Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 nejslibnější akcie roku 2024! Proč se chystají vyletět ke hvězdám?

Jaké akcie mají potenciál stát se nejslibnějšími investicemi letošního roku? Nabízejí slibný růst i dividendy.

Publikováno
3 nejslibnější akcie roku 2024! Proč se chystají vyletět ke hvězdám?
Zdroj: depositphotos.com

Rok 2024 nám otevřel dveře a přináší nové příležitosti i výzvy, přičemž některé akcie více než jiné nabízejí slibné vyhlídky na růst i stabilní výnosy. V tomto článku se zabýváme třemi akciemi, které mají pro následujících 12 měsíců zajímavý potenciál.

Tyto společnosti nejenže vykazují silné fundamentální ukazatele, ale mají také potenciál pro významný růst v blízké budoucnosti. Zkoumání jejich nedávné výkonnosti, strategických iniciativ a postavení na trhu může poskytnout stručný přehled o tom, proč mohou tyto akcie oslovit nejednoho investora.

Coca-Cola: Osvěžující přírůstek do vašeho portfolia

Coca-Cola, respektovaná značka v nápojovém průmyslu, je i nadále atraktivní volbou pro investory, kteří hledají stabilní dividendový příjem. Společnost vyniká nejen svou ikonickou značkou, ale také působivými výsledky v oblasti růstu dividend, což z ní činí spolehlivý zdroj pasivního příjmu. Síla Coca-Coly spočívá v celosvětové známosti její značky a rozsáhlé distribuční síti, které jí umožnily úspěšně přečkat různé hospodářské cykly.

Nedávné strategické kroky společnosti, včetně diverzifikace produktů a zaměření na zdravější varianty nápojů, jí navíc umožňují dobře využít měnící se preference spotřebitelů. Závazek společnosti k inovacím a její pružná reakce na tržní trendy jí pomohly udržet si konkurenční výhodu.

Kromě toho konzistentní výplata dividend odráží silné finanční základy a vstřícný přístup k akcionářům. Pro investory, kteří hledají kombinaci stability a mírného růstového potenciálu, představuje Coca-Cola v roce 2024 zajímavou alternativu.

Vývoj ceny akcií Coca-Cola za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Starbucks: Vaření kávy s globálním dosahem

Starbucks, další z amerických ikonických značek, by mohl být solidní investiční alternativou z indexu Nasdaq 100. Tento kávový gigant zaznamenal ve fiskálním roce 2023 téměř rekordní zisk na akcii (EPS) ve výši 3,58 USD, což svědčí o stabilní finanční výkonnosti. Navzdory mírnému meziročnímu nárůstu tržeb vytváří konzistentní růstová trajektorie společnosti slibné předpoklady pro budoucí expanzi.

Úspěch společnosti lze přičíst její silné značce, globální přítomnosti a neustálým inovacím v nabídce produktů. Klíčovou roli v růstu tržeb hraje zaměření Starbucks na zlepšování zákaznických zkušeností a rozšiřování digitální stopy. Strategické rozšiřování prodejen a důraz na udržitelnost navíc odpovídají dlouhodobým trendům na trhu, což ze společnosti může činit atraktivní volbu pro investory orientované na růst.

Schopnost Starbucks přizpůsobit se měnícím se spotřebitelským zvyklostem spolu s provozní efektivitou a finanční odolností dává společnosti dobré předpoklady pro udržitelný růst a ziskovost v roce 2024.

Vývoj ceny akcií Starbucks za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Starbucks Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Visa: Růst dividend a dominantní postavení na trhu

Visa vyniká jako lídr v sektoru finančních služeb, který se vyznačuje výrazným růstem dividend. Od roku 2019 společnost zdvojnásobila své dividendy, čímž prokázala svůj závazek vracet kapitál akcionářům. Tento výkon podtrhuje dobré finanční zdraví společnosti a její silnou pozici na trhu.

Konkurenční výhoda společnosti vyplývá z její rozsáhlé globální platební sítě a inovativních technologií, které jí umožnily udržet si dominantní postavení v odvětví digitálních plateb. Zaměření společnosti na rozšiřování svých služeb, mimo jiné na rozvíjející se trhy a digitální platformy, dále upevňuje její růstové vyhlídky.

Konzistentní růst dividend společnosti navíc svědčí o její provozní efektivitě a schopnosti generovat stabilní peněžní toky. To v kombinaci se strategickými investicemi do fintech a množství partnerství staví Visu do pozice zajímavé volby pro investory, kteří hledají jak růst, tak příjem.

Vývoj ceny akcií Visa za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Slovo závěrem

Společnosti Coca-Cola, Starbucks a Visa představují pro rok 2024 rozmanitý soubor investičních příležitostí. Každá společnost přináší jedinečnou kombinaci stability, růstového potenciálu a hodnoty pro akcionáře.

Konzistentní růst dividend a síla globální značky společnosti Coca-Cola, strategická expanze a solidní finanční výkonnost společnosti Starbucks a dominantní postavení společnosti Visa na trhu digitálních plateb spolu s růstem dividend nabízejí vyvážený investiční přístup.

Tyto akcie neslibují pouze finanční zisk, ale odrážejí také přizpůsobivost a odolnost v měnících se tržních podmínkách. Investoři, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia osvědčenými výkonnými společnostmi, by se na tyto tři akcie měli podívat blíže prostřednictvím technické a fundamentální analýzy.

Jejich dosavadní výsledky a strategické postavení v příslušných odvětvích podtrhují jejich potenciál přinést v nadcházejícím roce zajímavé výnosy.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎