Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie společnosti Visa rostou díky dobrým výsledkům hospodaření – Nejzajímavější čísla a jejich vliv na současnou cenu akcie

Akcie společnosti Visa rostou díky dobrým výsledkům hospodaření - Nejzajímavější čísla a jejich vliv na současnou cenu akcie

Akcie společnosti Visa rostou díky dobrým výsledkům hospodaření - Nejzajímavější čísla a jejich vliv na současnou cenu akcie
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Visa vzrostly poté, co společnost vydávající platební karty vykázala lepší než očekávané hospodářské výsledky. Za lepší výsledky vděčí společnost návratu mezinárodního cestování. Společnost Visa vykázala ve druhém čtvrtletí roku 2022 zisk 1,79 dolaru na akcii, což překonalo odhady na úrovni 1,65 dolaru na akcii, při tržbách 7,189 miliardy dolarů, které předčily odhady na úrovni 6,833 miliardy dolarů.

Vývoj ceny akcií Visa za poslední 3 měsíce
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Visa za růst tržeb vděčí návratu k cestování

Jak to Visa dokázala? Samozřejmě díky přeshraničním transakcím. Objem přeshraničních transakcí vzrostl o 38 % celkově a o 47 % bez započtení transakcí v rámci Evropy. Podle očekávání tak výsledky podpořily právě silné přeshraniční transakce charakterizované vysokou marží.

To, že je cestování opět v kurzu, bylo zřejmé ze solidních zpráv o výsledcích hospodaření leteckých společností Delta Air Lines, United Airlines a také konkurenta společnosti Visa společnosti American Express, která při zveřejnění výsledků 22. dubna odhalila velký nárůst výdajů na cestování.

Trh byl s výsledky Visa spokojen. Akcie společnosti si v předobchodní fázi středečního obchodování připsaly 5,7 % na 212,50 dolaru zatímco futures na index Dow Jones Industrial Average posílily o 0,8 % a futures na index S&P 500 o 0,5 %.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo