceně 53 000 USD a ukazovali jsme si jako hlavní scénář cestu z tohoto supportu na cenu 59 000 USD. Toto proběhlo zcela nádherně a aktuální maximum tohoto týdne je 60 200 USD. Je tedy na čase se podívat na scénáře, jak se BTC pravděpodobně bude pohybovat v dalším týdnu.

Hlavní cesta, kterou jsme určovali minulý týden byla, že BTC velmi pravděpodobně není připravený na nové ATH a daleko spíše uvidíme scénář range, kdy by BTC osciloval kolem ceny cca 55 600 USD, která nyní leží v jeho středu.

Toto i nadále zůstává můj primární scénář, jehož vývoj budu sledovat.

Primární scénář vývoje BTC/USD
Primární scénář vývoje BTC/USD

Otázkou ale je, kde by tedy měly být úrovně, odkud se kurz Bitcoinu může odrazit zpět dolů? Na jakých cenách si dávat pozor?

První z těchto úrovní byla cena 59 000 USD, kterou během dneška Bitcoin překonal. Pokud by uzavřel denní svíci zpět pod ní, mohli bychom očekávat, že krátkodobý uptrend skončil a Bitcoin přechází do korekce k 54 000 USD.

Daleko pravděpodobnější mi ale přijde, že Bitcoin nyní bude pokračovat v uptrendu, a sice k dennímu levelu vyznačenému na grafu níže – tedy k cenám okolo 61 000 USD, kde se rozhodne, jestli proběhne očekávaná korekce, nebo ne.

Krátkodobý scénář BTC/USDT
Krátkodobý scénář BTC/USDT

Pokud by BTC nereagoval ani na tento level, tak samozřejmě tu je možnost, že se podíváme na další bullish target Bitcoinu – na ceny kolem úrovně 65 000 USD – rovnou. Tato možnost je ale z mého pohledu nepravděpodobná.

Bitcoin dominance

Možná si pamatujete, že jsem v minulé analýze psal o tom, že se velmi pravděpodobně brzy budeme dívat na pokles Bitcoinové dominance – tedy daleko rychlejší růst altcoinů, než Bitcoinu.

Toto je dnes už také realita a oproti minulému týdnu se dominance propadla o 1,5% . To se může zdát jako málo, ale kdo sleduje altcoinový trh, ví, že i tak nepatrné rozdíly s cenou altcoinů mohou pohnout výrazně.

Dominance Bitcoinu
Dominance Bitcoinu

Jak můžete vidět na grafu výše, další support na grafu BTC dominance je až kolem 57,5%, což je o 2,5% níže, než máme aktuální cenu.

V dalších týdnech tedy můžeme očekávat další kolo růstu altcoinů daleko rychleji, než by případně mohl růst BTC. Jednoduše – vyplatí se Bitcoin spíše sledovat jako ukazatel trhu, než jako nástroj k obchodování. Alty nám dají daleko vyšší zisky.

Analýza SNX/USDT

Jedním z mých oblíbených altů, je nyní Synthetix. Sleduji na něm scénář možného pullbacku k 19 USD, odkud bychom měli vidět pokračování na 23 a 27 USD. A  poté pravděpodobně i na poté ATH.

Bullish scénář na SNX/USDT
Bullish scénář na SNX/USDT

Závěr k aktuální situaci

Kryptoměnový trh jako celek je stále bullish. Může přijít nějaká korekce, která však velmi pravděpodobně bude na Bitcoinu, ale o to více na altcoinech, pouze dočasná.

Bitcoin by měl sloužit v dalších týdnech spíše jako ukazatel, kdy je bezpečné obchodovat altcoiny, do kterých naopak směřujeme své obchody.

Líbil se vám tento článek?
22
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

honza

něco o tom vím, tak napíšu článek a uvidíme, co z toho vyjde. výmysl ohledne prolomení 61 a nepravděpodobné pokračování 65 je vycucany z prstu ještě o něco víc, než zbytek článku.