Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 16. 4. 2021 – Co s altcoiny?

Publikováno

Ahoj tradeři! V minulém týdnu jsme se bavili o tom, že Bitcoin i altcoiny jsou nastavené velmi bullish a u BTC to může velmi brzy znamenat nové cenové ATH. Jako další bullish target tohoto pohybuj, jsem určoval ceny 64 600 – 66 000 USD.

Jak můžete vidět na grafu níže, Bitcoin se opravdu dostal na nová maxima a vytvořil prozatímní vrchol přesně na začátku naší target zóny, a to na ceně 64854 USD (cena z Binance).

Cenové levely Bitcoinu
Cenové levely Bitcoinu

Co na Bitcoinu očekávat dále?

Dosáhli jsme targetu a Bitcoin nyní má více možností. Když se ale podíváme na cenový graf, Bitcoin zatím pouze získává další a další levely a nic neztrácí. Dokud toto bude pokračovat, je nejpravděpodobnější další pohyb nahoru.

Prakticky celá zóna mezi 61 200 – 59 000 bude působit jako supportní a další targety mohou být:

  • 66-67 tis. USD
  • 73 tis. USD
Pokračování býčího trendu k rezistencím
Pokračování býčího trendu k rezistencím

Všimněte si také, že na grafu je vyznačený level 55 470 USD jako invalidace tohoto trendu. Pokud by BTC šel testovat takto nízko, potom můžeme uvažovat, že přijde daleko větší korekce, kterou BTC během posledního roku zatím prakticky neměl.

V rámci toho by se pravděpodobně vracela na neotestované úrovně kolem 40tis. USD, což by znamenalo od maxim až 40% propad.

Možnost rozsáhlé korekce BTC
Možnost rozsáhlé korekce BTC

Tento scénář je zatím dost nepravděpodobný a není potřeba se kvůli němu bát. Sdílím jej především proto, abyste věděli co se na trhu může odehrávat, ikdyby přišla takováto situace.

Co se tedy týče samotného krále kryptoměn, zatím můžeme zůstávat bullish s prvními targety kolem 66 tis. USD a pouze sledovat level 55 470 USD – pokud bychom šli pod něj, tak začne být BTC v problémech.

Nicméně Bitcoin v poslední době začaly upozaďovat ostatní kryptoměny, kdy kapitalizace altcoinů roste daleko rychleji, než BTC, a tak jeho dominance trhu výrazně klesá. Toto je tedy další oblast, na kterou bychom se měli zaměřit.

Bitcoin dominance

Důvod, proč ji zmiňuji je, že dominance Bitcoinu během dneška dosáhla velmi důležitý support z měsíčního časového rámce, takže pokud by měla někde přijít reakce nahoru, myslím si, že je to právě v těchto oblastech.

Bitcoinová dominance dosáhla důležitého supportu
Bitcoinová dominance dosáhla důležitého supportu

Velmi těžko říct, co to znamená, protože graf Bitcoinové dominance není obchodovatelný, takže se neřídí klasickou technickou analýzou.

Pokud nic jiného, tak bychom si ale měli uvědomit, že altcoiny mohou mít ve svém krásném runu minimálně nějakou pauzu a měli bychom začít uvažovat o vybírání nějakých profitů z pozic, které na základě dřívějších analýz můžete mít otevřené.

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin zatím stále zůstává bullish a dokud cena nespadne pod 55 500 USD, bude to primární scénář. Trh, který je ale daleko více na vážkách, jsou altcoiny (viz seznam kryptoměn).

Bitcoinová dominance sedí na supportu a je dost pravděpodobné, že odtud nastane odraz. Pokud tedy Bitcoin bude růst, altcoiny se obecně s největší pravděpodobností spíše zastaví a kapitál bude plynout pouze do BTC.

Pokud BTC začne padat, spíše můžeme očekávat, že altcoiny budou na své ceně padat ještě rychleji.

Zatím je to pouze předpoklad bez potvrzení na nižších časových rámcích. Ale ikdyž jste v mých analýzách dříve viděli spíše doporučení, že altcoiny budou lepší volba než BTC, nyní nastal čas si uvědomit, že to nutně nemusí trvat navždy. Vše bude záležet na reakci Bitcoin dominance na tento support.

Líbil se vám tento článek?
17
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Barton

Tak to je článek, jak od Dagmar Honsové … Nebude-li pršet, nezmoknem ..