Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 REITů s extrémně vysokými dividendovými výnosy a potenciálem k růstu!

Chcete si vybudovat pasivní příjem s vysokými dividendami? Těchto 5 REITů nabízí extrémní výnosy a růstový potenciál. Přečtěte si více!

5 REITů s extrémně vysokými dividendovými výnosy a potenciálem k růstu!
Zdroj: milionacres.com

Dlouhodobí investoři si potrpí na dividendové akcie, se kterými snadněji dosáhnou na vysněný pasivní příjem. Pokud navíc mají šťastnou ruku a dostatek zkušeností, investují nejen do akcií s vysokými dividendami, ale i potenciálem růstu.

Ve výsledku tak nejenže pravidelně inkasují dividendy, ale mohou počítat také s celkovým zhodnocením jejich investice. Obecně nejsou dividendové akcie považovány za vysoce rizikové, ale i přesto nemusí být jejich výběr jednoduchý.

Někteří volí raději dividendové aristokraty, jiní sází na takzvané REITy, s nimiž mohou nepřímo investovat do trhu s nemovitostmi. Právě s nimi často dosáhnete na zajímavé dividendové výnosy a dlouhodobý růst ceny akcií.

Níže jsme pro vás vybrali hned 5 REITů s extrémně vysokými dividendovými výnosy.

1. Annaly Capital Management

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NLY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

První místo na našem seznamu si zabrala společnost Annaly Capital Management. Svým investorům nabízí roční dividendový výnos 13,71 %. Jedná se o hypoteční REIT, jenž má dobře diverzifikované portfolio hypoték a korporátních půjček.

V současnosti spravuje investice v rezidenčních hypotečních úvěrech, závazcích korporací, cenných papírech zabezpečených hypotékami a široké škále dalších komerčních nemovitostí.

2. Hercules Capital

Načítání
Načítání
Kupte si akcie HTGC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

REIT Hercules Capital se na Wall Street těší velké oblibě. V současnosti svým investorům nabízí roční dividendový výnos ve výši 9,37 %. Jedná se přitom o jednoho z největších poskytovatelů půjček v nebankovním sektoru.

Specializuje se na společnosti podporované rizikovým kapitálem, a to bez ohledu na fázi vývoje, ve které se právě nachází.

Společnost působí v široké škále odvětví od zdravotnictví přes udržitelnost až po obnovitelné technologie. Tento REIT navíc působí na trhu již dvacet let.

Od svého založení se mu podařilo investovat 18 miliard dolarů do více než 640 společností.

3. Mach Natural Resources

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MNR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Firma Mach Natural Resources vstoupila na trh skrze IPO teprve v minulém roce. V současnosti se obchoduje pod počáteční cenou, ale za to nabízí 14% až 16% roční dividendový výnos. Oproti jiným REITům se zaměřuje zejména na těžbu ropy a zemního plynu.

Nejvíce aktiv vlastní v regionu Anadarko Basin na západě Oklahomy, jižním Kansasu a v Texasu. Aktuálně cílí na to, aby se stala největším hráčem v regionu.

4. Oaktree Specialty Lending

Načítání
Načítání
Kupte si akcie OCSL Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Oaktree Specialty Lending se specializuje na rozvoj podnikání ve středním segmentu trhu, expanze skrze akvizice či výkup managementu v malých a středních společnostech.

Zároveň se snaží své portfolio co nejvíce diverzifikovat, přičemž investuje do různých odvětví.

Patří k nim mimo jiné vzdělávání, maloobchod, zdravotnictví, výroba, restauratérství, IT služby, biotechnologie či strojírenství. Tento REIT investuje do společností s tržní hodnotou mezi 20 miliony a 150 miliony dolarů a EBITDA mezi 3 miliony a 50 miliony dolarů.

V současnosti nabízí 11,26% dividendový výnos.

5. Vitesse Energy

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Vitesse Energy Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vitesse Energy se zaměřuje na nemovitosti spojené s ropným a plynárenským průmyslem. Jejím cílem je nejen jejich vlastnictví a akvizice, ale i rozvoj, správa a další využití. V současnosti vlastní nemovitosti v Severní Dakotě, Montaně, Coloradu a Wyomingu.

Podle všeho by se jí mělo dařit i v budoucnu, jelikož podle zprávy za poslední čtvrtletí získala povolení k započetí další 389 podílů na ropných vrtech, které odpovídají 10 celým vrtům. Aktuálně nabízí investorům 9,93% roční dividendový výnos.

Slovo závěrem

Zmíněné REITy nabízí nejen vysoké dividendové výnosy, ale také disponují pevným postavením na trhu a velkým potenciálem k růstu.

Důvodem je především vysoká míra diverzifikace jejich portfolií, díky čemuž se nemusí obávat ani větších výkyvů na trhu.

Oproti jiným společnostem nabízí REIT další výhodu v podobě vyplácení většiny zisků (obvykle 90 a více %) svým akcionářům.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Peter Smrek

Pro boha, z uvedených je REIT pouze Annaly, i to nikoliv běžný REIT ale takzvaný mortage REIT.
Hercules a Oaktree jsou BDC, Mach i Vitesse jsou klasifikováni jako težaři, navíc MNR je LP, tedy limited partners forma, kde se nejedná o běžné dividendy ale distribuci jinak daněnou.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.