Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tim Cook, CEO společnosti Apple, odhalil, že osobně vlastní kryptoměny!

Publikováno
Tim Cook, CEO společnosti Apple, odhalil, že osobně vlastní kryptoměny!
Zdroj: pixabay.com

Tim Cook, generální ředitel druhé největší a nejvlivnější americké společnosti Apple, odhalil svůj osobní postoj vůči kryptoměnám. S velkým překvapením je pozitivní.

Cook ale rovnou upozornil všechny kryptofanoušky, že jeho společnost se v blízké budoucnosti do digitálních aktiv investovat nechystá.

Apple obvykle sleduje nejnovější technologické trendy, pokud jde ale o kryptoměny, společnost si dává na čas.

Tim Cook vlastní kryptoměny

Na konferenci New York Times DealBook Online Summit Cook veřejně uvedl, že je “rozumné” vlastnit některá kryptoaktiva kvůli diverzifikaci:

“Myslím, že je rozumné vlastnit kryptoměny jako součást diverzifikovaného portfolia.”

Generální ředitel potvrdil, že osobně investuje do kryptoměn a již nějakou dobu je “zkoumá“. Nicméně upozornil, že jde pouze o jeho názor a nejedná se o žádné investiční poradenství.

Cook také odpověděl na dotaz hostitele Andrewa Sorkina, zda společnost zkoumá potenciální platby kryptoměnami prostřednictvím Apple Pay.

“Není to něco, co bychom měli okamžitě v plánu udělat,” zmínil.

Rovněž odmítl i myšlenky, že by Apple mohl přijmout bitcoin jako své primární rezervní aktivum.

Na druhou stranu Apple letos v květnu zveřejnil nabídku práce pro Business Development Managera, jenž má vést projekt alternativních platebních metod. Víme tedy, co nám přinese blízká budoucnost, ale kdo ví, jaká bude ta daleká.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání

Přidání kryptoměn do Apple Pay

Pro společnost Apple bylo již velkým krokem přidání možnosti platby v kryptoměnách v rámci Apple Pay. Tato cesta však funguje prostřednictvím kreditních karet třetích stran, jako je Coinbase Card nebo Binance Card, které nejprve převádí všechny kryptoměny na americké dolary. Tento způsob je tedy spíše řešením než integrací a není to úplně to stejné, jako umožnit uživatelům nakupovat věci prostřednictvím bitcoinů v Apple Pay.

Ačkoliv byl Cook ohledně tohoto tématu ostýchavý, i přes jeho negativní odpověď to vypadalo tak, že si nechává zadní vrátka.

“Jsou další věci, na které se rozhodně díváme.”

Závěr

Apple je v současnosti druhou největší společností za Microsoftem s odhadovanou tržní kapitalizací 2,4 bilionu dolarů. Adopce firmou takových rozměrů by jistě zajistila pozitivní podklad pro růst bitcoinu.

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.