Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 podhodnocené REIT akcie, které můžete zařadit do svého portfolia

3 podhodnocené REIT akcie, které můžete zařadit do svého portfolia

3 podhodnocené REIT akcie, které můžete zařadit do svého portfolia
Zdroj: reminetwork.com

V minulém roce uštědřila koronavirová pandemie finančním trhům silnou ránu a realitní investiční fondy (REIT) nebyly výjimkou. Kvůli této situaci došlo k nižšímu ocenění nemovitostí a k oslabení schopnosti nájemců platit nájemné.

Díky tomu zažil index S&P REIT propad o 11 %. To je oproti indexu S&P 500, který vzrostl o 16 %, špatný výsledek.

Časy se však mění a v roce 2021, kdy dochází k oživení ekonomiky, roste poptávka po nájmu stejně jako hodnota nemovitostí. Index S&P REIT vykazoval ke konci dubna zhodnocení kolem 16 %, čímž překonává širší akciový trh. Cesta k opětovnému růstu samozřejmě záleží na tom, v jaké oblasti realit se pohybujeme. Pro společnosti, které investují do kancelářských budov, bude zotavení náročnější. Naopak společnosti, které se zaměřují na moderní nemovitostní sektory, se zotaví rychleji a nyní představují skvělou investiční příležitost.

Pojďme si představit 3 podhodnocené REIT akcie, které v sobě skrývají velký potenciál pro zhodnocení kapitálu i pasivní příjem v podobě dividend.

1. American Tower Corporation

american-tower-corporate-logoTato společnost má dominantní postavení na trhu komunikační infrastruktury a usiluje o celosvětovou 5G síť. Společnost vlastní a pronajímá bezdrátové komunikační věže, které používá nejen pro antény, ale i pro televizní a rozhlasové vysílání. Právě věže této společnosti sehrály klíčovou roli na začátku koronavirové pandemie, protože zajišťovaly přenos dat a vysokorychlostního internetu pro lidi, kteří ze dne na den začali pracovat z domova.

Typickými nájemci American Tower jsou firmy poskytující telekomunikační a mediální služby. Společnost neustále usiluje o co nejlepší ziskovost a má k tomu mnoho příležitostí. Aby rozšířila svoji působnost, zaměřuje se na získávání aktiv v zámoří.

Kromě potenciálního hodnotového růstu, nabízí svým investorům i 2% dividendu.

Vývoj ceny akcií American Tower Corporation za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2. Digital Realty Trust

akcie-digital-realty-trust-logoSpolečnost Digital Realty Trust se zabývá vývojem datových center pro širokou škálu podniků. Vlastní nemovitosti, které jsou plné nejnovějších počítačů a hardwarových i softwarových řešení. Díky tomu mohou nájemci využívat služeb, které jsou v současné době jedny z nejrychleji se rozvíjejících, jako je cloud computing a peeringové služby.

Společnost má velmi silou pozici ve svém oboru. Aktuálně se skrývá růstový potenciál ve vstupu na evropský trh. V současné době probíhá akvizice holandské společnosti Interxion, díky které posílí svůj vliv v Evropě. Svým investorům nabízí dividendový výnos 3,1 %, který je stabilní už několik let.

Vývoj akcií Digital Realty Trust za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3. American Campus Communities

American Campus Communities

Akcie American Campus je v porovnání s předchozími REITy kapitálově menší, ale to neznamená, že není růstově zajímavý (více o tržní kapitalizaci). Vlastní více než 200 nemovitostí, které nabízejí alternativu k tradičnímu ubytování pro vysokoškolské studenty. Přestože se na počátku pandemie snížil objem inkasovaného nájemného, v současné době je trh s bydlením pro vysokoškoláky opět na vzestupu. Na letní semestr 2021 si společnost zajistila kolem 3 600 nájemců, což je o 50 % více než loni.

Jelikož studenti přecházejí z distančního vzdělávání zpět na denní, lze předpokládat, že poptávka po kvalitním bydlení bude i nadále stoupat.

Přestože se cena za akcii společnosti od březnového propadu v roce 2020 zdvojnásobila, stále patří mezi podhodnocené tituly. Velmi lákavý je i dividendový výnos 4,1 %.

Vývoj ceny akcií American Campus Communities za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Závěr

Pokud Vás láká investice do nemovitostí, tak právě REIT je velmi zajímavou alternativou k tradičnímu způsobu. Přestože většina investorů považuje investici do nemovitostí za bezpečný přístav pro své peníze, je vidět, že i na tomto trhu se vyskytují rizika i příležitosti. Vše je do značné míry závislé na odvětví, na které se společnosti s investičními nemovitostmi zaměřují. Nezapomínejte však, že stejně jako u jiných akciových titulů je pro investora důležitá znalost daného odvětví, ne jen zajímavý dividendový výnos.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo