Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Marathon Digital dosahují šestiletého maxima. Drží Bitcoin za 460 milionů dolarů!

Publikováno
Akcie Marathon Digital dosahují šestiletého maxima. Drží Bitcoin za 460 milionů dolarů!
Zdroj: blockchain.news

Americká krypto těžební společnost Marathon Digital Holdings drží více než 460 milionů dolarů v Bitcoinu pramenícího zejména z těžby a nákupů od loňského roku. V říjnu si začal podnik pronajímat letadla, aby zmírnil dopad globálních logistických problémů na svůj byznys a zajistil včasné dodávky nových těžebních přístrojů.

Marathon Digital Holdings

Akcie společnosti zaznamenaly v poslední době velký nárůst, kdy během posledních 40 dní zvýšily svou cenu o více jak 100 %. Těžební firma v květnu oznámila, že plánuje dosáhnout 70% uhlíkové neutrality, a to i navzdory plánům rozšíření, kdy chtějí nasadit více než 90 000 nedávno zakoupených strojů.

Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Marathon Digital Holdings / MARA
Načítání
Načítání
Načítání

Ačkoliv akcie MARA během posledního měsíce překonaly Bitcoin v procentuálním zhodnocení, je stále vidět, že se jistá korelace mezi těmito dvěma aktivy nachází.

Portfolio firmy

Těžařská firma uvedla, že od svého posledního prodeje v říjnu 2020 drží všechen bitcoin vygenerovaný jejími těžebními operacemi, což je asi zhruba 2 640 kusů. Kromě toho Marathon Digital koupila v lednu více než 4 812 bitcoinů při ceně aktiva nižší než 35 000 dolarů. V době zveřejnění je cena BTC 61 000 dolarů, což dává 7 453 BTC drženým těžařskou společností hodnotu zhruba 450 milionů dolarů.

Těžební stroje

Společnost nadále zrychluje své těžební operace navzdory globálním problémům dodavatelského řetězce. Rozhodla se tak činit pomocí pronajmutí letadel. Většina strojů je v současnosti využívána v závodě firmy v Montaně, zatímco 12 331 rigů čeká na nasazení v závodě Compute North v Texasu.

Do dnešního dne bylo od firmy Bitmain přijato přibližně 42 381 špičkových ASICů (profesionální těžební zařízení), z toho 12 331 dodaných do závodu Compute North a dalších 3 285 strojů se nachází na cestách. Stávající těžařská flotila se skládá z 27 280 aktivních strojů produkujících přibližně 2,96 EH/s. 

Poznámka

Bitmain Technologies Ltd. je soukromá společnost se sídlem v čínském Pekingu, která navrhuje čipy specifické pro těžbu bitcoinu.

Výkon přístrojů

Během října 2021 podnik vyprodukoval 417,7 bitcoinu, které si sám vytěžil. Celková hashovací síla společnosti MaraPool dosáhla v říjnu 3,0 EH/s. K 1. listopadu 2021 vyprodukovala těžařská flotila Marathonu během roku 2021 přibližně 2 516 jednotek. Největší produkci zaznamenala firma v srpnu, kdy dosahovala čísla téměř 470 BTC za měsíc. Jednotlivý výkon v měsících roku 2021 si můžete prohlédnout na grafu níže. 

Zdroj: finance.yahoo.com
Akcie Marathon Digital dosahují šestiletého maxima a drží Bitcoin za 460 milionů dolarů
Produkce bitcoinu

Zvyšující se produkce

Marathon Digital očekává, že flotila 133 000 těžebních přístrojů bude do roku 2023 produkovat hashrate zhruba 13,3 EH/s. Společnost to odůvodnila budoucími dodávkami jejich dříve zakoupených ASICů, které v nadcházejících měsících zrychlí. Nadále očekávají, že produkce bitcoinu bude při škálování konzistentnější. 

Zdroj: finance.yahoo.com
Akcie Marathon Digital dosahují šestiletého maxima a drží Bitcoin za 460 milionů dolarů
Predikovaný růst výkonu

Naopak ve špatném slova smyslu byla v předchozích měsících produkce aktiva ovlivněna výpadky souvisejícími s údržbou v elektrárně v Hardinu ve státě Montana.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.