Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 5 velmi kvalitních podhodnocených akcií, do kterých nyní můžete investovat se zajímavou slevou!

5 velmi kvalitních podhodnocených akcií, do kterých nyní můžete investovat se zajímavou slevou!

5 velmi kvalitních podhodnocených akcií, do kterých nyní můžete investovat se zajímavou slevou!
Zdroj: u-traders.com

První dva měsíce roku 2022 byly nevýrazné a trhy se potýkaly s mnoha protivětry. Již došlo k záchvatům panických výprodejů na technologických akciích a některé volatilní tituly zaznamenaly významnou korekci. I díky tomu se však najde několik podhodnocených akcií obchodovaných na velmi atraktivních úrovních.

Osvědčenou strategií, jak na trzích vydělat, přitom je nakupování v době paniky a prodej v době euforie. Současný stav na trhu se tak jeví jako zajímavá příležitost k tomu, abyste budovali výraznější pozice v některých akciových titulech.

Vzhledem k vyhlídkám na několikanásobné zvýšení úrokových sazeb v roce 2022, budou americké trhy pravděpodobně i nadále čelit protivětru. Eskalace geopolitického napětí a jeho dopad na globální ekonomiku se teprve projeví. Korekce ze začátku roku pravděpodobně zmírnila obavy z výrazně nadhodnoceného amerického akciového trhu, další propad však nelze vyloučit. Následující podhodnocené akcie však pravděpodobně už dosáhly svého dna a pokud se trh opět vrátí na vzestupnou trajektorii mohou i v krátkodobém horizontu přinést poměrně zajímavé výnosy.

1. AT&T

Vývoj ceny akcií AT&T za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Vzhledem k blížícímu se rozdělení se akcie AT&T zdají být na současné úrovni okolo 23,87 dolaru značně podhodnocené. Akcie se obchodují s forward P/E ratiem na úrovni 7,42 a další pokles je ze současných úrovní velmi nepravděpodobný.

Důležité je poznamenat, že i když se akcie vyvíjejí směrem dolů, vývoj podnikání je povzbudivý. Za rok 2021 společnost vykázala čistý přírůstek předplacených telefonních karet ve výši 3,2 milionu. Společnost také v daném období přidala více než milion předplatitelů optických internetových služeb – díky zrychlujícímu se zavádění 5G má AT&T v nadcházejících letech předpoklady těžit z této skutečnosti. V segmentu digitálních médií (která budou od AT&T oddělena) společnost vykázala celosvětový nárůst počtu předplatitelů služeb HBO Max a HBO Global o 13 milionů. Na konci roku 2021 tak celkový počet předplatitelů nabobtnal na 73,8 milionu. Za zmínku také stojí, že za rok 2021 AT&T vykázala volný peněžní tok ve výši 26,8 miliardy dolarů.

Společnost AT&T rovněž uvedla, že po spin-offu sníží dividendy. Tento faktor je však v akciích již diskontován. Pokud bude hlavní mobilní byznys nadále růst, bude mít společnost v příštích letech možnost dividendy zvýšit. Celkově se zdá, že je propad akcií AT&T za poslední rok přehnaný.

2. British American Tobacco

Vývoj ceny akcií British American Tobacco za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
GBP
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

British American Tobacco je další jméno, které stojí za zvážení mezi podhodnocenými akciemi. Při forwardovém P/E 9,28 se zdá, že akcie jsou připraveny na růst. Za zmínku také stojí, že akcie British American Tobacco nabízí atraktivní dividendový výnos ve výši 7,11 %. Na začátku prosince 2021 se tato dividendová akcie obchodovala za 33,60 dolarů. Nyní je o 25 % výše, a to na úrovni 41,43 dolaru, ale nedávná volatilita na trhu vyvolala určitou korekci jejich ceny.

Jedním z důvodů pozitivní dynamiky akcií je růst podnikání napříč segmenty. Společnost se nachází ve fázi transformace, kdy se stále více zaměřuje na nehořlavé výrobky. V segmentu nehořlavých výrobků již společnost dosáhla tržeb ve výši 2,68 miliardy dolarů a tvrdí, že má více než 18 milionů jejich spotřebitelů.

Současně tržby v segmentu hořlavých výrobků rostly v posledních třech letech 3% tempem. Hlavní segment podnikání tedy nadále roste stabilně. To pomohlo zajistit peněžní toky pro investice do podnikání v oblasti nehořlavých produktů. Akcie British American Tobacco proto stojí i na současných úrovních za zvážení. Vzhledem k tomu, že vývoj podnikání zůstává pozitivní, akcie se pravděpodobně budou vyvíjet směrem vzhůru.

3. Pfizer

Vývoj ceny akcií Pfizer za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Akcie Pfizer za posledních 12 měsíců vzrostly o 41 %, stále se však obchodují s forwardovým P/E ve výši 8,82. S dividendovým výnosem ve výši 3,29 % patří akcie Pfizer mezi nejlepší podhodnocené akcie, které stojí za zvážení. Růst akcií přišel ruku v ruce se silným růstem tržeb a zisku díky prodejům vakcíny proti covid-19. Za rok 2021 společnost Pfizer vykázala tržby ve výši 81,3 miliardy dolarů – v meziročním srovnání činil růst tržeb 92 %. I pro letošní rok si společnost stanovila ambiciózní cíl – tržby ve výši 100 miliard dolarů. To by znamenalo téměř 20% meziroční růst. Zároveň se pravděpodobně zvýší peněžní toky společnosti.

Je pravděpodobné, že příjmy z vakcín budou od roku 2023 klesat, Pfizer má však široký zásobník klinických studií, což pravděpodobně zajistí, že dlouhodobý růst akcií zůstane zdravý.

Společnost byla v posledních několika čtvrtletích také v akvizičním módu, což rovněž pomůže posílit její vývojovou řadu. V loňském roce Pfizer investoval do akvizic, výzkumu a vývoje 10,5 miliardy dolarů a vzhledem k finanční stabilitě společnosti se budou investice nadále zvyšovat. Dále se tak bude zvyšovat viditelnost produktového portfolia společnosti, což jsou faktory činící akcie Pfizer atraktivní pro investora hledajícího hodnotu.

4. Rio Tinto

Vývoj ceny akcií Rio Tinto za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
GBP
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Akcie Rio Tinto jsou další cenné papíry, které se obchodují s forwardovým P/E výrazně pod hodnotou 10. Akcie s 8,4% dividendovým výnosem se jeví jako atraktivní investice při současné ceně okolo 82 dolarů. Vzhledem k inflaci cen komodit má Rio Tinto výhodu, protože volný peněžní tok společnosti přirozeně roste. Za rok 2021 společnost vykázala EBITDA ve výši 38 miliard dolarů a volný peněžní tok 18 miliard dolarů, což však není jediný důvod k býčímu postoji vůči tomuto podniku.

Společnost je diverzifikovaná a zaměřuje se na mnoho komodit, mezi které patří železná ruda, hliník a měď, přičemž to jsou americký zákon o infrastruktuře, investice do zelené energie a rostoucí rozšíření elektromobilů, které vyvolávají poptávku po těchto komoditách. Střednědobý až dlouhodobý vývoj cen těchto komodit proto bude pravděpodobně příznivý. To dává společnosti Rio Tinto předpoklady k trvalému růstu peněžních toků.

Za zmínku také stojí, že v roce 2021 společnost vykázala čistou hotovostní pozici ve výši 1,6 miliardy dolarů. Rozvaha v tomto stavu umožní společnosti provádět agresivní investice, takže není divu, že v letošním roce Rio Tinto očekává kapitálové výdaje ve výši 8 miliard dolarů. V příštích dvou letech se předpokládá další zvýšení investic na roční rozsah 9 až 10 miliard dolarů.

5. Lockheed Martin

Vývoj ceny akcií Lockheed Martin za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Současná eskalace geopolitického napětí zvýšila výhled pro akcie ze zbrojařského průmyslu, přičemž investoři se ve velkém upnuli na společnost Lockheed Martin. Od počátku roku 2022 akcie Lockheed Martin vykázaly trend růstu o 29 %. I po nedávném zvýšení ceny se však akcie stále obchodují s atraktivním forwardovým P/E ve výši 16,4. Za zmínku také stojí, že akcie společnosti nabízí investorům dividendu ve výši 11,2 dolaru, což znamená roční dividendový výnos ve výši 2,44 %.

Z hlediska růstu podniku je důležité, že Německo nedávno oznámilo, že zvýší své výdaje na obranu. Jejich cílová hodnota se pohybuje nad 2 % HDP. Je velmi pravděpodobné, že v následujících čtvrtletích zvýší výdaje na obranu i další spojenci USA v NATO. Společnost Lockheed Martin se přitom zaměřuje na zakázky ze zemí mimo Spojené státy.

Za zmínku stojí také to, že společnost vykázala ve 4. čtvrtletí 2021 objem nevyřízených objednávek ve výši 135 miliard dolarů, budoucí příjmy společnosti tak zůstávají saturované. Pro letošní a příští rok společnost očekává volný peněžní tok ve výši 12,1 miliardy dolarů, což poskytuje dostatečný prostor pro dividendy a agresivní zpětný odkup akcií. Celkově akcie Lockheed Martin zvyšují svou cenu díky pozitivnímu trendu ve svém odvětví a současný růst se pravděpodobně promění v ještě výraznější růst ceny.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo