Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Prodeje Apple v Číně klesají. V návaznosti na to vzrostla hodnota Xiaomi o 15 miliard dolarů!

Publikováno
Prodeje Apple v Číně klesají. V návaznosti na to vzrostla hodnota Xiaomi o 15 miliard dolarů!
Zdroj: depositphotos.com

Z poklesu prodejů společnosti Apple v Číně profitují místní výrobci telefonů se systémem Android, jako je Xiaomi, jehož tržní kapitalizace vzrostla o 15 miliard dolarů – tržní kapitalizace je ukazatel, který vyjadřuje celkovou hodnotu všech akcií společnosti na burze.

Akcie Xiaomi přitom vzrostly o více než 50 % díky uvedení nových chytrých telefonů na trh a expanzi do oblasti elektrických vozidel. Úspěch Xiaomi podtrhuje řada Xiaomi 12, která od svého uvedení na trh obdržela více než milion objednávek. To vedlo analytiky, včetně analytiků z JPMorgan Chase, k navýšení cílové ceny akcií Xiaomi. Tržní analytici obecně vidí velký potenciál Xiaomi v technologii chytrých telefonů a integraci AIoT.

Info

AIoT kombinuje umělou inteligenci (AI) a internet věcí (IoT), čímž umožňuje inteligentní a autonomní rozhodování v zařízeních připojených k internetu. Tato integrace rozšiřuje možnosti IoT zařízení prostřednictvím pokročilého zpracování dat a adaptabilních algoritmů.

Stabilizace čínského trhu a pozornost Wall Street

Stabilizace čínského trhu s chytrými telefony přitahuje pozornost Wall Street, přičemž firmy jako Morgan Stanley a Citigroup předpovídají místnímu trhu značné oživení. Místní značky získávají na popularitě, přičemž nejenom Xiaomi, ale i pokročilé funkce Huawei jsou výzvou pro zpomalující se prodeje iPhonů v regionu.

Nejnovější zařízení Xiaomi se mohou pochlubit špičkovými fotoaparáty a procesory a také systémem MIUI, který propojuje chytré telefony s různými zařízeními AIoT, čímž si udržuje náskok před konkurenčními Oppo a Vivo.

Bloomberg Intelligence poukazuje na to, že ačkoli Huawei může vést v podílu na trhu, technologická zdatnost a globální dosah udržují společnost Xiaomi konkurenceschopnou.

Navzdory tomu, že jsou akcie Xiaomi překoupené, předpovídají jim analytici další růst, podpořený silnými prodeji a pozitivním přijetím výsledků za třetí čtvrtletí.

Hospodářské výsledky Xiaomi přitom nejsou významné jen pro ni samotnou, ale také pro její dodavatele, jako jsou Will Semiconductor a OFILM Group, u nichž došlo rovněž k růstu cen akcií.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jan Masopust

Lze nakoupit akcie Xiaomi u brokera XTB? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Bohužel XTB v tuto chvíli akcie Xiaomi k obchodování nenabízí.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎