Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » 4 velmi lákavé akcie po silném pádu – Čeká je v roce 2022 návrat na výslunní?

4 velmi lákavé akcie po silném pádu - Čeká je v roce 2022 návrat na výslunní?

4 velmi lákavé akcie po silném pádu - Čeká je v roce 2022 návrat na výslunní?
Zdroj: depositphotos.com

Akciový propad veřejně obchodovaných společností se může udát z mnoha důvodů. Může se například jednat o reakci investorů na problémy v managementu, snížení tržeb, omezení dodavatelských řetězců a snížení výroby, až po globální přírodní nebo geopolitická rizika i přirozenou tržní korekci.

Společnosti, které si v tomto článku představíme, byly ovlivněny mnohými z výše uvedených rizik a nás bude zajímat, zda se ještě jedná o investiční příležitosti, nebo zda by bylo lepší se jim obloukem vyhnout.

1) Fiverr International

Tato softwarová společnost nabízí svým klientům možnost programového řešení napříč širokým spektrem činností. V jejich digitálním tržišti lze pořídit software pro práci s grafikou, marketingem, psaním a překladem, nebo například zpracování hudby a mnoho dalšího. Tato společnost za poslední rok odepsala téměř 83 % hodnoty svých akcií.

Ovšem i při tomto poklesu akcií Fiveree vykázala meziroční nárůst tržeb 57 % s tím, že se očekává růst ze současných 297,7 milionů USD na 378 milionu USD v roce 2022. Akcie společnosti se stále obchodují v klesajícím trendu, ovšem svíčky svými prodlouženými knoty naznačují, že by tento negativní sentiment mohl být vyčerpán. Ovšem ani přes tuto malou vlaštovku akcie společnosti Fiverr International nenaznačují žádné růstové tendence.

Měsíční akciový graf společnosti Fiverr International
Měsíční akciový graf společnosti Fiverr International
Zdroj: tradingview.com

2) PayPal

Akcie PayPal působící v segmentu bezkontaktních plateb, se obchodují v zóně vysokého Volume, která zároveň v trhu funguje jako supportní zóna. Zároveň se jedná již o druhý test, který následoval po pádu červené svíčky do této cenové oblasti, jež je v současné době završován technickou formací Pin Bar na měsíčním grafu. Společnost PayPal vykázala meziroční nárůst tržeb 18,3 %.

Pro rok 2022 je díky opětovnému nastartování většiny ekonomik světa predikován růst segmentu platebních technologií o 14 %, což lze poznat i na predikcích tržeb PayPal pro rok 2022, které se mají pohybovat okolo 29,4 miliardy USD. Výhodou společnosti PayPal je, že její akcie jsou z 77,8 % v držení korporátních investorů. Pokud měsíční svíčka uzavře jako platný Pin Bar, může se jednat o velmi zajímavý nákupní signál.

Měsíční akciový graf společnosti PayPal
Měsíční akciový graf společnosti PayPal
Zdroj: tradingview.com

3) DocuSign

Ani meziroční růst tržeb o 45 % nezabránil akciím DocuSign v 78% výprodeji. Paradoxně tato společnost doplatila na ukončení celosvětové pandemie, protože její digitální řešení podpisů nahradil opět klasický fyzický akt. Tato ztráta fundamentu byla nejspíše tím hlavním důvodem, proč investoři tuto společnost vyřadili ze svých portfolií. V současné době se akcie DocuSign obchodují na supportní zóně, na kterou reagovaly poměrně silnou nákupní aktivitou. Predikce vývoje tržeb jsou sice pozitivní a je očekáván nárůst o cca 300 milionů USD, nicméně z technického pohledu prozatím nic nenaznačuje, že by se klesající sentiment této společnosti měl obrátit.

Měsíční akciový graf společnosti DocuSign
Měsíční akciový graf společnosti DocuSign
Zdroj: tradingview.com

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

4) Zoom Video

Především v českém managementu je velmi oblíbená aplikace Zoom, která je vhodná například pro videokonference. Tato společnost opět doplatila na návrat lidí ke společenskému životu, o který byli během uplynulých dvou let připraveni. Akcie Zoom Video odepsaly již 84 % své původní hodnoty.

V současné době meziroční nárůst tržeb 54,6 % bude pouze vzpomínkou na dva rok žní. Možná překvapivě je výhled budoucích tržeb společnosti pozitivní, a dle analytiků by se měli tržby Zoom Video do roku 2024 vyhoupnout ze současných 2,6 miliardy USD na 5,2 miliardy USD. Zde je otázkou, zda se jedná o objektivní predikce, a z jakých historických dat tyto předpovědi vycházejí. Tato společnost je z 53 % vlastněna institucionálními investory, nicméně z technického pohledu prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by se akcie této společnosti měly vydat směrem vzhůru.

Měsíční akciový graf společnosti Zoom Video
Měsíční akciový graf společnosti Zoom Video
Zdroj: tradingview.com

Závěr

V tomto článku jsme si představili společnosti, které paradoxně doplatily na konec pandemie. Návrat k "normálnímu" životu obecně softwarovým společnostem příliš neprospěl a technologická řešení, se kterými sklízely úspěch během dvou let v "karanténě", nyní upadají v zapomnění. Při predikcích akciového vývoje tyto společnosti postrádají fundament, který by jim pomohl alespoň k ustálení ceny, když už ne k růstu. Z technického pohledu se výše uvedené společnosti nacházejí na posledních supportních zónách a je otázkou, kde a zda bude jejich propad ukončen.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo