Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete pasivní příjem 4 000 Kč měsíčně? Investujte do těchto 3 dividendových akcií!

Maximalizujte svůj pasivní příjem z dividendových akcií – přečtěte si, které 3 akcie zařadit do portfolia, abyste dosáhli výnosu až 7,73 %!

Publikováno
Chcete pasivní příjem 4 000 Kč měsíčně? Investujte do těchto 3 dividendových akcií!
Zdroj: Shutterstock.com

Investoři, kteří se snaží vybudovat na Wall Street bohatství, tak činí prostřednictvím různých strategií. Jedním z obzvlášť úspěšných způsobů jsou investice do dividendových akcií.

Účinnost této strategie dokazuje obsáhlý report společnosti Hartford Funds, která zkoumala výkonnost akcií vyplácejících dividendy ve srovnání s akciemi, které dividendy nevyplácí, a to v průběhu padesáti let.

Podle zprávy společnosti Hartford Funds zaznamenaly akcie vyplácející dividendy v letech 1973 až 2022 působivý roční výnos ve výši 9,18 %. Naproti tomu akcie nevyplácející dividendy dosáhly ve stejném časovém období výnosu pouze 3,95 %.

Tento významný rozdíl ukazuje, že trpěliví investoři, kteří se zaměřují na aktiva generující příjem, mají oproti těm ostatním potenciální výhodu.

Klíčem je vybírat prověřené akcie

Při honbě za dividendami je pro investory ideální dosahovat výnosů, které překonávají trh, při zachování nízkého rizika. Studie však ukazují, že s rostoucími výnosy roste samozřejmě i související riziko.

Pro určení těch nejslibnějších příležitostí je tedy rozhodující zejména pečlivý výběr. Dobrou zprávou je, že dobře prověřené akcie s vysokým výnosem mohou investorům skutečně slušně vydělat.

S rostoucími výnosy roste i riziko. Proto je důležité pečlivě vybírat ověřené akcie.

Investice ve výši 640 000 Kč přinese pasivní příjem 4 000 Kč měsíčně

Těm, kteří si chtějí v roce 2024 zajistit zajímavý příjem z dividend, by investice ve výši 640 000 Kč mohla vynést na dividendách 48 000 Kč ročně – tedy 4 000 Kč měsíčně. Jak je to možné? Investovanou částku je třeba rozdělit rovným dílem mezi tři konkrétní akcie s velmi vysokým výnosem – v průměru 7,51 %.

Jaké akcie s vysokým výnosem jsou k tomuto způsobu investování vhodné a lze je považovat za bezpečnou volbu?

Enterprise Products Partners – výnos 7,68 %

První z těchto akcií je Enterprise Products Partners, která se může pochlubit skutečně mimořádným dividendovým výnosem – 7,68 %. Jedná se o středně velkou energetickou společnost, která se zabývá přepravou a skladováním produktů z ropy a zemního plynu.

Díky dlouhodobým smlouvám s pevnými poplatky jsou peněžní toky společnosti předvídatelné, což jí umožňuje provádět strategické akvizice a investice, zejména do rozšiřování infrastruktury pro těžbu zkapalněného zemního plynu.

Do karet Enterprise Products Partners hraje i omezená nabídka ropy a vyšší ceny, které můžou vést k uzavírání lukrativnějších smluv.

Poznámka

Společnost Enterprise Products Partners je právní formou “limited partnership”, což znamená, že její dividendy podléhají speciální formě danění, která celkem činí pro non-US rezidenty 47 %. 

Vývoj cen akcií Enterprise Products Partners za 5 let

Načítání
Načítání
Kupte si akcie EPD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

LTC Properties – výnos 7,11 %

Druhou “bezpečnou” akcií s vysokým výnosem je LTC Properties, která nabízí 7,11 %. Tento realitní investiční fond (REIT) se zaměřuje na bydlení pro seniory a zdravotnická zařízení, přičemž dividendu vyplácí každý měsíc.

LTC Properties se podařilo překonat problémy v období pandemie, a to prostřednictvím restrukturalizace nájemních smluv a také tím, že si zajistila stabilní provozní prostředky (FFO).

Diverzifikované portfolio a stárnoucí americká populace jsou faktory, které přispívají k silné pozici společnosti a potenciálu pro tvorbu cen nájemného v příštích letech.

Vývoj cen akcií LTC Properties za 5 let

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LTC Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Innovative Industrial Properties – výnos 7,73 %

Trojici důvěryhodných akcií s vysokým výnosem uzavírá Innovative Industrial Properties, která nabízí výnos 7,73 %. Jedná se o REIT zaměřený na oblast konopí, jehož čtvrtletně vyplácená dividenda zaznamenala od zavedení v roce 2017 nárůst o 1 113 %.

Díky efektivnímu řízení se společnosti daří držet míru inkasovaného nájemného na vysoké úrovni, zatímco její program zpětného prodeje aktiv poskytuje nezbytný kapitál provozovatelům z více států. Zároveň si zajišťuje dlouhodobé nájemce.

Za zmínku stojí i to, že Inovative Industrial Properties hraje do karet skutečnost, že je konopí v USA na federální úrovni nelegální. To totiž omezuje tradiční bankovní možnosti pro konopné společnosti a vytváří příležitosti pro obchodní model společnosti IIP jakožto REITu.

Vývoj cen akcií Innovative Industrial Properties za 5 let

Načítání
Načítání
Kupte si akcie IIPR Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Tyto tři akcie představují pro investory strategickou příležitost, jak využít sílu dividend. Při správném výběru mohou být dividendy s vysokým výnosem silnou součástí strategie budování bohatství, která nabízí jak růst, tak i příjem v průběhu času.

Investoři by však jako vždy měli investici nejprve pečlivě analyzovat a zvážit všechna rizika spojená s investováním do dividendových titulů s vysokým výnosem.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
8
5

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎