Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » 7 nejpodceňovanějších akcií, které nám ale rozhodně mají co ukázat!

7 nejpodceňovanějších akcií, které nám ale rozhodně mají co ukázat!

7 nejpodceňovanějších akcií, které nám ale rozhodně mají co ukázat!
Zdroj: depositphotos.com

Začátek letošního roku byl v mnoha ohledech turbulentní a ve víru nových událostí, které se od oslav nového roku udály, vznikly na finančních trzích zajímavé investiční příležitosti.

Hlavními faktory, které v současné době formují cenu mnoha akcií jsou rostoucí inflace, válka na Ukrajině a rostoucí cena komodit. Tyto faktory ovlivňují akcie napříč mnoha tržními segmenty. Proto si v tomto článku představíme akciové společnosti z různých odvětví, jejichž akcie mají snad už novoroční pokles za sebou a které by mohly v letošním roce ještě překvapit.

1) Uber Technologies

Akcie Uber na cenovém grafy vytvořily zajímavou svíčku, zvanou Pin Bar, která se v rámci technické analýzy využívá jako obratová formace. Pomocí této svíčky akcie reagovaly na supportní zónu na ceně 28 USD. Pokud bude nákupní reakce pokrčovat a trh se dostane nad 40 USD, je pravděpodobný i další růst. Uber vykázal meziroční nárůst zisků o 56,7 % a analytici očekávají růst tržeb v roce 2022 na 27,1 miliardy USD, což je poměrně značný skok, ze současných 17,46 miliardy USD. Společnost poskytuje služby nezávislým dopravcům a provozuje aplikace pro vyhledávání spolujízdy.

Měsíční akciový graf společnosti Uber Technologies
Měsíční akciový graf společnosti Uber Technologies
Zdroj: tradingview.com

2) DuPont

Akcie DuPont se obchodují v dlouhodobém postranním trendu mezi supportní a rezistentní zónou, která při iniciativním pohybu jakýmkoliv směrem, pravděpodobně nebudou již plnit svojí tržní funkci. Tato společnost vykázala meziroční růst tržeb 16,15 %. Současné tržby a tržby budoucí, se shodují a pohybují se okolo 17 miliard USD. Společnost se působí v segmentu elektroniky, mobility a materiálů. Svým zákazníkům poskytuje technologické inovace.

Měsíční akciový graf společnosti DuPont
Měsíční akciový graf společnosti DuPont
Zdroj: tradingview.com

3) Charles Schwab

Akcie Charles Schwab mají za sebou dvouletý růst, který v letošním roce vyústil v poměrně volatilní konsolidaci na High. Prozatím netestovaná nejbližší supportní zóna se nachází na ceně 68 USD za akcii. Společnost vykázala růst tržeb o 58,41 %. Predikce příjmů společnosti počítají s nárůstem o 2 miliardy do konce roku 2022. Společnost je diversifikovaná a pomocí svých dceřiných společností poskytuje klientům služby správy majetku, zprostředkování cenných papírů, bankovnictví a finanční poradenství.

Měsíční akciový graf společnosti Charles Schwab
Měsíční akciový graf společnosti Charles Schwab
Zdroj: tradingview.com

4) Oshkosh

Akcie Oshkosh se obchodují v klesajícím trendu, který v současné době provádí již druhý test supportní zóny. Vzhledem tomu, že podpůrná schopnost je již druhým testem značně snížena, lze očekávat pokles na další support, na cena 85 USD, který je v konfluenci s 78,6 % Fibonacciho retracementu. Meziroční nárůst tržeb je u této společnosti 18 % a současné výsledky i budoucí predikce tržeb jsou ustálené okolo 8 miliard USD. Oshkosh se specializuje na výrobu speciálních vozidel a karosérií, jako jsou například pracovní plošiny nebo dálkové manipulátory.

Měsíční akciový graf společnosti Oshkosh
Měsíční akciový graf společnosti Oshkosh
Zdroj: tradingview.com

5) Bank of America

Růst akcií Bank of America se prozatím zastavil a z technického pohledu nepřináší moc dobré zprávy. Trh totiž již v minulosti testoval nejbližší supportní zónu na ceně 36 USD s tím, že další nejbližší support se nachází až na ceně 26 USD, kde je rovněž i nejvyšší Volume oblast. Vývoj tržeb je konstantní a pohybuje se okolo 94 miliard USD s aktuálním meziročním růstem 26,28 %. Tato společnost poskytuje bankovní služby pro malé, střední i velké společnosti a nabízí i finanční služby pro korporátní a vládní instituce.

Měsíční akciový graf společnosti Bank of America
Měsíční akciový graf společnosti Bank of America
Zdroj: tradingview.com

6) Target

Akcie Target předvedly silnou nákupní reakci na supportní zónu. Ovšem v současné době vykazují známky pokračujícího klesajícího trendu. Velmi zajímavou cenovou zónu tvoří kombinace silného Volume a dlouhodobých High a ceně 130 USD. Společnost Target vykázala meziroční nárůst tržeb 13,3 %. Odhad současných a budoucích tržeb zůstává nezměněn a pohybuje se okolo 109 miliard USD. Target je maloobchodní společnost se smíšeným zbožím, která působí především v USA.

Měsíční akciový graf společnosti Target
Měsíční akciový graf společnosti Target
Zdroj: tradingview.com

7) Dollar General

Akcie Dollar General se obchodují v rostoucím trendovém kanálu. Co se týče dlouhodobé stability tržeb, jedná se o nejkonzistentnější společnost v tomto článku. Meziroční růst se pohybuje okolo 1,4 %, což představuje predikovanou částku pro 34,2 miliardy USD pro rok 2022. Dollar General je diskontní společnost, která napříč USA prodává produkty spotřebního sortimentu.

Měsíční akciový graf společnosti Dollar General
Měsíční akciový graf společnosti Dollar General
Zdroj: tradingview.com

Závěr

V tomto článku jsme se zaměřili na technickou a fundamentální analýzu akciových společností, napříč širokým spektrem podnikání. Všechny uvedené společnosti vykazují dlouhodobý nárůst tržeb a jejich akcie se v současné době nacházejí na zajímavých cenových úrovních. V případě jakýchkoliv investičních aktivitách je ovšem důležité počítat s diverzifikací portfolia, čímž se omezí celkové riziko, které je v dnešní době poměrně vysoké, kvůli nepředvídaným celosvětovým událostem.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo