Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 podhodnocené REIT akcie, které můžete zařadit do svého portfolia

Publikováno
3 podhodnocené REIT akcie, které můžete zařadit do svého portfolia
Zdroj: reminetwork.com

V minulém roce uštědřila koronavirová pandemie finančním trhům silnou ránu a realitní investiční fondy (REIT) nebyly výjimkou. Kvůli této situaci došlo k nižšímu ocenění nemovitostí a k oslabení schopnosti nájemců platit nájemné.

Díky tomu zažil index S&P REIT propad o 11 %. To je oproti indexu S&P 500, který vzrostl o 16 %, špatný výsledek.

Časy se však mění a v roce 2021, kdy dochází k oživení ekonomiky, roste poptávka po nájmu stejně jako hodnota nemovitostí. Index S&P REIT vykazoval ke konci dubna zhodnocení kolem 16 %, čímž překonává širší akciový trh. Cesta k opětovnému růstu samozřejmě záleží na tom, v jaké oblasti realit se pohybujeme. Pro společnosti, které investují do kancelářských budov, bude zotavení náročnější. Naopak společnosti, které se zaměřují na moderní nemovitostní sektory, se zotaví rychleji a nyní představují skvělou investiční příležitost.

Pojďme si představit 3 podhodnocené REIT akcie, které v sobě skrývají velký potenciál pro zhodnocení kapitálu i pasivní příjem v podobě dividend.

1. American Tower Corporation

american-tower-corporate-logoTato společnost má dominantní postavení na trhu komunikační infrastruktury a usiluje o celosvětovou 5G síť. Společnost vlastní a pronajímá bezdrátové komunikační věže, které používá nejen pro antény, ale i pro televizní a rozhlasové vysílání. Právě věže této společnosti sehrály klíčovou roli na začátku koronavirové pandemie, protože zajišťovaly přenos dat a vysokorychlostního internetu pro lidi, kteří ze dne na den začali pracovat z domova.

Typickými nájemci American Tower jsou firmy poskytující telekomunikační a mediální služby. Společnost neustále usiluje o co nejlepší ziskovost a má k tomu mnoho příležitostí. Aby rozšířila svoji působnost, zaměřuje se na získávání aktiv v zámoří.

Kromě potenciálního hodnotového růstu, nabízí svým investorům i 2% dividendu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMT Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Digital Realty Trust

akcie-digital-realty-trust-logoSpolečnost Digital Realty Trust se zabývá vývojem datových center pro širokou škálu podniků. Vlastní nemovitosti, které jsou plné nejnovějších počítačů a hardwarových i softwarových řešení. Díky tomu mohou nájemci využívat služeb, které jsou v současné době jedny z nejrychleji se rozvíjejících, jako je cloud computing a peeringové služby.

Společnost má velmi silou pozici ve svém oboru. Aktuálně se skrývá růstový potenciál ve vstupu na evropský trh. V současné době probíhá akvizice holandské společnosti Interxion, díky které posílí svůj vliv v Evropě. Svým investorům nabízí dividendový výnos 3,1 %, který je stabilní už několik let.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DLR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. American Campus Communities

American Campus Communities

Akcie American Campus je v porovnání s předchozími REITy kapitálově menší, ale to neznamená, že není růstově zajímavý (více o tržní kapitalizaci). Vlastní více než 200 nemovitostí, které nabízejí alternativu k tradičnímu ubytování pro vysokoškolské studenty. Přestože se na počátku pandemie snížil objem inkasovaného nájemného, v současné době je trh s bydlením pro vysokoškoláky opět na vzestupu. Na letní semestr 2021 si společnost zajistila kolem 3 600 nájemců, což je o 50 % více než loni.

Jelikož studenti přecházejí z distančního vzdělávání zpět na denní, lze předpokládat, že poptávka po kvalitním bydlení bude i nadále stoupat.

Přestože se cena za akcii společnosti od březnového propadu v roce 2020 zdvojnásobila, stále patří mezi podhodnocené tituly. Velmi lákavý je i dividendový výnos 4,1 %.

Závěr

Pokud Vás láká investice do nemovitostí, tak právě REIT je velmi zajímavou alternativou k tradičnímu způsobu. Přestože většina investorů považuje investici do nemovitostí za bezpečný přístav pro své peníze, je vidět, že i na tomto trhu se vyskytují rizika i příležitosti. Vše je do značné míry závislé na odvětví, na které se společnosti s investičními nemovitostmi zaměřují. Nezapomínejte však, že stejně jako u jiných akciových titulů je pro investora důležitá znalost daného odvětví, ne jen zajímavý dividendový výnos.

Poznámka

TIP: Hledáte-li investici do “bezpečného aktiva”, mohou to být právě nemovitosti, kdy jeden ze 3 nejlepších pasivních způsobů jsou právě REIT akcie. Nemusí to však být jenom nemovitosti… Dle pravidla 3 loukotí je vhodné investovat do různých aktiv a další bezpečný a po léta prověřený přístav je investiční zlato. Přečtěte si, jak do zlata investovat. Jste-li nováčci, využijte náš investiční rozcestník, kde získáte velmi užitečné informace a přehled do začátku.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎