Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple roste navzdory výzvám: Hodnota společnosti opět vystřelila nad 3 biliony dolarů!

Publikováno
Apple roste navzdory výzvám: Hodnota společnosti opět vystřelila nad 3 biliony dolarů!
Zdroj: impactplus.com

Tržní kapitalizace společnosti Apple včera opět překonala 3 biliony USD – poprvé od srpna letošního roku. Akcie Apple se dlouhodobě drží v blízkosti svého historického maxima a výrobce iPhonů nadále zůstává nejhodnotnější americkou společností na akciovém trhu.

Akciím Apple se daří navzdory problémům, se kterými se společnost potýká. Čelí tlaku ze strany Komise pro mezinárodní obchod USA (ITC), která zvažuje zákaz dovozu některých typů AppleWatch, které údajně porušují patentové zákony.

Dalším problémům společnost čelí v Číně, kde postupně ochabuje zájem o jejich produkty, díky nerovnoměrnému oživení čínské ekonomiky i díky systémovým zásahům. Problémem je i razantní návrat firmy Huawei na trh se smartphony. Nepříjemný je pro Apple rovněž růst společnosti Xiaomi.

Apple je dlouhodobě nejhodnotnější americkou společností

Tržní kapitalizace Applu se poprvé dotkla hranice třech bilionů v prosinci 2022 při intradenním obchodování. Podruhé hranici překonala v letošním červnu. Od července se pak jeho akcie v blízkosti historických maxim.

Během tohoto roku akcie Apple vzrostly o 55 %. To je úctyhodný výkon navzdory faktu, že společnost sama zpětně odkupuje své akcie a snižuje tak množství vlastních akcií v oběhu.

Do budoucna tu jsou navíc faktory, které hrají Applu do karet. Globální trh se smartphony dosáhl podle analytiků letos svého dna a příští rok se očekává jeho oživení. Na začátku příštího roku se společnost také chystá představit své velmi očekávané VR headsety Vision Pro.

Problémů v Číně se firma nebojí, a ředitel Tim Cook se nyní snaží uklidnit investory, aby růst jeho společnosti mohl pokračovat. Nechal se slyšet, že při přepočítání cizích měn na dolary, jeho společnost v Číně roste každým rokem. V zářijovém kvartálu navíc Apple v Číně překonal prodejní rekord iPhonů. V městských oblastech byly čtyři z pěti prodaných smartphonů právě ty od Applu.

Vývoj ceny akcií Apple v letošním roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Investorský pohled

Apple je často vnímán jako jistota. Stabilní a zavedená společnost s celosvětově oblíbenými produkty. Investoři také vítají jeho silný závazek vracet část zisku akcionářům ať už prostřednictvím dividend či zpětných odkupů akcií. Přestože růst Applu zpomaluje a firma čelí neočekávaným problémům, dělá všechno co je v jejích silách aby si tržní hodnotu udržela a její akcionáři si přišli na zisk.

Většina investorů nyní sleduje, jakým způsobem bude Apple reagovat na boom v oblasti generativní AI. Systémy umělé inteligence se správným promptem dokážou již brzy simulovat reakci velmi podobnou té lidské. Tyto systémy již nyní přilákaly miliardové investice od Microsoftu a Google Alphabet. Otázkou zůstává, zda a jakým způsobem se k nim Apple připojí.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎