Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 parádní REIT akcie, kterou se zdají ideální na důchod

Publikováno
3 parádní REIT akcie, kterou se zdají ideální na důchod
Zdroj: Investorjunkie.com

Blíží se váš odchod do důchodu, nebo jste se v něm právě ocitli? Celý život jste pracovali, máte ještě nějaké úspory nebo investice, a hodláte přeměnit tyto finanční prostředky na zdroj pasivního příjmu?

Problém je v tom, že důchod od státu vám jednoduše nemusí stačit na zajištění důstojného stáří. Investoři v pozdějším věku přitom nechtějí příliš riskovat, aby si ve stáří přilepšili, a dosahují jen minimální návratnostiprostřednictvím ultrakonzervativních nástrojů, jako jsou spořicí účty, termínované vklady a v lepším případě dluhopisy.

Skvělým řešením pro investory v důchodu však mohou být realitní investiční trusty (REIT), kterých je mnoho a které se mohou pochlubit dlouhou historií konzistentních a rostoucích dividendových výnosů. Málokteré z nich jsou však pro důchodce tak atraktivní jako Realty Income, Federal Realty Investment Trust a Annaly Capital Management. Níže se dozvíte důvody. Tyto 3 REITy si jednoznačně zaslouží vaši pozornost.

1) Realty Income: Dividendový aristokrat s měsíční dividendou

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Realty Income je jedním z nejoblíbenějších REIT fondů a je k tomu dobrý důvod. Tento trust se sídlem v San Diegu se označuje za “společnost, která vyplácí dividendy každý měsíc” a je tomu tak již 617 měsíců v řadě. Dividendu také zvyšoval 97 čtvrtletí v řadě, čímž si vysloužil status dividendového aristokrata, který je udělován těm společnostem z indexu S&P 500, které každoročně zvyšují dividendu po dobu nejméně 25 let.

Realty Income má obrovské a různorodé portfolio nemovitostí, které v prvních třech měsících roku 2022 vygenerovalo příjmy ve výši přibližně 2,5 miliardy dolarů (meziroční růst o 82 %). Jedná se o více než 11 000 nemovitostí pronajatých přibližně 650 klientům v 60 odvětvích ve všech 50 státech USA, Portoriku, Guamu, Velké Británii a Španělsku. Společnost také výrazně rozšiřuje své portfolio nemovitostí – například akvizicí společnosti VEREIT na začátku roku 2021.

Od svého založení v roce 1994 přineslo Realty Income investorům průměrný roční výnos 15,1 %. Roční dividenda ve výši 2,97 dolaru na akcii, která byla v nedávné době opět nepatrně navýšena, představovala v době psaní tohoto článku slušný výnos 4,21 %. Nedávné zvýšení dividendy svědčí o odhodlání společnosti Realty Income neustále zvyšovat dividendu, byť jen o nepatrnou částku.

2) Federal Realty: Jediný REIT, který je dividendovým králem

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FRT Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Federal Realty je na tom v porovnání s Realty Income v jednom kritériu ještě o něco lépe. Tento maloobchodní REIT je dividendovým králem, jediným REIT v exkluzivní skupině asi 30 akcií z indexu S&P 500, které zvyšují dividendy již nejméně 50 let v řadě.

Portfolio Federal Realty je mnohem menší než portfolio Realty Income. Sídlí v North Bethesda v Marylandu, má portfolio 106 nemovitostí s přibližně 3 100 nájemníky a zaměřuje se na luxusní, víceúčelové projekty ve Washingtonu, Bostonu, San Franciscu a Los Angeles. I tato společnost však roste, když v roce 2021 nakoupila pět nemovitostí za zhruba 441 milionů dolarů. V prvním kvartále roku 2022 utržila celkem 990 milionů dolarů (meziroční růst o 18 %) a s výjimkou 4 kvartálů následujících po propuknutí pandemie covid-19 společnost své tržby navyšuje nepřetržitě už od roku 2010.

Federal Realty také loni v září zvýšilo čtvrtletní dividendu o 0,01 dolaru na 1,07 dolaru na akcii, čímž si udrželo status dividendového krále s výnosem odpovídajícím 4,18 %. Pokud chce zůstat Federal Realty i nadále členem tohoto exklusivního klubu dividendových králů, další navýšení dividendy by mělo následovat nejpozději ve 3. kvartále letošního roku.

3) Annaly Capital Management: Vysoký výnos a značné zkušenosti s překonáváním krizí

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NLY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Annaly Capital Management není jako další dva jmenované REITy, ale má solidní výsledky v oblasti návratnosti investic investorů na možná ještě volatilnějším trhu, než je přímé vlastnictví a provozování vlastních investičních nemovitostí. Jedná se o hypoteční REIT, který vydělává peníze takovými aktivitami, jako jsou investice do cenných papírů krytých hypotékami zajištěných prostřednictvím hypotečních bank Fannie Mae, Freddie Mac a Ginnie Mae.

Je to také gigant mezi hypotečními REITy, s tržní kapitalizací přibližně 10 miliard dolarů (asi 10krát větší než medián hypotečních REITů, s aktivy ve výši přibližně 80 miliard dolarů a celkovým výnosem pro akcionáře ve výši 995 % (1,5krát vyšší než index S&P 500) od svého IPO v roce 1997.

Zisky hypotečních REITů, jako je Annaly, jsou tvořeny rozdílem mezi částkou, kterou platí za aktiva, a částkou, kterou dostávají za jejich půjčování. To vede k vysokým výnosům, ale také k citlivosti akcií na pohyb úrokových sazeb – proto se akciím Annaly v poslední době příliš nedaří a k 22. 7. 2022 se obchodují za 6,5 dolaru. To jim ovšem dává výnos 13,6 % při roční dividendě 0,88 dolaru na akcii.

Investoři této akcie musí sledovat změny ve vyplácené dividendě stejně jako změny v ceně akcií. Dividenda společnosti činila v posledních devíti čtvrtletích 0,22 dolaru na akcii poté, co od roku 2013 až do března 2020, kdy se rozhořela pandemie, vyplácela 0,25 až 0,30 dolaru. Dlouholetá zkušenost společnosti s ekonomickými cykly však může dodat důvěru investorům, kteří zvažují investici do této společnosti, jenž nabízí velmi zajímavý dividendový výnos.

Slovo závěrem

Každý z těchto REITů nabízí své vlastní argumenty, aby byl součástí vašeho důchodového portfolia. Společně nebo samostatně mohou pomoci zvýšit váš tok příjmů, stejně jako to dělají už desítky let pro nespočet dalších lidí. Nejedná se o žádné bombastické a okázalé akcie, ale spolehlivost, kterou nabízí, v důchodu dozajista oceníte.

Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Kevin Hrůza

Co ARMOUR Residential, ten si tam místo nezaslouží? Názory?

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎